Polecane posty

Tom6666    7

Dokładnie u nas w zagłębiu malinowym chodzą słuchy 2-3zł,może uratuje nas mróz albo porządna susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Tom6666 napisał:

Dokładnie u nas w zagłębiu malinowym chodzą słuchy 2-3zł,może uratuje nas mróz albo porządna susza

to widzę że u mnie będzie taka sama cena bo miezkamy 25km od siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
43 minuty temu, Tom6666 napisał:

Dokładnie u nas w zagłębiu malinowym chodzą słuchy 2-3zł,może uratuje nas mróz albo porządna susza

Niech będzie  po 2, 50 zł to plantacje od 1 ha do kilku ha upadną , bo ponasadzali bo malina była po 10 zł teraz będą likwidować i tym sposobem może cena wróci do 5 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

nie pamietam ostatnio zeby przed sezonem mowili o dobrej cenie, zobaczymy mi by 3,50 - 4 zł wystarczyło a wlasnie zrobilo by selekcje tych pseudo maliniarzy, druga sprawa to ciekawe jak bedzie z ludzmi do zbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, tommy66692 napisał:

nie pamietam ostatnio zeby przed sezonem mowili o dobrej cenie, zobaczymy mi by 3,50 - 4 zł wystarczyło a wlasnie zrobilo by selekcje tych pseudo maliniarzy, druga sprawa to ciekawe jak bedzie z ludzmi do zbioru

 

za 3,5 zbierać maliny to trzeba być niespełna rozumu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

być może, ale dajmy 8 zł i możemy sie już pożegnać z tą uprawą, nie licz na to że glen będzie droższy, inne odmiany bedą szły na deserówkę i bedzie inna cena ale i inny zbioór :)

w tym roku bedziemy zbierac za taka cene i tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom6666    7

Dla jednego trzeba być niespełna rozumu a dla drugiego który zbiera 15-20 ton malin z ha to jest dobry biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jasne a zielone ludki same za darmo pozbierają xD

zgniotu po kombajnie to już całkiem nie będą przyjmować jak taka cena będzie za zbieraną ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

kto to słyszał zbierac maline kombajnem? nie rozumiem tego zreszta ta jesienna to ogolnie nie wiadomo czy ktoś ją kupi

dokładnie zrobić dobry plon to i po 3,50 zł jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

 

8 minut temu, tommy66692 napisał:

kto to słyszał zbierac maline kombajnem? nie rozumiem tego zreszta ta jesienna to ogolnie nie wiadomo czy ktoś ją kupi

dokładnie zrobić dobry plon to i po 3,50 zł jest dobrze

to żadna nowość zbiór kombajnem, nie wiem gdzieś Ty się uchował 

to się zbiera takim samym kombajnem jak do aroni czy porzeczki tylko z inna głowicą

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

poniżej 3 zł i 3,5 to jest dla takich ludzi to nie umieja liczyć koszów i nakładów pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

oczywiscie ze słyszałem o kombajnie, ba nawet pracowałem na takim i nadal nie wyobrazam sobie zbioru malin tym tworem jakby kazdy zbierał kombajnem to malina byłaby w cenie porzeczki czarnej

panowie nie wiem jak bedzie, prognozy nie mowią o cenie powyżej 4 zł więc nie wiem

spokojnie kazdy umie liczyć, ale nie oszukamy rzeczywistosci i trzeba jakoś przetrwać ten dołek który prawdopodobnie będzie, tak samo jak niektorzy orgazmu dostawali na iosci sadzonek jakie brali od nas ukraincy bo przeciez był podwójny zarobek- podwójny ale jak długo? jak teraz nawet pojedynczego nie bedzie

Edytowano przez tommy66692
bo tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chcieć malinę utrzymać przy pełnej zdrowotności i wydajności to trzeba o wiele więcej zabiegów wykonać niż w truskawce

porównaj sobie zebranie łubianki truskawek do malin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

nie musisz mi tlumaczyc od lat uprawiam malinę, odmiany na tak zwaną "ekstra" i takie zwykłe "pulpowe", nie jeżdze na giełdę wiec jestem skazany na chłodnie/przetwórstwa

dodam ze nie uprawiam maliny jesiennej

Edytowano przez tommy66692
a czemu nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak taka cena będzie to i na giełdach, rynkach też będzie zawalone i tam cena chlapnie

było już tak że cena była na takim poziomie to na rynkach co krok była malina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Panowie nie nakręcać się i nie psuć atmosfery przed nadchodzącymi świętami. Malina -  czas pokaże a to że chłodnie płaczą że niby nie sprzedali towaru z zeszłego roku i zalega tego nie wiadomo ile a to to że z Ukrainy mają taniej to tylko polityka tych zakładów aby chłopa w kolejnym roku dymać. Od lat się słyszy o zalegających mrożonkach w chłodniach i jakoś kupowali i nie po najgorszej cenie. Co do Ukrainy to jeszcze się nie przewieźli na niej przecież tam w owocu jest wszystko i kiedyś ktoś powie STOP takiego towaru nie chcemy. Swego czasu straszyli Serbią a tu 80% zbierają kombajny i jak kolega wyżej napisał za pulpą nie bardzo się kto obejrzy. Głowa do góry a sama natura wszystko ładnie ułoży zrobi znów majowy przymrozek albo będzie lało i od razu cena się ukształtuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnys    42

mam 46 lat i od zawsze były u nas maliny ,są lata kokosów i lata biedy , fala spadkowa w tym roku da nam popalić , chłodni co roku jęczą tylko w tym roku mają w magazynach maline z ukrainy , mołdawi a ten towar jest nie sprzedawalny na zachodzie europy (zwroty z powodu pozostałości chemij )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom6666    7

Czyli już mają nauczkę? będą mieszać z naszą z tego sezonu i pójdzie :-D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pipo    1

jaka jest różnica między malina w doniczce a zwykłą bo cena 2,50 za sztukę a czy będzie widać różnicę przy zbiorze czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
relop7    0

Witam posadzilem w tamtym roku jesienią mlode sadzonki,jestem w tym temacie amatorem ,odmiana jesienna polana ,nie scialem pedow mialy ona moze 20cm,na wiosne mam je scinac ?prosze o porady czym nawozic mlode na wiosne

Edytowano przez relop7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, Mam polkę i polesie. Jakie opryski na grzyba? Kiedy je stosować w jakiej dawce? Tarczołan/Tebu da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Terdol 500 - można pryskać i podczas zbioru karencja 1 dzień , szara pleśń i zamieranie pędów .

Zeto 50 wg na rdzę w malinie .

Syrenada - na szarą pleśń .

Switch - ochrona od kilku chorób .

Ale wszystko zależy czy w pobliżu są maliny bo wiele chorób roznoszą pszczoły .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki śliczne :) Tyle lat nie pryskaliśmy nigdy malin ale w tamtym roku wszystko dało popalić i maliny do kasacji. W mojej okolicy jest bardzo mało w dalekich odległościach. Takie czasy wszystko potrzebuje chemii ;/

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj