Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomn95    51

I dajesz ten nawoz dolistnie poprzez oprysk ? Te 250l wody to na jaki obszar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

no tak, to nawoz dolistny jak sama nazwa wskazuje stosuje sie go dolistnie :) mam rozna maline w roznym wieku i naprawde ciezko okreslic ile idzie mi wody na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

A Ty ile razy pryskasz kristalonem :) I czy stosujesz coś oprócz tego np. bor czy kristalon w zupełności wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

ja tak okolo 2-4 razy lacznie. Stosuje bor, saletre wapniowa, nie powiem ci czy wystarczy bo to zalezy od stanu, kondycji i odzywienia malin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

nie, stosuje zaleznie od fazy rosliny. zaczerpnij podstawowa wiedze na temat nawozenia malin a nastepnie jak bedziesz mial szczegolowe pytania to pytaj, jesli bede wiedzial chetnie odpowiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

zadajesz za duzo oczywistych pytan, naprawde poczytaj najpierw troche o tym. jesli masz nawadnianiie to oczywiscie lepsza fertygacja jesli nie to odpowiedz prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

No wlasnie mam nawadnianie i dlatego pytam a Ty sie tak nie wkurzaj od razu. Czytalem, ze 0,5-3 kg na ha na 1000 l wody. Tzn ze jak nawoz sie rozpusci wczesniej czy pozniej to i tak trzeba dac te 1000l. Ale tam jest napisane, ze 12 kg ma byc podawane przez tydzien. Tego troche nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

co dawales do tej pory? Srodek bardziej tani czy drogi? Podaj wiecej informacji bo ciezko cos doradzic. W ciemno proonuje Mythos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

dawalem zabieg sadoplonu ale on podobno dziala do 1-2 deszow i go zmywa mam kupiony wlasnie mytos cena nie gra roli ;p aby zbiory byly dobre ;p a co do dobrych odzywek mogl bys cos podac i czy od robaka juz sie ryska czy czekac na kwiat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

odezwij sie na priv do mnie to ci doradze co i jak. Napisz ktory rok maliny jakie odmiany itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

marluk a mógłbyś napisać kilka wskazówek na forum bo myślę, że nie tylko mi byłyby pomocne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

jak cena nie gra roli to daj mythos pozniej bellis i pozniej switch a pp pierwszym zbiorze teldor. Efekt bedzie super jesli zastosujesz w odpowiednch fazach. Odzywki proponuje firme yara. Od fazy kwitnienia do zbioru kristalon pomaranczowy co tydzien na przemian z saletra wapniowa calcinit. Od jakiego robaka? To malina letnia czy jesienna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

malina to letnia glen no nie wiem od jakiego narazie tam żadnego robaka nie widze mozesz napisac na priv lub tutaj o tych fazach? dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

daj teraz jak najszybciej ten mythos + kristalon pomaranczowy, za jakies 10 dni bellis + saletra wapniowa calcinit nastepne 10 dni daj switch + kristalon pomaranczowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

jak chcesz to zawsze przypalisz... jak dasz poznym wieczorem w dawce 1kg na 300l wody to nie ma szans na przypalenia. ja czesto daje na 250l wody i nigdy nie przypalilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

jaki budzet? Bo nie wiem czy radzic srodki budzetowe czy drozsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj