Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
malkostrn    0

Witam mam problem z malinami. Wiosna podsypałem obornikiem bydlęcym granulowanym. Pryskane polyversum wp.

Proszę o pomoc w rozpoznaniu co im dolega.

post-217081-0-54987700-1496839230_thumb.jpg

post-217081-0-59202800-1496839234_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18paradise    0

Witam czy ktos pomoze jescze tydzien temu bylo ok dzis nie wiem cos sie dziejecz tymi malinami czego tu brakujepost-217049-0-40400300-1496845921_thumb.jpgpost-217049-0-87407600-1496845816_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Z racji tego że moje pytanie znikło w gąszczu innych to pytam się ponownie. Czy to wirus czy brak jakiegoś składnika pokarmowego? Dodam że na wiosne wszystko było ok. Liście ładnie wyglądały,zielone. A teraz nie wiemma co siez dzieje.

post-152994-0-54389400-1496904545_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18paradise    0

Dziekuje Panowie za odpowiedz a jeszcze zapytam nie bedzie problemu jak dawalem we wtorek oprysk nie za duzo trgo bedzie ?jesli dzis dalbym ten kristanol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a weź to rozpuść ;)

przecież to się momentalnie rozpuszcza. chyba z czymś innym miałeś do czynienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Mam 2 pytania . Pierwsze odnośnie nawożenia azotem malin jesiennych a mianowicie czy stosujecie dodatkowo nawóz azotowy poza tym który zawarty jest w nawozach typy hydrocomplex czy bontar? Jeśli tak to jaki? I druga sprawa . Maliny jesienne nawadniam z wodociągu i jak na razie nie zauważyłem jakichś negatywnych skutków ale mam pytanie czy można nawadniać również maliny letnie? Czy nie są jakieś jakby to powiedzieć "delikatniejsze"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LubelakLS    0

Witam, mam problem z maliną letnią odmiany glen, liście zaczynają "żółknąć" a następnie usychają. Proszę o pomoc, załączam zdjęcia :)

post-56593-0-85168300-1497116991_thumb.jpg

post-56593-0-91571800-1497117014_thumb.jpg

post-56593-0-31777400-1497117042_thumb.jpg

post-56593-0-69496400-1497117069_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Witam. A ja mam problem z rdza maliny. Sęk w tym że kilka tygodni temu pryskalem Zato na rdze. Dzisiaj zauważyłem kropki. Czy jest jeszcze jakiś inny preparat? Czy mimo wszystko mogę jeszcze raz polecić Zato? A wiem że w ulotce jest napisane że można go stosować raz w sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterpiter    0

może score 250 ec, ciężko powiedzieć konkretnie co by pomogło, przypuszczam,że te już zarażone są raczej nie do odratowania 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik84    0

Z przykrością stwierdzam iż ZATO nie pomógł w mojej malinie i jak grzybek był tak i przeniósł się na inne krzaki. Po 14 dniach zalecają ponownie zastosować ale i tak mi to nie pomogło ;-( Score można wg ulotki zastosować 2 razy w sezonie. Spróbuj coś z innej grupy chemicznej bo badziewie się uodparnia lub 

pojawia sie inny gatunek grzyba.


A Switch 62WG stosowałeś ? Jest to sodek systemiczny, wchodzi w roślinę może coś to da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Czyli można pryskac Zato 2 razy? Bo według P.O.R to można użyć Go tylko raz. I nie piszą o innych preparatach na rdze. Switchem mam zamiar teraz polecić na zamieranie pędów, bo zauważałem kilka suchych sztuk. Dzięki za podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

po raz kolejny powtórze ZATO nie cofnie rdzy, ono tylko zabezpieczy jeśli jeszcze nie wystąpiła, w zato jest strobiluryna i o ile dobrze pamiętam strobo można używać 2 razy w malinie i to naprzemiennie z innymi.

 

jaką cene prognozujemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ja też u siebie zauważyłem rdzę i Zato pomógł ale musiałem się trochę pomęczyć po pożyczyłem od znajomego opryskiwacz spalinowy i środek został dobrze rozprowadzony zarówno na jak i pod liścia. 

 

Ile dać fosforu w postaci nawozu fostar na młode nasadzenie? Litrów/ha na ile wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Najgroźniejsze jest zamieranie pędów malin, dlatego z wymienionych najlepszy będzie switch. Ma on działanie systemiczne i zalecane jest aby stosować go nawet 3 krotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Signum wykazuje średnią skuteczność zwalczania patogenów zamierania pędów malin, co do fungicydu luna , chyba nie ma rejestracji na malinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj