Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maliny

1353 odpowiedzi na ten temat

#61 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 21 październik 2009 - 14:27

Maliny zorak - u mnie w głównej mierze maliny są wycinane kosiarko-rozdrabniaczami. Osoby które nie posiadają tego sprzętu używają kos spalinowych. Widziałem z daleka parę plantacji wykoszonych kosiarkami rotacyjnymi ale niestety nie mam pojęcia czy to wpływa jakoś negatywnie na późniejszy wzrost i plon... W detalu sprzedawałeś malinę na targu czy na giełdzie? Ile dziennie maliny sprzedawałeś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maliny Dzisiaj, 20:19
  •  

#62 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 21 październik 2009 - 14:40

Maliny odnawialiście może jakoś stare plantacje np. przez talerzowanie ???

Chodzi mi o malinę powtarzająca tj jesienną.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#63 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 październik 2009 - 14:15

Maliny blu w detalu szły na targowisku a ile hmm różnie to było 50, 80, czasem więcej. Zależało od tego ile było opadów i słońca.
Skosiłem rotacyjną ale lekko ją trzymałem na cięgłach aby nie opadła max na ziemię. Kosiłem na wysokość ok. 3-4 cm. Dość dobrze poszło - trzeba tylko przejść z sekatorem bo się trafiają nie wykoszone pędy (ale bardzo mało)i nawet nie są bardzo poszczępione więc powinno być ok.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share deutzfahr461

deutzfahr461

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 27 październik 2009 - 14:20

Maliny My zawsze maliny kosimy rotacyjną i kosimy tak na wysokość 1-2cm i zawsze dobrze odrosną. Nawet lepiej skosić jak najniżej bo wtedy pędy wyrastają bezpośrednio z ziemi i mniej się przewracają przy silnym wietrze.

#65 Share aro77

aro77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 20:21

Maliny

blu w detalu szły na targowisku a ile hmm różnie to było 50, 80, czasem więcej. Zależało od tego ile było opadów i słońca.
Skosiłem rotacyjną ale lekko ją trzymałem na cięgłach aby nie opadła max na ziemię. Kosiłem na wysokość ok. 3-4 cm. Dość dobrze poszło - trzeba tylko przejść z sekatorem bo się trafiają nie wykoszone pędy (ale bardzo mało)i nawet nie są bardzo poszczępione więc powinno być ok.

myślał ktoś o koszeniu malin kosiarką listwową

#66 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 11:13

Maliny kośić można wszystkim nailepszy jet rozdrabniacz

#67 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 09 luty 2010 - 09:52

Maliny witam. chciałem się dowiedzieć jak szybko rośnie malina polka.? Chodzi mi jaką wysokość osiąga w marcu, w kwietniu , maju?? chodzi mi o takie mniej więcej wysokości. pozdrawiam

#68 Share juchaf

juchaf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 20:03

Maliny hej!!! czym nawozicie maliny, kiedy i w jakich dawkach??

#69 Share hubert1112

hubert1112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 15:28

Maliny Posadziłem maliny jesienią ubiegłego roku. Czym mam je nawozic teraz wiosną i jak je pielgnować?

#70 Share boberek

boberek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 20:41

Maliny Nie ma tabel ile siać nawozu.Wszystko zależy od zasobów gleby.Musisz zrobić analizę gleby i będziesz wiedział jakiego i ile jest potrzeba, jedynie nawozy azotowe sieje się zależnie od wieku plantacji i sugestii z poprzednich lat.Nie zapominajmy może o najważniejszym,a mianowicie PH.Jak ziemia będzie kwaśna tony nawozów nie pomogą,które przeważnie też zakfaszajo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 19:40

Maliny z malinami jak z dziewczynami ,niby kocha a może zartuje, pytacie o nawozenie ,zróbcie analize gleby i jeśli czegoś brak to na fula ,jedyne ostrzeżenie dla ludzi którzy liczą / posać i weź dopłaty /to dopłaty są ,ok, ale uprawa i sam zbiór to już inna bajka. Maline uprawiam od 20lat i wiem co mówie nara

Może i zbierasz 20 lat, ale ortografia to Twoja pięta achillesowa

Edytowany przez krolikNH, 12 kwiecień 2010 - 21:50.

#72 Share dziksk

dziksk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 maj 2010 - 09:52

Maliny Witam, jaką cenę prognozujecie malinie jesiennej?(na terenach nie dotkniętych powodzią). Pozdrawiam.

#73 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 13:28

Maliny różnie mówią, dowiemy sie podczas zbiorów, truskawki mają byc w cenie a nie zapominajmy ze najwieksze Lubelskie zagłębia malinowe były zalane wodą więc towaru nie będzie duzo to i cena powinna byc dobra, zobaczymy.

#74 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 01 czerwiec 2010 - 13:32

Maliny Też słyszałem że truskawki mają być w cenie...A co do maliny to u mnie jest w dość dobrym stanie pomimo wysokich sniegów... W zeszłym roku ceny malin też się dobrze zapowiadały ale systematycznie spadały niestety.

#75 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 13:35

Maliny niby tak, u mnie są ładne ale mało tak ich jest, pomimo mokrego roku zaczynają usychac oczywiscie chodzi o odmiane letnią.

#76 Share farmer102

farmer102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 15:53

Maliny U mnie też zaczynają letnie usychać i nie wiem dlaczego. Może to jakaś choroba po tych opadach?

#77 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 17:51

Maliny Witam. Ubiegłej jesieni posadziłem malinę odmiana Polka tak z 20 kilka arów. Ale wydaje mi się że słabo rośnie bo obecnie ma wysokość gdzieś tak max do 40 cm a niektóre dopiero z ziemi nie dawno wyszły. Czy to normalne że tak wolno rośnie?? czy dopiero w drugim roku zacznie szybciej rosnąć?? jak myślicie mogę wo gule liczyć na jakiś owoc??? A jaką wysokość mają wasze maliny odmiany Polka czy też Polana???

#78 Share Artur95

Artur95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 09:18

Maliny ja zasadzilem 3lata temu i co roku ścinam na zimę do 30cm teraz mają już wysokość 120-155cm
nie mam jej dużo ale jest bardzo mocno nawodniona a i tak w tym roku owoc słaby

ja sadze ze była ostra zima i obmarzła bo miała słaby korzeń a ziemia zamarzala do 50cm i śnieg ok 50cm wiec cale krzaki były w ciemności i niskiej temp.
A owoc jakis jest? :)

#79 Share psycholec

psycholec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 13:18

Maliny a gdzie w podlaskim (blisko Zambrowa) można kupić maliny? Gdzie znajdę jakiś skup owoców, chciałbym kupić trochę malin:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 06:26

Maliny Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy jak zawozicie na skup maliny to na skupach wymagają tych małych typowych do malin opakowań czy mogą być w dowolnych opakowaniach kartonowych?? Jak to jest bo pierwszy rok mam maliny i chciałem zasięgnąć informacji. pozdrawiam...