Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thor1984    685

Na jesieni dałem wapno granulowane a teraz zastanawiam się czy dobrym pomysłem było by na początku marca danie w rzędy z malinami obornika bydlęcego? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Pany jaki nawóz teraz dać  wcześną wiosną pod malinki ? Dużo nie mam z 10 arów do siebie na sok i nalewki

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Teraz tak jak wyzej możesz dac obornik a później jak ruszy wegetacja jakiś wieloskladnik np yaramila complex lub wcześniej nawóz w otoczce który rozkłada się w zależności od warunków atmosferycznych np agromaster. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te nawozy to jeśli już jesienią,  że względu na dużą zawartość chlorku. Na wiosnę,  jak zacznie ruszać wegetacja około połowy marca coś bezchlorkowego zastosuj. 


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie mogę kupić sadzonki malin ekologicznych z certyfikatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrosiolo    0

Witam czas pomyśleć już  o nawozie pod maliny w tamtym roku miałem Yara mila Complex hydrocomplex, dziś szukałem tego nawozu po necie gdzie taniej i trafiłem jeszcze na nawozy blakorn classic i novatec classic stosował ktoś te dwa ostatnie? który z nich lepszy?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrosiolo    0

Czyli ten Novatec będzie dłużej działał. Duża różnica w cenie nie jest to w tym roku ten sobie zamówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25614

Orientacyjnie to poniżej kosztów. Wszelkie zapowiedzi psietwórców mówią o totalnym dnie cenowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

no wlasnie ciekawe jak bedzie bo i rąk do pracy brakuje nasi "przyjaciele" ze wschodu podobno sie nie garną do nas przyjechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25614

Wedle zapowiedzi w tym roku zbywalna będzie tylko piękna malina, grysem i tzw. PW ponoć nie są zainteresowani, po zbiorze mechanicznym to już w ogóle - tu za straszaka cały czas robi Ukraina która cała mrożonką  ponoć stoi

Ale przed sezonem zawsze mają gadkę na zbicie ceny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

słyszalem historie ze ktoras z chlodni w lubelskim zamknieta za maline z ukrainy w ktorej wybadali jakies swinstwa ale ile ludzi tyle wersji

kuba mlodych nasadzen sie pryskamy od chwastow, motyka i jazda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25614

A dlaczego młodych nie pryskacie?

Według mnie lepszy herbicyd jak dziabanie i ucinanie młodych stożków wzrostu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Agrest masz maliny jak tak to doradź, mam z 8 arów maliny właśnie na jesień wsadzona podaj jaki herbicyd zastosować i kiedy. Jeszcze jedno mogę teraz posiać ultra 8 czyli zamiennik naszej polifoski 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

najprosciej opryskac pendimentalina czyli doglebowka ktora ograniczy zachwaszczenie chyba ze ktos ma dostep do symazyny ze wschodu ale to trzeba uwazac

u nas w mlodej malinie pierwszy rok plewienie, z ta doglebowka to ciezko trafic raz nic nie przypali a czasem widac ze wzrost jest przyhamowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25614

Można użyć Devrinolu 450 sc w dawce 3-4l na hektar powierzchni opryskiwanej. Ważne aby pryskać wilgotną glebę , beż chwastów uschniętych traw czy liści i grud tak aby dokładnie pokryć cała powierzchnię. Ja np szkółkę porzeczek, agrestu i innych jechałem  dwa razy w przeciwnych kierunkach. efekt był piękny do końca czerwca. Ale rok rokowi nie równy.

Simazynę ze wschodu też jeszcze idzie dostać tylko trzeba sobie przeliczyć z 90WG na 50 WP. Dla tej drugiej to bezpiecznie 2-kg na ha powierzchni opryskiwanej - ale w suche lata mocno hamuje wzrost.

Malin zostało mi około 20 mb rządka na soki.

 

33 minuty temu, 1994kuba1994 napisał:

o jakiim ucinaniu "młodych stożków wzrostu" mówisz?

Młode pędy wybijają od korzenia. Nie wiesz na jakiej głębokości w momencie plewienia znajduje się młody przyrost, który zakończony jest stożkiem wzrostu.

 

35 minut temu, Piotrek1975 napisał:

Agrest masz maliny jak tak to doradź, mam z 8 arów maliny właśnie na jesień wsadzona podaj jaki herbicyd zastosować i kiedy. Jeszcze jedno mogę teraz posiać ultra 8 czyli zamiennik naszej polifoski 6.

Zasada jest nie sypać chlorków na jagodowe.

Ale ja zawsze sypałem sól potasową jesienią i nie zauważyłem jakichś szkód.

Bez nawozu też Ci urosną na soki. Jedynie azot możesz podać.  Jak sypniesz ultrę to też nie uschną, ale zawsze najlepiej nawozy chlorkowe sypać późną jesienią aby wypłukały się chlorki.

Jak chcesz  na siłę posiać  coś bezchlorkowego to możesz kupić worek polifoski S i wystarczy na Twój areał.

 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Agrest próbowałeś mieszaniny devrinol + venzar.

Stomp ponoć hamuje wzrost malinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj