Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateunia19    0

Witam. Ubiegłej jesieni posadziłem malinę odmiana Polka tak z 20 kilka arów. Ale wydaje mi się że słabo rośnie bo obecnie ma wysokość gdzieś tak max do 40 cm a niektóre dopiero z ziemi nie dawno wyszły. Czy to normalne że tak wolno rośnie?? czy dopiero w drugim roku zacznie szybciej rosnąć?? jak myślicie mogę wo gule liczyć na jakiś owoc??? A jaką wysokość mają wasze maliny odmiany Polka czy też Polana???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur95    0

ja zasadzilem 3lata temu i co roku ścinam na zimę do 30cm teraz mają już wysokość 120-155cm

nie mam jej dużo ale jest bardzo mocno nawodniona a i tak w tym roku owoc słaby

 

ja sadze ze była ostra zima i obmarzła bo miała słaby korzeń a ziemia zamarzala do 50cm i śnieg ok 50cm wiec cale krzaki były w ciemności i niskiej temp.

A owoc jakis jest? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psycholec    0

a gdzie w podlaskim (blisko Zambrowa) można kupić maliny? Gdzie znajdę jakiś skup owoców, chciałbym kupić trochę malin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy jak zawozicie na skup maliny to na skupach wymagają tych małych typowych do malin opakowań czy mogą być w dowolnych opakowaniach kartonowych?? Jak to jest bo pierwszy rok mam maliny i chciałem zasięgnąć informacji. pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro77    0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy jak zawozicie na skup maliny to na skupach wymagają tych małych typowych do malin opakowań czy mogą być w dowolnych opakowaniach kartonowych?? Jak to jest bo pierwszy rok mam maliny i chciałem zasięgnąć informacji. pozdrawiam...

 

oczywiście na każdym skupie dostaniesz wcześniej platony na maliny plastikowe i w nich odstawiasz do skupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walpcz    0

Witam. Może mi ktoś poradzić jakie nawozy i środki ochrony roślin zastosować teraz - jesienią w uprawie Maliny odmiany Laszka.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję sadzonek odmiany Benefis.

Jak by ktoś miał albo wiedział kto ma do sprzedania to proszę o kontakt na PW.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeroki    0

Witam. Czytam wasze wypowiedzi już od dłuższego czasu, ale dziś postanowiłem poprosić was o wskazowki indywidualnie. Do tej pory nie miałem styczności z malinami wiec moja wiedza jest dość początkujaca. korzystajac z pomocy ODR, pracowników gospodarsta doswiadczalnego i szkółkarzy zacząlem zakładać plantację malin. Zaczęło sie od 80 arów ale ma bys 3,5 ha., a może wiecej. Narazie zamierzam zbierac ręcznie, ale zastanawiam sie nad kupnem jakiegoś kombajnu i chciałbym was prosic o jakies wskazówki i spostrzezenia. Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponczo12496    0

Ja zauważyłem że z tymi kombajnami jest różnie w tym roku u mnie na skupie maliny były podzielone na 3 rodzaje.W zależności od rodzaju malin.Za te najładniejsze było nawet 4,50.Ta najtańsza była za 2,50.Ale na nią to nawet liście wchodzą .I właśnie od kombajnu idzie tylko 3 klasa najtańsza.Bo to co zbierze to jedna wielka papka.Nie wiem ile kosztuje kombajn lecz do jego kosztów dolicza się też paliwo i inne podzespoły i płyny które trzeba wymieniać.Mój sąsiad ma plantacje 2,5 h i zbierają tam ludzie.Pracownicy zawsze się znajdą do zbierania dlatego jestem za zbieraniem ręcznym nawet na tak wielkiej planacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajor    0

ponczo12496 ma racje jak chcesz kupic kombajn to twoje maliny beda sie nadawac jedynie na przetwórstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekleczna    1

Witam serdecznie,

 

Przymierzam się na jesieni do powiększenia mojej plantacji malin (na chwilę obecną jest 80 arów) i prawdę mówiąc to przez przypadek przeglądając jedną ze stron gospodarstwa szkółkarskiego, natrafiłem na wzmiankę o dotacjach do sadzonek malin.

 

Szukałem więcej informacji na ten temat jednak wujek google nic nie wie ;/ Słyszeliście coś na ten temat? Bo dla mnie to trochę mało realne.

 

I jeszcze jedno pytanie. Szykuję ziemie pod plantacje, w zeszłym roku posiałem grykę na poplon (podobno odstrasza pędraki ) "wyrównałem" Ph do odpowiedniego i zastanawiam się co by było najlepiej posiać na wiosnę, tak aby późną jesienią posadzić sadzonki. Macie jakieś pomysły?

 

Z góry dziękuje za odzew w temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeroki    0

Najpierw chcialem przeprosic za powtórzenie posta kolegi, ale odebralem telefon , a młodsza siostra przejęła stery kompa.

 

Zacząłem od Polki, a co dalej zobaczymy. A jesli chodzi o kmbajn to miało to by byc wyjscie awaryjne, tak wrazie złej pogody lug braku ludzi. Zdaje sobie sprawę że o max cenie to raczej zapomnij po kombajnie.

A jesli chodzi o dofinansowanie sadzonek to z tego co wiem, a wiem napewno, to ARiMR nie refunduje kosztów założenia plantecji malin i porzeczek.Co innego jeśli chodzi o maszyny do tych produkcji. Składałem wniosek na modernizacje gospodarstw w tym roku i jestem na bieżąco.

 

Dzięki za już i proszę o dalsze opinie i podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponczo12496    0

Przed posadzeniem malin no to nie ma zasady .Ja prawie co rok powiększam plantacje o kilka arów i nie ma znaczenia czy przedtem rosły tam buraczki czy pszenica.A kolega napisał ,że kombajn przydatny jak zła pogoda albo ludzi nie ma.Ludzie zawsze się znajdą mieszkamy w takim kraju w którym każdy grosz się liczy ludzie będą zbierać w sierpniu przy 40 stopniowym upale i przy 5 stopniach w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam czy są jakieś odmiany malin które zbiera sie w okresie letnim (lipiec,sierpień)?.Czy krzewy potrzebują podpór?.Który kombajn będzie lepszy firmy Weremczuk Natalia-V,czy Natalia-P?.I czy można wyżej wymienionymi kombajnami zbierać inne rodzaje owoców tak jak jest w korvan 930,ze można zbierać nim jezyne lub borówke ?Prosze o szybką odpowiedz.

 

 

Pozdrawia-Biały. :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troll81    0

Witam. mam problem prosze o pomoc.. Mam maliny jednoroczne i pole

jest strasznie zaperzone-jednym słowem zaniedbane. Czym to pryskać i kiedy?

Pryskać tylko po rzędach czy w między rzędach też? Słyszałem że jest taki środek jak Agil..

A może coś innego- lepszego ...Z góry dzięki za pomoc... pozdrawiam

Edytowano przez troll81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponczo12496    0

Dawaliście kołki w maliny jesienne ? Ja dzisiaj wbijałem i polecam to każdemu ponieważ dynamiczna pogoda która coraz częściej nawiedza Polskę może położyć uprawę tak jak mi w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Ja mam około 28 ar malin :)

Kołków nigdy nie wbijałem w Maliny Jesienne...

Polecasz wbijać?

Sąsiad wbija co roku

Wiem ze wbija się W Maliny Letnie :)

Pozdrawiam,Dominik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponczo12496    0

Ja mam około 28 ar malin :)

Kołków nigdy nie wbijałem w Maliny Jesienne...

Polecasz wbijać?

Sąsiad wbija co roku

Wiem ze wbija się W Maliny Letnie :)

Pozdrawiam,Dominik ;)

 

Pewnie, że polecam wbijać. Ja wbijam nawet w jesienne i mam pewność że deszcz mi nie położy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi1983    0

Witam Wszystkich W ubiegłym tygodniu podsypałem maliny(polana) mocznikiem ,ale chyba za dużo bo usechły.Czy one jeszcze odbiją ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj