Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maliny

1353 odpowiedzi na ten temat

#761 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 11:56

Maliny No tak masz racje ale ja to popieram tez doswiadczeniem innych z okolicy. Tkze dwie linie musza byc czy to stare czy mlode. Krorszy czas podlewania i tyle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maliny Dzisiaj, 20:33
  •  

#762 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 13:24

Maliny U mnie też próbowali na dwa ale chyba przez zbyt przepuszczalna wierzchnią warstwę ziemi zrezygnowali z tego. Po prostu leciało jak przez sito a i składniki płyną głębiej. Ja nie wyobrażam sobie dublowania taśmy bo ostatniego roku prawdopodobnie lisy bardzo niszczyły taśmy. Często gęsto brakowało ciśnienia.

#763 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 16:20

Maliny No przesieka gleboko ale wiaeomo wszystko zalezy od wydajnosci i rozstawu kapilarow. Ja przy studni mam falownik takze zbijam na minimum i sobie leci.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share maslak

maslak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 19:29

Maliny

u mnie w malinach strasznie zryte, kretowiska i takie jakby tuneliki płytko pod ziemią. czy kret lub inne żyjątka w ziemi mogą np. podgryzać korzenie lub w inny sposób szkodzić malinom?? macie takie problemy na swoich plantacjach??

#765 Share radosz

radosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 11:57

Maliny

pewnie to cholerne nornice

#766 Share maslak

maslak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 13:39

Maliny I co z tym cholerstwem robić?

#767 Share 8Seba8

8Seba8

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 18:43

Maliny

dzis rozsypalem nawoz Fructus jakies 500kg na ha wyszlo + 30kg saletry na 10ary bo mi ze zboza zostalo 

#768 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 19:51

Maliny Jaki nawóz azotowy proponujecie na start saletrzak ,saletra amonowa,czy mocznik

#769 Share gerald987

gerald987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 09:27

Maliny

I co z tym cholerstwem robić?

Ja kupiłem takie urządzenie do odstraszania. Wbijasz w ziemie i emituje dźwięk co jakieś 20 sekund. Działa u mnie. koszt ok 20 zł. Obszar ok 5 ar w teorii. 

#770 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 01 kwiecień 2016 - 11:58

Maliny

W zeszłym roku żona kupiła coś takiego żeby wystraszyć krety z ogrodu. Co pewien czas wydaje dźwięk i wibruje, zasilane z bateri słonecznej. U mnie nie działa. Tzn bzyczy i wibruje ale krety nadal są

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share Hans1211

Hans1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 18:48

Maliny

Witam stosuje któs z was linie kroplujące zamiast zwykłych taśm?Jak jest z ich zapychaniem i żywotnościa?

http://allegro.pl/li...6018751165.html

#772 Share maslak

maslak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 10:03

Maliny

Witam stosuje któs z was linie kroplujące zamiast zwykłych taśm?Jak jest z ich zapychaniem i żywotnościa?

http://allegro.pl/li...6018751165.html

Ja kiedyś pracowałem z tym sprzętem przy nawodnieniu w Irlandii ( chodzi mi o te brązowe na początki aukcji) , naprawde solidna rzecz i raczej się nie zapychają , napewno posłużą ale swoje kosztują, coś za coś.

#773 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 13:10

Maliny Czym prysnac teraz maline od trawy bo gdzie niegdzie sie trafia? Nie zaszkodzi nowym pedom?

#774 Share radosz

radosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 14:43

Maliny

agil,fusilade

jakie dajecie teraz nawozy pod maline dwuletnia?ktos gdzies(chyba tu) pisal, ze podawanie (chyba fosforu) posypowo, to nie najlepszy pomysl.poniewaz on plytko wchlania sie w glebe i rosliny maja problem z pobieraniem.nie chce przeplacac.

malina jesienna

#775 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 14:51

Maliny

azot

#776 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 17:30

Maliny

agil,fusilade

jakie dajecie teraz nawozy pod maline dwuletnia?ktos gdzies(chyba tu) pisal, ze podawanie (chyba fosforu) posypowo, to nie najlepszy pomysl.poniewaz on plytko wchlania sie w glebe i rosliny maja problem z pobieraniem.nie chce przeplacac.

malina jesienna

I nic sie nie stanie malinie jesiennej? Chcialem pryskac plecakowym opryskiwaczem bo nie wszedzie jest.

#777 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 20:12

Maliny Dobra pany, a tera z innej beczki : czym kosicie międzyrzędzia ?? Tzn domyślam się, że rozdrabniacz jest najbardziej popularnym narzędziem, ale może jest ktoś, kto używa kosiarki bijakowej zwanej tudzież mulczerem z nożami Y lub mlotkami ?? Zainteresowanym podam konkretny przykład czyli Dragone LP 160. Na stronie Weremczuka jest film z pracy, opis maszyny. Nie wstawię linka bo na tablecie słabo mi się operuje... Także gdyby ktoś miał jakies sugestie-zapraszam.

#778 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 21:23

Maliny

Ja kiedyś pracowałem z tym sprzętem przy nawodnieniu w Irlandii ( chodzi mi o te brązowe na początki aukcji) , naprawde solidna rzecz i raczej się nie zapychają , napewno posłużą ale swoje kosztują, coś za coś.

Faktycznie solidne i równiejszy wypływ z emiterów, odnośnie zapychania to zależy to w ponad 90% od wody i ewentualnie tego co i w jaki sposób stosujesz przy fertygacji. Jeśli masz w wodzie np dużo żelaza i nie odzielażasz polecam tańsze taśmy bo i tak się zapchają jakie by nie były, a tych tańszych nie będzie Ci żal wymienić.

#779 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 22:12

Maliny

agil,fusilade

malina jesienna

Ja z wiosny to głównie azot a P i K na jesień

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share AgataMarkuszewska

AgataMarkuszewska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 17:36

Maliny

Witam koleżanki i kolegów

To mój pierwszy post na tym forum tutaj. Piszę z prośbą o poradę gdyż jako rolnik z wykształcenia (średniego) niestety nie mam żadnej wiedzy praktycznej a będę się starać o premię w programie młodego rolnika którą chcę przeznaczyć na założenie plantacji malin właśnie. Jednak chcę zacząć od podstaw mianowicie od nabycia odpowiedniego pola. Oglądaliśmy wraz z moim mężem dziś pole (w dwóch częściach) - 12 hektarów które jesteśmy w stanie nabyć. Ziemia klasy IVa i IVb niestety bardzo ciężka - gliniasta z tego co widziałam. Załączam kilka fotek i proszę o poradę czy na takim terenie jest możliwość założenia plantacji malin? Dodam, że teren nie jest podmokły (woda tam ponoć nigdy nie stoi) - padało bardzo mocno wczoraj i dziś w nocy i nigdzie woda nie stoi. Pierwszy kawałek ma około 4ha i jest położony niżej - stoi ugorem 8 lat. A drugi kawałek jest na skłonie i wzniesieniu i częściowo jest obecnie uprawiany. Dostęp do wody gruntowej z tego co wiem bezproblemowy - można założyć nawadnianie. Zakładam uprawę na redlinach ale czy taka ciężka ziemia nada się pod maliny??

Załączone miniaturki

• Pole1a.jpg
  • Pole1b.jpg
  • Pole1c.jpg
  • Pole2a.jpg
  • Pole2b.jpg
  • Pole2c.jpg
  • Pole2d.jpg