Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maliny

1353 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 15 październik 2016 - 14:07

Maliny

Kosiłem dziś maliny jesienne znajomemu i były one strasznie pochylone i wiotkie. Od gleby na wysokość 10-15 cm były brązowe, dalej normalne zielone pędy. Właśnie tam gdzie były brązowe były bardzo wiotkie a spora część wręcz załamana w tym miejscu. czy to zamieranie pędów czy coś jeszcze innego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maliny Dzisiaj, 12:16
  •  

#1282 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 15 październik 2016 - 18:53

Maliny

Czy traktujecie czymś sadzonki malin przed sadzeniem żeby lepiej się przyjmowały? W zeszłym roku miałem problemy z polaną, 20% nie przyjeła się. Teraz mam około 200sadzonek polesia na próbę. Może namoczyć w Black Jack podobnie jak truskawki? A może czymś innym? Teraz są zadołowane i zlane wodą, leżą w błocie. Będę sadział jak uporam się z czosnkiem...

#1283 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 15 październik 2016 - 22:54

Maliny

Co radzicie w związku z tą rdzą? Czy można coś zrobić jeszcze na zimę czy jakieś zabiegi od wiosny należy przeprowadzić? I czy będzie ona miała jakiś wpływ na owocowanie i ogólną kondycję malin w następnym roku?

zadbaj na wiosne, jak zadbasz to bedzie ok.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1284 Share michal33554

michal33554

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 16 październik 2016 - 11:51

Maliny Wujek zasadził w tym roku na wiosnę maliny letnie. Mieszka blisko lasów i cały czas sarny gryzły czubki. Powiedział że moge sobie wykopać i zasadzić u siebie. I tu jest moje pytanie - czy mam obcinać te pędy przy ziemi co są obgryzione czy je zostawić ?

Edytowany przez michal33554, 16 październik 2016 - 11:53.

#1285 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 16 październik 2016 - 12:53

Maliny

Jaki  odstęp  między  rzędami  powinien być  i  co  ile cm  dać  1 sadzonkę

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#1286 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 16 październik 2016 - 16:13

Maliny

nie ma uniwersalnego. to zalezy od wielu rzeczy.

#1287 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 16 październik 2016 - 17:29

Maliny To zzalezy jakiej szer masz traktor i dostosowujesz szer, a w rzędzie to od 30 do 50cm, ale dajcie spokój z tymi nasadzeniami za dużo będzie malin i cena jak kiedyś niska wyskoczy, dopłaty już zabierają i z Ukrainy już ściągali towar pod koniec sezonu o wiele tańszy.

#1288 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 16 październik 2016 - 20:15

Maliny

cena za rok albo dwa bedzie do bani calkowicie, zejdzie do granicy 2zł kazdy aby malina malina sadzonki i sadzimy, nie mowiac o tym ze ukraincy kupia kazda ilosc sadzonek, za dwa lata dobroduszni Polacy caly towar kupia od "braci" z Ukrainy a nasi plantatorzy pójdą się "paść"

Edytowany przez tommy66692, 16 październik 2016 - 20:17.

#1289 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 16 październik 2016 - 20:28

Maliny każdy chce z czegoś żyć. To co rolnik x ma klepac bieda malin nie może posadzić bo rolnik y nie zarobi kokosów czy tam nie może zasiac rzepaku czy chorować bydła. Zastanówcie się zanim coś napiszecie. Dla jasności ja nie sadze malin na sprzedaż a dla siebie bo ceny na Targu powalają.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#1290 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 17 październik 2016 - 08:13

Maliny Nikt nikomu nie zabrania sadzić, tylko trzeba myśleć troszkę przyszłościowo. Spróbować zawsze można...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 17 październik 2016 - 09:18

Maliny Ja mam stalego odbiorce 1 ha jesiennej i sadze 0,5 ha laszki i w przyszlosci radziejowa i przehyba tez cos kolo tego. Mi tyle wystarczy.

#1292 Share Polowy

Polowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 17 październik 2016 - 09:35

Maliny

Kiedyś była Serbia że nadprodukcja zawalają rynek a teraz Ukraina a wiecie po co te śpiewki ano po to żeby chłopa dymać na cenie. 

#1293 Share LukaszZalewski

LukaszZalewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 październik 2016 - 10:57

Maliny

Czy traktujecie czymś sadzonki malin przed sadzeniem żeby lepiej się przyjmowały? W zeszłym roku miałem problemy z polaną, 20% nie przyjeła się. Teraz mam około 200sadzonek polesia na próbę. Może namoczyć w Black Jack podobnie jak truskawki? A może czymś innym? Teraz są zadołowane i zlane wodą, leżą w błocie. Będę sadział jak uporam się z czosnkiem...

Proponowałbym Ci Yara Mila Complex pod korzeń, bez konieczności mieszania z ziemią. Ja ją stosuję jak sadzę sadzonki i na wiosnę ładnie wyglądają. Jedna garść na trzy sadzonki.

#1294 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, uprawy, maszyny, technologia..

Napisany 17 październik 2016 - 18:49

Maliny

Kiedyś była Serbia że nadprodukcja zawalają rynek a teraz Ukraina a wiecie po co te śpiewki ano po to żeby chłopa dymać na cenie. 

Zawsze znajdą coś, abyś ty się nie dorobił.. Bo import wysoki, bo towaru dużo, bo kupujących brak, bo towar nie ładny..

Ja sprzedaje bób.. do dzisiaj pamiętam jak sprzedawałem 200 kg (nasiona nie były zbytnio duże takie średnie, a najlepiej idzie towar duży ładny) podchodzi gość mówi ,,Drobny" idzie dalej.. przychodzi kolejny mówię że bób świeży dzisiaj łuskany, nasiona średniej wielkości bo problem z deszczami.. a gość ,,No a ja właśnie takiego chcę i szukam bo takie duże to do niczego się nie nadaje, najlepszy taki średni mniejszy" I weź tu zrób, aby było dobrze.. Z ogórkami wcale inaczej nie jest.. jak z każdym towarem. Ludziom się w d*pach przewraca, sami nie wiedzą czego chcą, nie ważne jaki towar wyhodujesz i tak będzie zły i nie dobry. 

jak nawozicie swoje Maliny po posadzeniu? Kupiłem sobie tak na próbę ponad 100 sadzonek, wsadzone już na polu i pasuje je jakoś odżywić, dajecie coś na jesień?

#1295 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 17 październik 2016 - 20:11

Maliny Raczej nie, co najwyżej wapno...

#1296 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 17 październik 2016 - 21:09

Maliny Lub obornik i przyorac na zime

#1297 Share piotrek9106

piotrek9106

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 październik 2016 - 21:18

Maliny

Kolega najlepiej po posadzeniu nic nie dawaj, mozesz tylko wyciagnac wode z niej stwarzajac srodowisko hipertoniczne wzgledem rosliny i mozesz doprowadzic do tzw suszy fizjologicznej gdzie roslina Ci po prostu uschnie. Ogolnie zasada jest taka, ze wczesniej obornik.

Edytowany przez piotrek9106, 17 październik 2016 - 21:19.

#1298 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, uprawy, maszyny, technologia..

Napisany 18 październik 2016 - 05:43

Maliny

Dzięki wielkie za rady, u mnie z obornikiem ciężko bo nie posiadam :P No to wiosną się wystartuje z nawożeniem, zobaczymy co to będzie z tego. W jakiej cenie sprzedawaliście tą malinę jesienną - jakie ceny, gdzie? 

#1299 Share piotrek9106

piotrek9106

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 październik 2016 - 10:20

Maliny Prosze o wiadomosc, albo kontakt na priw do kogos kto widzial maline Polonez i moglby odpowiedziec na kilka pytan. Z gory dziekuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 19 październik 2016 - 13:03

Maliny Ile dajecie przerwy miedzy slupkami w malinie letniej?