Polecane posty

michax    2

Moje mają z 1,5m do 1,8 m i zaczynają kwitnąć. Jaką odżywkę mogę teraz zastosować dolistnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Maliny 22.06

1) klasa 5,1zł (1koszyk w platon,bez mieszania odmian) 

2) klasa 4,9zł (analogiczne jak powyżej z przedojrzałymi i niedojrzałymi)

Pw 4,7zł (1koszyk/platon bez starania) 

pulpa 4,5zł (wszystko jak leci) 

 

Przed godzina 12:00 każda cena +0,5zł 

 

Okolice Janowa Lubelskiego.

 

@michax ja waliłem w takiej fazie odżywkę wapniową, mam bardzo ładne ale zawodowym plantatorem nie jestem ;)  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja tez glena calcinitem pryskalem ale tylko po kwitnieniu , wczesniej tropicote syplem i glen super, bardzo duzy sie udal. Moze tak na poczatku tylko bedzie bo dopiero 5 koszyczki bylo. A na jesienne teraz bede dawal florovit i po kwitnieniu pare razy calcinit i z raz kristalon pomarancz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

23.06 gmina frampol Glen ample w cenie 5.2 to było w 2 klasie bo na skupie powiedzieli ze glena nie biorą w pierwszej bo się rozdziela/rozsypuje po zamrozeniu natomiast 1 klasa 5.5

Edytowano przez kamil_dz_MF_255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Robił ktoś z was samodzielnie dozownik do fertygacji? Jest sens bawić się w to samemu czy lepiej kupić gotowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekleczna    1

Macie jakieś pomysły dlaczego dojrzałe owoce się rozpadają ? Robią się tzw kryształki i rozpadają się w dłoni... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmarta1982    0

Znowu ptzyplątało się jakieś dziadostwo,niby przedziorka nie widać ale szkody podobne wczoraj pryskałam Vertigo i tu mam pytanie czy dzisiaj mogę opryskać MYTHOS z dodatkiem cristalonu czy może dodać tylko sam fosfor.

post-186707-0-90357600-1466841843_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

woj Lubelskie powiat opolski 

odmiana laszka  tzw extra po 5.90

 glen + inne odmiany 5.7 

 pulpa 5.20

 

moim zdaniem  dobry zabieg bedzie mythosem po deszczu lub niech sie temp ustabilizuje kolo 18 20 stopni zabieg bedzie bardziej efektywniejszy  pozniej na owoce switch  jesli bedzie na owocach grzyb 

Mmarta1982 jak sie ochlodzi czy popada wypadolo by prysnac mythosem a moze nawet switchem  ale po deszczu teraz liscie dostaly w kosc od slonca na sslabszych stanowiskach 


Macie jakieś pomysły dlaczego dojrzałe owoce się rozpadają ? Robią się tzw kryształki i rozpadają się w dłoni... 

mysle ze albo to taka masz odmiane lub poprostu sie wyplenila jesli tak sie dzieje co roku ja takie kasuje odrazu  bo co roku ladne sadzonki ale owocu brak cos sie znia zrobilo lub jakis robal zaszkodzil i moze porazac inne sadzonki 

Edytowano przez galars19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmarta1982    0

 

 

moim zdaniem dobry zabieg bedzie mythosem po deszczu lub niech sie temp ustabilizuje kolo 18 20 stopni zabieg bedzie bardziej efektywniejszy pozniej na owoce switch jesli bedzie na owocach grzyb

Mmarta1982 jak sie ochlodzi czy popada wypadolo by prysnac mythosem a moze nawet switchem ale po deszczu teraz liscie dostaly w kosc od slonca na sslabszych stanowiskach

 

mysle ze albo to taka masz odmiane lub poprostu sie wyplenila jesli tak sie dzieje co roku ja takie kasuje odrazu bo co roku ladne sadzonki ale owocu brak cos sie znia zrobilo lub jakis robal zaszkodzil i moze porazac inne sadzonki

Z mythosem faktycznie poczekam na razie dałam dolistnie sam nawóz.Na Polce jakby mniejsze obiawy.No nic pozostaje nawadniać i czekać na deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek738    0

Mam pytanie jestem tu nowy i zaczynam dopiero sadzić maliny co to może być że na owocu maliny jest dojrzała a część biała i taka twarda co można na to poradzić bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba ceny takie same wszedzie jesli chodzi o zwykla maline , nie extra. A macie jakies prognozy na jesienna . Jakby bylo podobnie to sezon bylby super. deszczu duzo , malinki bardzo duze. U mnie glen w tym roku szaleje 10 min łubianka  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Dlaczego w glenie co jakiś czas trafiają się owoce które się rozsypują robi się ,,kaszka,,czy to wina odmiany złej ochrony chemicznej czy może zasobności ziemi może ma ktoś sposób jak z tym walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, chciałem się dowiedzieć co brakuje moim malinom jesiennym. Pryskałem je od grzyba sadoplon i mythos. Od robaka- diecis i karate. z odzywek vapnovit i kristanol zielony. Załączam zdjęcia. Pozdrawiam


A jak opryski borem??

 

post-193728-0-88537700-1467559204_thumb.jpg

post-193728-0-37034900-1467559234_thumb.jpg

post-193728-0-90051900-1467559270_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mam glena i tez się rozsypuje. to jest po prostu taka odmiana. jest to odmiana wychodowana w Anglii i w tamtejszych warunkach podobno idzie w klasie extra i nie rozsypuje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no z glenem juz tak jest, podobno ten nowszy glen fyne juz sie nie sypie.A te plamki to chyba jakas plamistosc lisci, tylko ze dziwne jesli bylo pryskane. Na ''grzyba'' bardzo dobry jest topsin , nie jest dopuszczony na maline ale te cale programy ochrony to sciema, kto zaplaci to jego srodek jest w ksiazce,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj