Polecane posty

tomn95    51

7,5-10 zl 250 g tunel

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Przemarzła i korzenie się nie zregenerowały, za dużo azotu też może ją blokować. O tej porze 20 cm to może mieć pierwszoroczna i to by nie było niczym nadzwyczajnym (wszystko zależy od sadzonki). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

U mnie polka na ponad metr. Idzie w gore jak nigdy a co najważniejsze ma grube pedy i jie jest gęsta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    679

Co w przyadku malin lepiej się sprawdza fertygacja czy nawożenie dolistne a może jakiś mix tego i tego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master21    11

Ten robak widoczny gołym okiem czy trzeba liść obserwować przez np. lupe? Były pryskane ortus 05 SC od przędziorka. Czy to o niego Ci chodzi?

Edytowano przez master21
Dodanie zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5
3 godziny temu, bizonlukaszZ056 napisał:

Nie normalny robak. Wpisz w Google niszczylistka na malinach i wyskoczy ci.
Ale napewno jest to wyżerowane przez robaka.

Daj spokój ogrodnicy niszczylistce to nie ona. Jakby ją miał to z liści byłoby sito.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master21    11

Jest i niszczylistka. Znalazłem 2 sztuki. Te dziury na drugim zdięciu to zapewne ich efekt. Co to za robak obok niszczylistki na pierwszym zdięciu? Co jest przyczyną zwijania się liści na trzecim zdięciu? Kilka tygodni temu na całej plantacji malin było bardzo dużo much z wydłużonymi odwłokami. Czy to ma jakieś znaczenie?

20180603_202457.jpg

20180603_202534.jpg

20180603_202611.jpg

Snapchat-1935550680.jpg

Edytowano przez master21
Dodanie zdięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam czy ktoś mi podpowie od czego mi wypada malina? cena z dziś na broniszach 7 zeta za 250 gr 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5
17 godzin temu, master21 napisał:

Jest i niszczylistka. Znalazłem 2 sztuki. Te dziury na drugim zdięciu to zapewne ich efekt. Co to za robak obok niszczylistki na pierwszym zdięciu? Co jest przyczyną zwijania się liści na trzecim zdięciu? Kilka tygodni temu na całej plantacji malin było bardzo dużo much z wydłużonymi odwłokami. Czy to ma jakieś znaczenie?

20180603_202457.jpg

20180603_202534.jpg

20180603_202611.jpg

Snapchat-1935550680.jpg

Liście skręca zwójkówka (to robota tej małej istoty z pierwszego zdjęcia obok ogrodnicy niszczylistki. Patrząc na liście to odmiana Polana i tu ona ci szkód dużych nie wyrządzi. Gorzej by to wyglądało w przypadku Polki tam kręci prawie każdy jeden czubek rośliny.

46 minut temu, rafftti napisał:

Witam czy ktoś mi podpowie od czego mi wypada malina? cena z dziś na broniszach 7 zeta za 250 gr 

 

 

Kolego wrzuć jakąś fotkę plantacji będzie łatwiej postawić diagnozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Jest to malina Laszka w tunelu foliowym i wylatuje tak mniej więcej co piąty pęd czy to może byc dlatego że w tym tunelu przy pieleniu ludzie powyrywali młode pędy i popodrywali stare pędy innego pomysłu nie mam. Teraz to oberwę ją jeszcze do końca tygodnia i powycinać do zera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5
1 godzinę temu, rafftti napisał:

Jest to malina Laszka w tunelu foliowym i wylatuje tak mniej więcej co piąty pęd czy to może byc dlatego że w tym tunelu przy pieleniu ludzie powyrywali młode pędy i popodrywali stare pędy innego pomysłu nie mam. Teraz to oberwę ją jeszcze do końca tygodnia i powycinać do zera 

Jeśli przed zabiegiem plewienia było ok a po plewieniu wylatują to tu jest odpowiedź lub się przegrzewają w tunelu. Mam nadzieję że solidnie wietrzysz bo na dworze skwar a w tunelu kumulacja ciepła. Nie zaszkodzi wykopać tą co padła i obejrzeć korzeń jeśli korzeń w porządku to zostaje przegrzanie. Mi parę padło na polu  zaraz po plewieniu pielnikiem (był uszkodzony korzeń) i po zabiegu przez kilka dni grzało jak diabli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
Dnia 1.06.2018 o 15:14, tomn95 napisał:

7,5-10 zl 250 g tunel

chciałem napisać do ciebie na priv, ale masz chyba pełną skrzynkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj