Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maliny

1353 odpowiedzi na ten temat

#941 Share solaris1919

solaris1919

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:sprzedaje tanie inkubatory

Napisany 21 maj 2016 - 13:18

Maliny

Czy żeby trochę pobudzić maliny do wzrostu mogę teraz prysnąć asahi i czy mogę to mieszać z kristanolem pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maliny Dzisiaj, 03:26
  •  

#942 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 21 maj 2016 - 13:37

Maliny

możesz, najlepiej z zielonym

#943 Share maslak

maslak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 maj 2016 - 18:55

Maliny

ja dodałem zielony kristalon do nawodnienia, asahi troche drogi gips ....  ;/ 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#944 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 21 maj 2016 - 19:35

Maliny

nie jestem specjalista ale to asachi to raczej na jakies wyjatkowe sytuacje mroz susza itp. teraz to po co dawac. 

#945 Share skubiii

skubiii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 maj 2016 - 20:37

Maliny

Witam drodzy użytkownicy. Czy moglibyście powiedzieć (napisać ;)) czego oznaką mogą być te żółte listki. Chociaż szczerze sam jestem zaskoczony tymi zdjęciami, ponieważ w rzeczywistości nie miają aż tak żółtych liści hehe.

Załączone miniaturki

• DSC_0190.JPG
  • DSC_0191.JPG
  • DSC_0192.JPG
  • DSC_0193.JPG
  • DSC_0194.JPG
  • DSC_0195.JPG

#946 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 21 maj 2016 - 22:10

Maliny

Witam drodzy użytkownicy. Czy moglibyście powiedzieć (napisać ;)) czego oznaką mogą być te żółte listki. Chociaż szczerze sam jestem zaskoczony tymi zdjęciami, ponieważ w rzeczywistości nie miają aż tak żółtych liści hehe.

Może to być oznaka niedoboru magnezu lub azotu lub po prostu zimna...sypany był jakiś azot pod korzeń?

#947 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 21 maj 2016 - 22:29

Maliny

magnez

#948 Share skubiii

skubiii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 maj 2016 - 07:45

Maliny

Na wiosnę była podana saletra. A co do magnezu to jesienią było sypane wapno z magnezem. A czy w takim razie może to być przenawożenie tym magnezem, ponieważ było to wapno z 15% magnezem

#949 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 22 maj 2016 - 11:21

Maliny

Nie mogę nigdzie znaleźć info czy mogę zmieszać mikrokomplex z kristalonem pomarańczowym? I drugie pytanie to jaki nawóz lub mieszanine nawozów polecacie do fertygacji maliny jesiennej? 

#950 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 22 maj 2016 - 13:29

Maliny

generalnie nie powinno mieszac sie potasu z magnezem w odzywkach.

Na wiosnę była podana saletra. A co do magnezu to jesienią było sypane wapno z magnezem. A czy w takim razie może to być przenawożenie tym magnezem, ponieważ było to wapno z 15% magnezem

magnez z wapna ktore wsypales nie zadziala w tym sezonie. Nawet na to nie licz. Zrob probe gleby za 12zl i nie zgaduj czy jest magnez czy nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share skubiii

skubiii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 maj 2016 - 14:18

Maliny

generalnie nie powinno mieszac sie potasu z magnezem w odzywkach.

magnez z wapna ktore wsypales nie zadziala w tym sezonie. Nawet na to nie licz. Zrob probe gleby za 12zl i nie zgaduj czy jest magnez czy nie.

Badania gleby mam zrobione. I wynika z nich, że Mg mam na wysokim poziomie. Z tym wapnem to moja wtopa, ponieważ zamówiłem wapno u lokalnego dostawcy, lecz nie zapytałem go czy to jest samo wapno czy z magnezem. W sumie ten dostawca dał mi po fakcie certyfikat i powiedział, że on zawsze wozi wapno z magnezem, ponieważ rolnicy zawsze biorą takie wapno. Więc tak naprawdę dopiero po wysypaniu wapna dowiedziałem się że jest z domieszką magnezu.

To jeżeli to nie jest związane z magnezem, to jakie jeszcze macie pomysły odnośnie tych żółtych liści???

#952 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 22 maj 2016 - 14:36

Maliny

marluk a czy można mieszać odżywki typu kristalon czy siarczan magnezu z fungicydami?

#953 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 22 maj 2016 - 15:48

Maliny

Kto pokrótce opisze jak założyć małą plantację ekologiczną? Rozstaw rzędów, odstęp po między sadzonkami. Jaką odmianę wybrać, jakiej wysokości sadzonki kupić i gdzie?

#954 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 22 maj 2016 - 16:33

Maliny

Badania gleby mam zrobione. I wynika z nich, że Mg mam na wysokim poziomie. Z tym wapnem to moja wtopa, ponieważ zamówiłem wapno u lokalnego dostawcy, lecz nie zapytałem go czy to jest samo wapno czy z magnezem. W sumie ten dostawca dał mi po fakcie certyfikat i powiedział, że on zawsze wozi wapno z magnezem, ponieważ rolnicy zawsze biorą takie wapno. Więc tak naprawdę dopiero po wysypaniu wapna dowiedziałem się że jest z domieszką magnezu.

To jeżeli to nie jest związane z magnezem, to jakie jeszcze macie pomysły odnośnie tych żółtych liści???

jakie jest pH ziemi?

marluk a czy można mieszać odżywki typu kristalon czy siarczan magnezu z fungicydami?

mozna

#955 Share jarekleczna

jarekleczna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 22 maj 2016 - 18:09

Maliny

U mnie było podobnie, co prawda nie w takiej ilości ale też żółkły liście. I teraz jak się ociepliło widać poprawę. 

Możesz też zastosować odżywkę z fosforu - na pewno nie zaszkodzi. 

Edytowany przez jarekleczna, 22 maj 2016 - 18:10.

#956 Share skubiii

skubiii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 maj 2016 - 20:32

Maliny

jakie jest pH ziemi?

mozna

6,0 ; 5,0 i 4,3  Podzieliłem plantację na 3 kwatery bo mi maliny różnie rosły i tak jak się podziewałem, tam gdzie jest najniższe pH najsłabiej mi rosną. Ale też tu gdzie mam to niskie pH, nie mam tych objawów. Dodam, że prysnąłem wczoraj Asahi i mam nadzieję, że to mi coś pomoże.

U mnie było podobnie, co prawda nie w takiej ilości ale też żółkły liście. I teraz jak się ociepliło widać poprawę. 

Możesz też zastosować odżywkę z fosforu - na pewno nie zaszkodzi. 

Dzięki za radę. Chociaż nie wiem czy zastosować jakiś fosfor, ponieważ nie ma w malinach objawów niedoboru fosforu. Lecz jeżeli faktycznie może mi to pomóc to zastanowię się poważnie nad tą kwestią

A jeszcze takie pytanko. Bo wczesną wiosną prysnąłem Stompem Aqua na chwasty. Czy to mogło narobić takich problemów??

#957 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 23 maj 2016 - 08:53

Maliny Wam tez pekaja pedy ktore odbily z tamtegorocznego starego patyka karpy? Mowie oczywiscie o malinie jesiennej.

#958 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 23 maj 2016 - 14:47

Maliny

ja prysnalem 3 mlode rzadki plecakowym opryskiwaczem z  miesiac temu , tez stomp tylko 330 ec. no i troche sa inne od reszty. napewno im nie pomoglem tym stompem.

#959 Share skubiii

skubiii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 maj 2016 - 12:26

Maliny

Wczoraj rozmawiałem na temat tych liści z kobietą z PODR (a kobieta ponoć zna się na owocach miękkich i zajmuje się tematami ekologii) i powiedziała mi, że to może być wina temperatur, a szczególnie tych nocnych, wiec żebym odczekał jeszcze z tydzień czasu i zobaczy później co będzie się działo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 24 maj 2016 - 13:43

Maliny panowie możliwe żeby po asashi liście malin opadły? nie odpadają całkiem, ale opadają w dół jakby wiedly. Pryskalem 0.5l asashi na 200l na 2.5h Maliny pierwszy rok po wysadzeniu.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135