Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafftti    32

Witam mam malinę laszke w tunelu foliowym i wyrosła mi na ok 2,5 metra na ile najkrócej mogę ją obciąć, czy mogę to zrobić powiedzmy w grudniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co radzicie w związku z tą rdzą? Czy można coś zrobić jeszcze na zimę czy jakieś zabiegi od wiosny należy przeprowadzić? I czy będzie ona miała jakiś wpływ na owocowanie i ogólną kondycję malin w następnym roku?

Edytowano przez LukaszZalewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Kosiłem dziś maliny jesienne znajomemu i były one strasznie pochylone i wiotkie. Od gleby na wysokość 10-15 cm były brązowe, dalej normalne zielone pędy. Właśnie tam gdzie były brązowe były bardzo wiotkie a spora część wręcz załamana w tym miejscu. czy to zamieranie pędów czy coś jeszcze innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy traktujecie czymś sadzonki malin przed sadzeniem żeby lepiej się przyjmowały? W zeszłym roku miałem problemy z polaną, 20% nie przyjeła się. Teraz mam około 200sadzonek polesia na próbę. Może namoczyć w Black Jack podobnie jak truskawki? A może czymś innym? Teraz są zadołowane i zlane wodą, leżą w błocie. Będę sadział jak uporam się z czosnkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Co radzicie w związku z tą rdzą? Czy można coś zrobić jeszcze na zimę czy jakieś zabiegi od wiosny należy przeprowadzić? I czy będzie ona miała jakiś wpływ na owocowanie i ogólną kondycję malin w następnym roku?

 

zadbaj na wiosne, jak zadbasz to bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Wujek zasadził w tym roku na wiosnę maliny letnie. Mieszka blisko lasów i cały czas sarny gryzły czubki. Powiedział że moge sobie wykopać i zasadzić u siebie. I tu jest moje pytanie - czy mam obcinać te pędy przy ziemi co są obgryzione czy je zostawić ?

Edytowano przez michal33554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jaki  odstęp  między  rzędami  powinien być  i  co  ile cm  dać  1 sadzonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

To zzalezy jakiej szer masz traktor i dostosowujesz szer, a w rzędzie to od 30 do 50cm, ale dajcie spokój z tymi nasadzeniami za dużo będzie malin i cena jak kiedyś niska wyskoczy, dopłaty już zabierają i z Ukrainy już ściągali towar pod koniec sezonu o wiele tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

cena za rok albo dwa bedzie do bani calkowicie, zejdzie do granicy 2zł kazdy aby malina malina sadzonki i sadzimy, nie mowiac o tym ze ukraincy kupia kazda ilosc sadzonek, za dwa lata dobroduszni Polacy caly towar kupia od "braci" z Ukrainy a nasi plantatorzy pójdą się "paść"

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

każdy chce z czegoś żyć. To co rolnik x ma klepac bieda malin nie może posadzić bo rolnik y nie zarobi kokosów czy tam nie może zasiac rzepaku czy chorować bydła. Zastanówcie się zanim coś napiszecie. Dla jasności ja nie sadze malin na sprzedaż a dla siebie bo ceny na Targu powalają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Nikt nikomu nie zabrania sadzić, tylko trzeba myśleć troszkę przyszłościowo. Spróbować zawsze można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja mam stalego odbiorce 1 ha jesiennej i sadze 0,5 ha laszki i w przyszlosci radziejowa i przehyba tez cos kolo tego. Mi tyle wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Kiedyś była Serbia że nadprodukcja zawalają rynek a teraz Ukraina a wiecie po co te śpiewki ano po to żeby chłopa dymać na cenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy traktujecie czymś sadzonki malin przed sadzeniem żeby lepiej się przyjmowały? W zeszłym roku miałem problemy z polaną, 20% nie przyjeła się. Teraz mam około 200sadzonek polesia na próbę. Może namoczyć w Black Jack podobnie jak truskawki? A może czymś innym? Teraz są zadołowane i zlane wodą, leżą w błocie. Będę sadział jak uporam się z czosnkiem...

 

Proponowałbym Ci Yara Mila Complex pod korzeń, bez konieczności mieszania z ziemią. Ja ją stosuję jak sadzę sadzonki i na wiosnę ładnie wyglądają. Jedna garść na trzy sadzonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była Serbia że nadprodukcja zawalają rynek a teraz Ukraina a wiecie po co te śpiewki ano po to żeby chłopa dymać na cenie. 

Zawsze znajdą coś, abyś ty się nie dorobił.. Bo import wysoki, bo towaru dużo, bo kupujących brak, bo towar nie ładny..

 

Ja sprzedaje bób.. do dzisiaj pamiętam jak sprzedawałem 200 kg (nasiona nie były zbytnio duże takie średnie, a najlepiej idzie towar duży ładny) podchodzi gość mówi ,,Drobny" idzie dalej.. przychodzi kolejny mówię że bób świeży dzisiaj łuskany, nasiona średniej wielkości bo problem z deszczami.. a gość ,,No a ja właśnie takiego chcę i szukam bo takie duże to do niczego się nie nadaje, najlepszy taki średni mniejszy" I weź tu zrób, aby było dobrze.. Z ogórkami wcale inaczej nie jest.. jak z każdym towarem. Ludziom się w d*pach przewraca, sami nie wiedzą czego chcą, nie ważne jaki towar wyhodujesz i tak będzie zły i nie dobry. 

 

jak nawozicie swoje Maliny po posadzeniu? Kupiłem sobie tak na próbę ponad 100 sadzonek, wsadzone już na polu i pasuje je jakoś odżywić, dajecie coś na jesień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek9106    1

Kolega najlepiej po posadzeniu nic nie dawaj, mozesz tylko wyciagnac wode z niej stwarzajac srodowisko hipertoniczne wzgledem rosliny i mozesz doprowadzic do tzw suszy fizjologicznej gdzie roslina Ci po prostu uschnie. Ogolnie zasada jest taka, ze wczesniej obornik.

Edytowano przez piotrek9106

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady, u mnie z obornikiem ciężko bo nie posiadam :P No to wiosną się wystartuje z nawożeniem, zobaczymy co to będzie z tego. W jakiej cenie sprzedawaliście tą malinę jesienną - jakie ceny, gdzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj