Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maliny

1985 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share agrosiolo

agrosiolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 12:45

Maliny Nie wiem tylko czy jej jeszcze cos dać, sypałem tylko yara complex.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maliny Dzisiaj, 10:50
  •  

#1562 Share Polowy

Polowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 14:33

Maliny

Moje wyglądają tak miesiąc po posadzeniu, ciągle pada i zimno to slabo rosną.

Malina ładna ale perz też nie najgorszy...  :D

#1563 Share agrosiolo

agrosiolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 15:23

Maliny Niestety wylazl mimo tego ze przed sądzeniem bylo pryskane na chwasty a teraz to nie wiem czym bym mógł opryskać żeby go zlikwidować.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1564 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 15:33

Maliny

Leopard Extra. Tanio, skutecznie, selektywnie...

#1565 Share agrosiolo

agrosiolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 15:39

Maliny Po calosci dać na maliny też można pryskać czy osłonić?

#1566 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 17:23

Maliny

Po calosci dać na maliny też można pryskać czy osłonić?

pewnie że można. chwast jednoliścienny. dawka 4l leopardu na 200l wody. licz się z tym że to będzie jeszcze odbijać i jeszcze to bedziesz musiał pryskać w tym roku ze 3 razy. za słabo wytrułeś i uprawiłeś  ziemie przed sadzeniem i to są tego skutki

#1567 Share LukaszZalewski

LukaszZalewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 17:52

Maliny

Jeżeli ty liczysz czas od pierwszego pojawienia się do teraz malin i w ten sposób obliczasz zbiór malin to może tak jak pisałeś odnośnie saletre sam zajmij się tylko ziemniakami i daj spokój z malinami :-) weź swoją zacna rusz na pole i delikatnie po odsłaniaj korzenie to zobaczysz że nowym pędom brakuje dosłownie chwili, a dokładnie temperatury żeby zaraz były na wierzchu. I nadal nie podałeś swojej merytorycznej wypowiedzi odnośnie formy amonowej azotu w malinach. Co stawia cie w mało fachowym świetle, a ja z chęcią poczytam. Bo nawet nie lubiani przez Ciebie profesorowie z UP nie mają nic przeciwko w stosowaniu saletry amonowej na gleby o dobrym pH. Także czekam i będę czytał może czegoś dowiem się ciekawego lub czegoś czego inni nie wiedzą.

Azot amonowy nie sprzyja trwałości owoców. Liczne badania dowodzą znacznie częstsze występowanie patogenicznych grzybów na owocach zebranych z roślin żywionych formą amonową azotu, w porównaniu z odżywionymi formą azotanową.

Mam do wyboru dwa nawozy dolistne krzemowe: jeden nawóz z zawartością 0,2% Si, drugi 0,6% Si. Czy jeśli dam stężenie trzykrotnie większe pierwszego nawozu to otrzymam 0,6% czy to w ten sposób nie działa?

#1568 Share Rubusik

Rubusik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 18:15

Maliny

Znalazłem taką wypowiedź dr Krawca o krzemie w malinach.

http://jagodnik.pl/22969/ 

Sądze, że przede wszystkim jest to ważny temat na truskawce, ale w sumie malina jest bardzo podobna. 

#1569 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 20:00

Maliny

2b2324b28fd1c2bb6cc29c7de56a7c8e_orig.jp

#1570 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 21:01

Maliny

kolego racyl czy mógłbyś opisać Twoje nawożenie NPK malin jesiennych lub letnich począwszy od zakończenia zbiorów? Chodzi mi o dawki, rodzaj nawozu i terminy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share alik07

alik07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 22:11

Maliny Czepiacie się tej Saletry amonowej, przeciez tam są obie formy azotu i amonowa i azotanowa, te same co w polecanym hydrokompleksie, a na wiosnę niebiesko na każdym poletku malin praktycznie ;) Jeśli jest jakaś różnica wytłumaczcie proszę.

Z innej beczki...czy ma ktoś może liczby graniczne dla malin w mg/l ? Niby zalecają teraz metodą ogrodniczą badać ale wszystkie tabele dla jagodowych podają w mg/100g...

#1572 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 29 kwiecień 2017 - 07:15

Maliny

Czepiacie się tej Saletry amonowej, przeciez tam są obie formy azotu i amonowa i azotanowa, te same co w polecanym hydrokompleksie, a na wiosnę niebiesko na każdym poletku malin praktycznie ;) Jeśli jest jakaś różnica wytłumaczcie proszę.

Z innej beczki...czy ma ktoś może liczby graniczne dla malin w mg/l ? Niby zalecają teraz metodą ogrodniczą badać ale wszystkie tabele dla jagodowych podają w mg/100g...

kolego racyl czy mógłbyś opisać Twoje nawożenie NPK malin jesiennych lub letnich począwszy od zakończenia zbiorów? Chodzi mi o dawki, rodzaj nawozu i terminy.

moje nawożenie nie odbiega aż tak całkiem inaczej jak innych plantatorów. mam tylko malinę jesienną

zauważyłeś ze pewne rzeczy zdarzyło mi sie skrytykować o to dlatego że ja już to przerabiałem.

są ludzie co wolą sypać sól potasową na jesieni bo jest tańsza a wolą dać saletrę wapniową lub nitrobor niż saletrę amonową i w tym jest sens ale np jak teraz po tych przymrozkach ludzie chcą kosić i pryskać na do krzewienie korzeni a wg mnie co roku powinno się myśleć o tym bez wzgledu na to czy był przymrozek czy nie

Edytowany przez racyl, 29 kwiecień 2017 - 07:33.

#1573 Share solaris1919

solaris1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:sprzedaje tanie inkubatory

Napisany 29 kwiecień 2017 - 07:25

Maliny

racyl poradzisz? u mnie nie było chyba dużego przymrozku zdarza się lekko podpalony liść co jakiś czas , ale środek pędu nie jest przmarżniety , co teraz robić jak pogoda dopisze prysnąć asahi na regeneracje po mrozie a pozniej selektem na jednoliścienne , czy odpuscić asahi i odrazu selektem , bo miejscami perz ładnie rośnie

#1574 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 29 kwiecień 2017 - 07:56

Maliny

racyl poradzisz? u mnie nie było chyba dużego przymrozku zdarza się lekko podpalony liść co jakiś czas , ale środek pędu nie jest przmarżniety , co teraz robić jak pogoda dopisze prysnąć asahi na regeneracje po mrozie a pozniej selektem na jednoliścienne , czy odpuscić asahi i odrazu selektem , bo miejscami perz ładnie rośnie

najpierw asahi, roślina jest uszkodzona trzeba ja wzmocnić, nie powinno się dawać oprysków od chwastów na ukodzone rosliny.

za tydzień lub dwa inny stymulator. ja bym poczekał z tym na perz i tak się jeszcze rozkrzewi, czym więcej odrostów perzu tym lepiej się go wytruje.

to zależy tez od wielkości maliny bo jak jest nie duża to można poczekać a jak już jest spora to pozasłania perz

tylko nie mięszaj asahi z tym srodkiem bo słabo podziała na perz

widzę że ten selekt jest dwa razy droższy od leoparda no i 2 razy mniej trzeba dać. nie miałem go nigdy, czy on dobrze działa w tej dawce 2l na perz czy też trzeba dawać go na 200l wody żeby podziałał perfekcyjnie ?

Edytowany przez racyl, 29 kwiecień 2017 - 07:59.

#1575 Share solaris1919

solaris1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 29 kwiecień 2017 - 08:40

Maliny

ok dzieki 

selekt polecił mi w sklepie  w tamtym roku i ładnie sobie poradził z perzem w normalnej dawce i ilości wody 

sprzedawca mówił że jest najlepszy bo niszczy jeszcze jakąś drobną trawe z którą inne sobie nie radzą 

#1576 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 29 kwiecień 2017 - 11:19

Maliny racyl to jakich Ty nawozów P i K używasz?

#1577 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 29 kwiecień 2017 - 18:03

Maliny

selekt 1litr na 120 litrów wody niszczy wiechline ,(z uwagą ,potrafi uszkodzić młodą maline)

#1578 Share solaris1919

solaris1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 maj 2017 - 06:15

Maliny

Pysa ale 2l na 300 wody nie zaszkodzi ? 

Pryskałem w tamtym roku ale nie pamietam ile wody dałem , bo lece plecakowym

#1579 Share jacentus

jacentus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 maj 2017 - 06:37

Maliny Wczesną wiosną wysiałem dużą dawkę wapna magnezowego i teraz maliny praktycznie nie rosną, zatrzymały się. Rozumiem że to zbyt wysokie pH? Czy mogę coś zrobić żeby jakoś zaczęły rosnąć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share LukaszZalewski

LukaszZalewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 maj 2017 - 07:27

Maliny

Czym można teraz popryskać maliny od chwastów wielolistnych?