Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maliny

1353 odpowiedzi na ten temat

#141 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 10:34

Maliny One urosną przez rok przecież do tego samego poziomu a jak ich nie przerzadzisz to będziesz miał problem jak dostaną owocu w tak wąskich odstępach redlin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maliny Dzisiaj, 05:52
  •  

#142 Share ozzykot

ozzykot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 11:26

Maliny tak odstępy są ważne z tych 2-2,5 m odstępu przy sadzeniu to teraz jest ok 110 cm bo tyle ma moja kosiarka i to regularnie koszone a ponad to na jesień przerzedzam/ zwężam rzędy wykopując sadzonki i przeważnie one idą na handel i też parę groszy wpadnie ( ale również można je wykorzystać na powiększenie areał

maliny są bardzo wytrzymałe i nie ważne czy masz tę słabe ziemie ( V, VI kl) one sobie rade dadzą byle nie miały bagna chyba ze chcesz jakieś egzotyczne odmiany ja ci polecam polane jesienna malina owocuje od początku sierpnia do mrozów a nawet i dłużej

powiem ci nawet ze randap ma problemy żeby je wypalić , kiedyś potrzebowałem 0,20 ha i likwidowałem maliny wykopałem, wyorałem resztę randapem skropiłem i myślałem ze już ich nie będzie a tu szok w ziemniakach ładne krzaki malin i jedynie co pomogło to dokładne wybieranie korzonków z przeoranej ziemi

#143 Share Damian150

Damian150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:-Rolnictwo
    -Motoryzacja

Napisany 27 styczeń 2014 - 17:46

Maliny dziękuję bardzo koledzy. więc będę trzymał się tej odległości ok 2,5m w międzyrzędziach, i chyba zdecyduję się na tą odmianę polana.

a odległość pomiędzy roślinami jaką najlepiej utrzymywać ? jaka jest taka najbardziej optymalna ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 23:35

Maliny 0.5 m

#145 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 28 styczeń 2014 - 10:45

Maliny

tak odstępy są ważne z tych 2-2,5 m odstępu przy sadzeniu to teraz jest ok 110 cm bo tyle ma moja kosiarka i to regularnie koszone a ponad to na jesień przerzedzam/ zwężam rzędy wykopując sadzonki i przeważnie one idą na handel i też parę groszy wpadnie ( ale również można je wykorzystać na powiększenie areał

maliny są bardzo wytrzymałe i nie ważne czy masz tę słabe ziemie ( V, VI kl) one sobie rade dadzą byle nie miały bagna chyba ze chcesz jakieś egzotyczne odmiany ja ci polecam polane jesienna malina owocuje od początku sierpnia do mrozów a nawet i dłużej

powiem ci nawet ze randap ma problemy żeby je wypalić , kiedyś potrzebowałem 0,20 ha i likwidowałem maliny wykopałem, wyorałem resztę randapem skropiłem i myślałem ze już ich nie będzie a tu szok w ziemniakach ładne krzaki malin i jedynie co pomogło to dokładne wybieranie korzonków z przeoranej ziemi

do likwidacji malin jest starane

#146 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 28 luty 2014 - 20:13

Maliny mam do siebie troche malin. teraz beda 2 roczne owocują 2 razy w roku . kiedy mam je sciac i na jaka wysokosc. i kiedy najlepiej rozsadzac ?

#147 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2014 - 20:55

Maliny Jeśli chodzi o ścinanie na zime to najlepiej gdzieś koniec października początek listopada ściąć, zgrabić i spalić. A co do cm to tak żeby z 5-8cm wystawały ponad ziemie.

#148 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 28 luty 2014 - 21:31

Maliny a teraz mogę jeśli nie były ścianę ?

#149 Share jarek1996

jarek1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 luty 2014 - 21:47

Maliny Możesz a nawet powinnes

#150 Share emilka

emilka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 13:51

Maliny Witam chciałabym zasięgnąć informacji od fachowców , na temat malin. Mam pytanie czym opryskać teraz malinę w słyszałam że jest coś przed wschodem chwastów.Proszę o pilną podpowiedź. :) dodam malina jesienna.

Edytowany przez emilka, 13 marzec 2014 - 13:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share emilka

emilka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 20:07

Maliny proszę o odpowiedz. :o

#152 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 14 marzec 2014 - 20:39

Maliny W sklepie pewnie Ci coś doradzą co mają. Ja wziąłem co sprzedawca miał akurat i mówił, że już troszkę za późno, ale jeszcze wczoraj opryskałem. Ciekawe jaki będzie efekt, bo pierwszy raz stosowałem środek doglebowy. Słyszałem, że niektórzy pryskają Stompem, lub Devrinolem, ale ja nie testowałem.

#153 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 21:58

Maliny stomp+devrinol albo panida, tylko juz troche pozno, mozna tez na jesieni 2 tyg po scieciu malin randapem (lub zamiennikiem). Najlepiej od chwastow to niczym nie pryskac tylko plewic gracką bo potem rzadko rosnie, jest przychamowany wzrost i duzo chwastnicy rosnie.

#154 Share klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 22:23

Maliny Witam
Jakie nawozy polecacie teraz na wiosne mam 20 arow polki i nie ma co ukrywac troche slabe ph.Opinie slyszalczytalem rozne i juz sam nie wiem co zastosowac i w jakich ilosciach ?

#155 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 07:59

Maliny teraz syp azot a jesienia duzo wapna. Ja bym tak zrobil.

#156 Share klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 10:57

Maliny A teraz wapno sobie odpuscic ? Mam u siebie nawóz wapienno magnezowy co myślicie nad użyciem jego ?Azot w jakiej formie saletrzak ?

#157 Share Andrea

Andrea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 22:27

Maliny Może ktoś ma doświadczenie w uprawie malin i potrafimi poradzić jak zagospodarować międzyrzedzia. Co wsiać i dlaczego?

#158 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 07:29

Maliny wapno sobie odpusc bo i tak nie zadziala w tym sezonie. Azot to albo saletrzak przed deszczem albo jak nie bedzie deszczu dlugo to saletra. Nawoz wapienno magnezowy dasz na jesien.

Co do miedzyrzedzi to nie siejemy tam nic

#159 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 27 marzec 2014 - 09:48

Maliny Czy stare maliny jesienne mogę opryskać dewrinolem?Jeżeli tak to w jakiej dawce? A porzeczki czarne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 13:17

Maliny troche pozno ale mozesz opryskac, porzeczke moim zdaniem szkoda kasy, devrinol jest drogi.