Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maliny

1987 odpowiedzi na ten temat

#1421 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 11:21

Maliny

Guardian CompleteMix 664SE 

daj znac potem jak poszlo. Stary Guardian byl dobry, ciekawe jak ten nowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maliny Dzisiaj, 04:13
  •  

#1422 Share radoslaw82

radoslaw82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 13:26

Maliny

Podobno stosują go z powodzeniem a jak będzie to się okaże na wszelki wypadek dam mniejsze stężenie tj 1l/150l wody.

#1423 Share kamil_dz_MF_255

kamil_dz_MF_255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 15:47

Maliny A ja szanowni forumowicze mam pytanie odnośnie oprysku doglebowego odnosnie pendimetaliny + linuronu a mianowicie chodzi mi o to czy jesli juz maliny jesienne wzeszly 3-5 cm to czy po opryskaniu ich wyniszczy, przychamuje tylko czy moze nie bedzie to mialo wiekszego wplywu? bo słyszałem rozne opinie od różnych ludzi i chciałbym zasiegnac waszego zdania czy moze miał ktoś juz podobne doświadczenia?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1424 Share radoslaw82

radoslaw82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 18:35

Maliny

A ja szanowni forumowicze mam pytanie odnośnie oprysku doglebowego odnosnie pendimetaliny + linuronu a mianowicie chodzi mi o to czy jesli juz maliny jesienne wzeszly 3-5 cm to czy po opryskaniu ich wyniszczy, przychamuje tylko czy moze nie bedzie to mialo wiekszego wplywu? bo słyszałem rozne opinie od różnych ludzi i chciałbym zasiegnac waszego zdania czy moze miał ktoś juz podobne doświadczenia?

Z tego co wiem to linuron stosują ale wcześnie tak żeby nie było jeszcze pędów malin a teraz to jest już chyba ryzykowne. Pendimetalina nie jest taka agresywna może trochę przyhamować ale maliny sobie poradzą. Sąsiad stosował w tamtym roku Stomp na rozwinięte już liścienie malin i poraził długo chorowały stosował potem jakieś odżywki dolistnie i z czasem przeszło im. 

Teraz to lepiej zastosuj stomp+devrinol.

Edytowany przez radoslaw82, 15 marzec 2017 - 18:38.

#1425 Share kamil_dz_MF_255

kamil_dz_MF_255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 19:01

Maliny właśnie o to mi chodzilo. bo miałem dzisiaj przyskac u dziadka ale sie rozmyslil bo go w sklepie nastraszyli. A u siebie pryskalem w sobote z tym ze nie bylo ich az tyle na wierzchu

#1426 Share kamilm15

kamilm15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 19:36

Maliny kiedy wiadomo ze maliny sie przyjely. Kupilem sadzonki I posadzilem w raczej glinowatej ziemi na we wrzesniu i listopadzie. nowy w portalu

#1427 Share skubiii

skubiii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 marzec 2017 - 08:30

Maliny

kiedy wiadomo ze maliny sie przyjely. Kupilem sadzonki I posadzilem w raczej glinowatej ziemi na we wrzesniu i listopadzie. nowy w portalu

U mnie maliny jesienne już się pokazują. W ziemi glinowatej malinom będzie trochę ciężko, ale powinny wyjść. 

#1428 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisany 17 marzec 2017 - 21:02

Maliny

właśnie o to mi chodzilo. bo miałem dzisiaj przyskac u dziadka ale sie rozmyslil bo go w sklepie nastraszyli. A u siebie pryskalem w sobote z tym ze nie bylo ich az tyle na wierzchu

idz do sklepu i ich upomnij zeby dziadka nie stresowali bo sie zawalu nabawi :D Ogolnie to dobry moment byl na pryskanie bo zimno a po niedzieli ma byc 15 stopni w cieniu wiec wegetacja mocno ruszy. 

#1429 Share kamil_dz_MF_255

kamil_dz_MF_255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 marzec 2017 - 22:57

Maliny teraz to już za późno na doglebowy. W zeszłym roku bylo pryskane i czysto bylo to w tym pewnie po całości poleci się jakims od jednolisciennych bo zazwyczaj tego najwiecej wschodzi i najtrudniej to wytepic

#1430 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisany 17 marzec 2017 - 23:09

Maliny

jednoliscienne najlatwiej wytepic bo sa srodki, gorzej zniszczyc dwuliscienne tak zeby nie uszkodzic malin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1431 Share kamil_dz_MF_255

kamil_dz_MF_255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 15:17

Maliny znaczy się mialem na mysli to co napisałeś "marluk" ale inaczej napisałem. moja pomylka

#1432 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 07:21

Maliny

teraz to już za późno na doglebowy. W zeszłym roku bylo pryskane i czysto bylo to w tym pewnie po całości poleci się jakims od jednolisciennych bo zazwyczaj tego najwiecej wschodzi i najtrudniej to wytepic

Nic nie za póżno z zeszłym roku na sadzone w 2015 dałem dwukrotnie stompu i nic się z nimi nie działo, drugi raz też puszczały listki i nic im nie było

Tylko max dawka stompu zahamuje chwastnicę jednostronną

A ja szanowni forumowicze mam pytanie odnośnie oprysku doglebowego odnosnie pendimetaliny + linuronu a mianowicie chodzi mi o to czy jesli juz maliny jesienne wzeszly 3-5 cm to czy po opryskaniu ich wyniszczy, przychamuje tylko czy moze nie bedzie to mialo wiekszego wplywu? bo słyszałem rozne opinie od różnych ludzi i chciałbym zasiegnac waszego zdania czy moze miał ktoś juz podobne doświadczenia?

Stomp ich nie przyhamuje afalon pewnie tak. jak dasz małą dawkę pendimentaminy bo zapewne ją obniżysz w mięszaninie z linuronem to na chwasty jednoliścienne nie podziała

Prowadzę uprawę maliny x lat , jedna rada , żadnych upraw w międzyrzędziach , inne rośliny wyciągaiom malinom nawozu i dodatkowo zachwadzczają ziemie. W rzedach malin pryskać od chwastów a miedzyrzedzia kosić i tyle w temacie .

To trawa czy chwast rosnący w między rzędach nic nie wyciągnie, po prostu darmo rośnie  ?

Pryskać całość środkami doglebowymi a nie póżniej latać kosić albo truć bastą czy randapem lub innymi te między rzędy

jednoliscienne najlatwiej wytepic bo sa srodki, gorzej zniszczyc dwuliscienne tak zeby nie uszkodzic malin

JAK  nie będzie środka doglebowego zastosowanego w malinie wczesną wiosną to po każdym większym deszczu chwasty bedą się pojawiać nowe

Nie dasz doglebówki  to póżniej jest masa testowania środków nalistnych  na rosnące chwasty dwuliścienne nie mających nic wspólnego z uprawą malin i drżenie po każdym z nich czy malina przetrwa

Edytowany przez racyl, 19 marzec 2017 - 07:27.

#1433 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 11:28

Maliny
JAK  nie będzie środka doglebowego zastosowanego w malinie wczesną wiosną to po każdym większym deszczu chwasty bedą się pojawiać nowe

Nie dasz doglebówki  to póżniej jest masa testowania środków nalistnych  na rosnące chwasty dwuliścienne nie mających nic wspólnego z uprawą malin i drżenie po każdym z nich czy malina przetrwa

jasne, nikt nie powiedzial zeby nie dawac srodka doglebowego wiosna.

#1434 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 11:37

Maliny

jasne, nikt nie powiedzial zeby nie dawac srodka doglebowego wiosna.

Owszem ale trzeba pamietać że póżniejsze opryski na jednoliścienne czy pozostale są uzupełnieniem

Są jeszcze artyści co gracują maliny ale to już całkiem szkoda na ten temat pisać

#1435 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 12:05

Maliny

jasna sprawa, gracowanie jest dobre na 20 arow. Ja mam wiecej wiec bez herbicydow nie ma szans. Baste stosujesz w jesiennej?

#1436 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 896 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 12:37

Maliny Stosował ktoś z was w maline letniej emulpar wczesna wiosną na szpeciela ?

Edytowany przez tomn95, 20 marzec 2017 - 13:30.

#1437 Share agrosiolo

agrosiolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 11:02

Maliny

Witam czy taka taśma będzie dobra do podlewania malin i fertygacji malin? http://allegro.pl/ta...6352682837.html

#1438 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 896 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 13:32

Maliny Moim zdaniem nie dobre za mała ilość kroplownikow na metr.

#1439 Share agrosiolo

agrosiolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 14:15

Maliny

ale sama linia może być są z innym rozstawem kroplowników ile na metr musi być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1440 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 896 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 14:23