Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal33554    5

Macie jakieś sprawdzone sposoby żeby przyśpieszyć wzrost malin? Wczesną wiosną dałem Saletre. Pomimo ostatnich dużych dodatnich temperatur maliny nic nie ruszają do góry. Nie chce takiej sytuacji jak rok temu ze maliny miejscami byly do kolan a miejscami do pasa. Dodam ze u mnie na polu jest bardzo mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekleczna    1

saletry wapniowej nie mozna laczyc z potasem

 

 

 

Tak dokładnie mówiąc to saletrę dodawałem do środków grzybobójczych. a potas był oddzielnie. 

 

Kolego MARLUK, możesz napisać dlaczego nie łączyć ? Dzięki ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Dlaczego saletry wapniowej nie można łączyć z potasem? A Unica Calcium to co to jest? Saleta wapniowo-potasowa. Wapnia nie łączy się z fosforem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to was zagiął ktoś ponownie, wielcy znawcy !! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Tak dokładnie mówiąc to saletrę dodawałem do środków grzybobójczych. a potas był oddzielnie. 

 

Kolego MARLUK, możesz napisać dlaczego nie łączyć ? Dzięki ;)

 

Dlaczego saletry wapniowej nie można łączyć z potasem? A Unica Calcium to co to jest? Saleta wapniowo-potasowa. Wapnia nie łączy się z fosforem.

 

tak panowie, przepraszam zle przeczytalem. Oczywiscie macie racje. Wapnia nie laczy sie z fosforem a potasu z magnezem. Dzieki za czujnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak panowie, przepraszam zle przeczytalem. Oczywiscie macie racje. Wapnia nie laczy sie z fosforem a potasu z magnezem. Dzieki za czujnosc.

 

 

No tak zapewne niezręcznie przeczytałeś

 

Znowu masz kolejne braki wiedzy

 

SUPER FOS DAR 40® - SUPERFOSFAT WZBOGACONY 40% P2O5

 

Makroelementy

    40% P2O5 fosforu całkowitego

co najmniej:

    25% P2O5 fosforanów rozpuszczalnych w obojętnym roztworze cytrynianu amonu, w tym minimum 93% fosforanów rozpuszczalnych w wodzie,

    10% CaO tlenek wapnia rozpuszczalny w wodzie,

 

LUBOPLON®

KALIUM

GRANULOWANY • TYP A.3.3. CHLOREK POTASU K (Ca, Mg, S) 40-(4,5-4-13)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A jaki jest skład kristalonu pomarańczowego lub niebieskiego? Jeżeli się nie myle tam jest sporo potasu i magnez. Potas i magnez to pierwiastki antagonistyczne, ważny jest odpowiedni stosunek jonów w glebie. Jeżeli jednym przenawozimy to zostanie zaburzone pobieranie drugiego pomimo tego że będzie w glebie.

 

Nie należy wapnować i nawozić fosforem bo się uwstecznia. Powstaje trudno rozpuszczalny fosforan wapnia. W superfosfacie wapń jest w połączeniu z siarką czyli gips który stanowi wypełniacz i nie jest rozpuszczalny.

 

Nie powinno się łączyć wapna i azotu a przecież jest saletra wapniowa...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jaki jest skład kristalonu pomarańczowego lub niebieskiego? Jeżeli się nie myle tam jest sporo potasu i magnez. Potas i magnez to pierwiastki antagonistyczne, ważny jest odpowiedni stosunek jonów w glebie. Jeżeli jednym przenawozimy to zostanie zaburzone pobieranie drugiego pomimo tego że będzie w glebie.

 

Nie należy wapnować i nawozić fosforem bo się uwstecznia. Powstaje trudno rozpuszczalny fosforan wapnia. W superfosfacie wapń jest w połączeniu z siarką czyli gips który stanowi wypełniacz i nie jest rozpuszczalny.

 

Nie powinno się łączyć wapna i azotu a przecież jest saletra wapniowa...

 

wszystko zależy  z jakiego pierwotnego rodzaju jest wapń.

w nawozach wieloskładnikowych jest w postaci czysto węglanowej, kredy, dolonitu ale jakby był w postaci czysto tlenkowej to wtedy by pewnie nie korzystnie wpływał

 

Nie mylcie tego że na każdym nawozie wapń jest przeliczany na postać tlenkową ze stanem w którym jest otrzymywany. Ustawa nakazuje aby każde wapn0 przeliczać i podawać na opakowaniu na postać tlenkową

 

To że coś uwstecznia odnosi się do  konkretnej postaci danego pierwiastka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

No tak zapewne niezręcznie przeczytałeś

 

Znowu masz kolejne braki wiedzy

 

jestes tylko cwaniaczkiem jakich wielu. Przeprosilem za swoja pomylke i co tu sie czepiac. Piszesz o kolejnych brakach a sam tak naprawde bajki pisales co ci wykazalem. Nie ma sensu z toba dyskutowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jestes tylko cwaniaczkiem jakich wielu. Przeprosilem za swoja pomylke i co tu sie czepiac. Piszesz o kolejnych brakach a sam tak naprawde bajki pisales co ci wykazalem. Nie ma sensu z toba dyskutowac.

 

nie jestem żadnym cwaniaczkiem. piszesz sprzeczne rzeczy to tylko zauważyłem

nie tylko jeden raz tak napisałeś. jakbyś miał wiedzę to takie rzeczy miałbyś w małym paluszku i wiedziałbyś to w nocy o północy

co mi takiego udowodniłeś ? że jeden prof z UP lublin zaleca saletrę wapniową a drugi saletrzak który jest gorzej rozpuszczalny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Gdzie ja pisalem o jakims profesorze? wmawiasz cos czego nie pisalem. Pisales ze saletra nie nadaje sie do malin albo cos w tym stylu. Jest stosowana w jagodowych z powodzeniem. Ja nie musze ci udowadniac wiedzy. Jestem z niej zadowolony, uprawiam maliny nie rok czy dwa tylko wiecej. A ty mozesz sobie pisac co chcesz i sie wywyzszac. Wiesz gdzie to mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    679

Jakimi srodkami polecacie spryskać od zamierania pędów naprzemiennie i ile tych zabiegów najlepiej wykonać? Zacząłem od sadoplonu i co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajesz Sadoplon jak malina ma pędy 10-20cm. Następna na początku kwitnienia i tu koniec, bo jest karencja 28 dni. Po 10 dniach możesz dać Switch (karencja 7 dni) 2x10 dni. A po zbiorach Signum lub Mythos.

Ja stosuje cztery zabiegi, ale jeszcze jestem młodym sadownikiem. Niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumicny3    0

witam, pierwsze liście maliny żółkną i sie zwijają. Zaczeła sie tak robić gdy nadeszly upały,  co to za choroba i jak ją leczyć?post-216825-0-29551200-1495546557_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Witam. Co roku to samo, żółkną mi liście a potem zasychają całe kwiatostany, odmiana Laszka. Pomocy

post-152994-0-19859100-1495561291_thumb.jpg

post-152994-0-11237800-1495561355_thumb.jpg

post-152994-0-33712100-1495561541_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Temat walkowany wyzej i chyba jeszcze oddzielny na AF jest "rdza w malinach jesiennych " Ja pryskalem ZATO ale to jest zapobiegawczo bardziej zas na to slyszalem ale niepraktykowalem cos o TEbukonazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ostatnio o Siarkolu się dowiedziałem, tylko że on zapobiegawczo podobno działa. Pierwszy raz w tym roku będę go stosował. Jeśli masz rdzę w niewielkiej ilości to możesz liście oberwać i spalić.

Edytowano przez LukaszZalewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj