Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maliny

1985 odpowiedzi na ten temat

#1401 Share Tom6666

Tom6666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 luty 2017 - 09:49

Maliny

Koledzy jakie herbicydy stosujecie w malinach? Ja od jednoliściennych fusilade ewentualnie jakieś zamienniki. Macie coś sprawdzonego od dwuliściennych? I jeszcze jakie fungicydy byście polecili i kiedy dokładnie je stosować? Chciałbym ograniczyć błędy w uprawie malin do minimum.

Najlepszy azotop wczesna wiosna dziala na jedno i dwuliscienne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maliny Dzisiaj, 10:48
  •  

#1402 Share 1964Junak

1964Junak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 luty 2017 - 10:32

Maliny

Dzięki za informację. A w jakich dawkach i kiedy konkretnie stosować go na maliny? W dawce jak na truskawki? Zaraz po ruszeniu wegetacji opryskać ścięte jesienią rzędy?

#1403 Share Tom6666

Tom6666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 luty 2017 - 15:21

Maliny Kolego ja nie pisze o azotop new czyli to samo co buracyl i venzar tylko piszę o azotopie(symazyna) którego nie kupisz w sklepie. Stosuje przed ruszeniem wegetacji aby da się w pole wjechać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1404 Share 1964Junak

1964Junak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 luty 2017 - 16:15

Maliny

no to rzeczywiście, nie mam w domu symazyny. Może jakieś inne środki które można kupić w sklepie?

#1405 Share mag67

mag67

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 luty 2017 - 21:56

Maliny

Posadziłem jesienią laszkę.Czy mogę ją teraz już przyciąć i na jakiej wysokości nad ziemią?

Mam też laszkę i Glena dwuletnie.są podwiązane klipsami do sznura.czy można je też przycinać od góry,czy jeszcze za wcześnie?

Zawsze miałem maliny jesienne i w letnich jestem zupełnie zielony,stąd takie dziwne pytania.

Pozdrawiam...

#1406 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2250 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 17 luty 2017 - 04:46

Maliny

Trawa to nie najlepszy pomysł bo bo tal lubią się zagnieździć pędraki

To co w międzyrzędzia? Seradela jest jednoroczna i dość wysoka

#1407 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 17 luty 2017 - 10:04

Maliny

Posadziłem jesienią laszkę.Czy mogę ją teraz już przyciąć i na jakiej wysokości nad ziemią?

Mam też laszkę i Glena dwuletnie.są podwiązane klipsami do sznura.czy można je też przycinać od góry,czy jeszcze za wcześnie?

Zawsze miałem maliny jesienne i w letnich jestem zupełnie zielony,stąd takie dziwne pytania.

Pozdrawiam...

za wczesnie jeszcze, poczekaj jak bedzie w dzien z 10 stopni i nie beda mowic mrozow duzych

#1408 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 17 luty 2017 - 16:03

Maliny

To co w międzyrzędzia? Seradela jest jednoroczna i dość wysoka

Spróbuj trochę seradeli i trochę gryki, tylko osobno, dla porównania.

#1409 Share Rubusik

Rubusik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 luty 2017 - 14:54

Maliny

Ja mam wsiewkę z koniczyny, ale to dlatego, że mam też pszczoły, więc mają lepszy pożytek. W aronii mam też koniczynę białą, to praktycznie wyparła mniszek. Niby trochę jest, ale dominuje koniczyna. Wysiałem z owsem, potem owies skosiłem rozdrabniaczem. Może mało fachowo, ale daje radę - można jeździć, a dodatkowo wiąże azot z powietrza. Aronia akurat ma korzenie pod całym polem, ale w malinie może nie mieć to aż tak dużego znaczenia akurat,.

#1410 Share skubiii

skubiii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 luty 2017 - 19:08

Maliny

Rubusik a czy ta koniczyna nie wchodzi Tobie w rzędy maliny?? Wcześniej wyczytałem, że koniczyna jest dość inwazyjna co kończy się problemem w rzędach i jest walka o wodę. A co do pszczół to poczytałem ostatnio pewną książeczkę o hodowli pszczół. Wyczytałem tam, że gdy pszczoły miodne zaczną oblatywać daną odmianę kwiatów, to już inne kwiaty ich nie interesują. Coś w tym jest, bo obok malin miałem posianą grykę i nie było w niej pszczół. Stoją u mnie trzy ule w malinach. W sumie w tym roku myślę nad postawieniem "hotelików dla owadów" dzikich.  A pytam o koniczynę, ponieważ też myślałem o posianiu jej z jakąś trawą. Chociaż trochę zwątpiłem w to sianie murawy po informacjach o tym, że pod taką murawą lubią żyć pędraki (dlatego, że nie jest ruszana przez maszyny)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1411 Share agrosiolo

agrosiolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 09:24

Maliny

Ma ktoś sadzonki maliny jesiennej do sprzedania? :) na 24 ary ile mi sadzonek potrzeba?:)

Edytowany przez agrosiolo, 01 marzec 2017 - 09:52.

#1412 Share szczepo14

szczepo14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 21:19

Maliny W zależności jak gęsto chcesz posadzić, ale mysle ze około 1500

#1413 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 17:10

Maliny

Witam można już rozsadzać laszke czy za wcześnie

#1414 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 19:38

Maliny

jak najbardziej

#1415 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 895 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 19:53

Maliny Czy ktoś z was używa tapenera w maline letniej?

#1416 Share seba25

seba25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 marzec 2017 - 17:15

Maliny

Witam a co myślicie o zastosowaniu randapu w malinie jesiennej teraz wczesną wiosna od chwastu w rzędach pryskał ktoś z was tym środkiem bo słyszałem że ludzie pryskają a może coś polecacie dobrego od chwastu.

#1417 Share radoslaw82

radoslaw82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 00:04

Maliny

Czy ktoś mógł by mi powiedzieć jaką dawkę Guardianu na 100l wody zastosować w malinie jesiennej?

Witam a co myślicie o zastosowaniu randapu w malinie jesiennej teraz wczesną wiosna od chwastu w rzędach pryskał ktoś z was tym środkiem bo słyszałem że ludzie pryskają a może coś polecacie dobrego od chwastu.

Jeżeli pojawiają się już pędy to na 100% porazisz. Ja randapu w malinach bym nie stosował. Jest on pobierany przez liście chwastów a jeżeli będą liście chwastów to będą już liście malin więc nie za bardzo jest możliwość.

#1418 Share maslak

maslak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 10:19

Maliny

Czy ktoś mógł by mi powiedzieć jaką dawkę Guardianu na 100l wody zastosować w malinie jesiennej?

Jeżeli pojawiają się już pędy to na 100% porazisz. Ja randapu w malinach bym nie stosował. Jest on pobierany przez liście chwastów a jeżeli będą liście chwastów to będą już liście malin więc nie za bardzo jest możliwość.

z tego co mi wiadomo to 1l/100l wody, też mam zamiar pryskać na dniach jak pogoda pozwoli

#1419 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 10:44

Maliny

jakim dokladnie Guardianem pryskasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1420 Share radoslaw82

radoslaw82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 10:51

Maliny

jakim dokladnie Guardianem pryskasz?

Guardian CompleteMix 664SE 

z tego co mi wiadomo to 1l/100l wody, też mam zamiar pryskać na dniach jak pogoda pozwoli

Dzęki bo ja słyszałem że 1l/150l wody. Nigdy tym nie pryskałem więc wolę sie upewnić.