Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
skubiii    1

generalnie nie powinno mieszac sie potasu z magnezem w odzywkach.

 

magnez z wapna ktore wsypales nie zadziala w tym sezonie. Nawet na to nie licz. Zrob probe gleby za 12zl i nie zgaduj czy jest magnez czy nie.

 

Badania gleby mam zrobione. I wynika z nich, że Mg mam na wysokim poziomie. Z tym wapnem to moja wtopa, ponieważ zamówiłem wapno u lokalnego dostawcy, lecz nie zapytałem go czy to jest samo wapno czy z magnezem. W sumie ten dostawca dał mi po fakcie certyfikat i powiedział, że on zawsze wozi wapno z magnezem, ponieważ rolnicy zawsze biorą takie wapno. Więc tak naprawdę dopiero po wysypaniu wapna dowiedziałem się że jest z domieszką magnezu.

 

To jeżeli to nie jest związane z magnezem, to jakie jeszcze macie pomysły odnośnie tych żółtych liści???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

marluk a czy można mieszać odżywki typu kristalon czy siarczan magnezu z fungicydami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto pokrótce opisze jak założyć małą plantację ekologiczną? Rozstaw rzędów, odstęp po między sadzonkami. Jaką odmianę wybrać, jakiej wysokości sadzonki kupić i gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Badania gleby mam zrobione. I wynika z nich, że Mg mam na wysokim poziomie. Z tym wapnem to moja wtopa, ponieważ zamówiłem wapno u lokalnego dostawcy, lecz nie zapytałem go czy to jest samo wapno czy z magnezem. W sumie ten dostawca dał mi po fakcie certyfikat i powiedział, że on zawsze wozi wapno z magnezem, ponieważ rolnicy zawsze biorą takie wapno. Więc tak naprawdę dopiero po wysypaniu wapna dowiedziałem się że jest z domieszką magnezu.

 

To jeżeli to nie jest związane z magnezem, to jakie jeszcze macie pomysły odnośnie tych żółtych liści???

 

jakie jest pH ziemi?

 

marluk a czy można mieszać odżywki typu kristalon czy siarczan magnezu z fungicydami?

 

mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekleczna    1
Napisano (edytowany)

 

To jeżeli to nie jest związane z magnezem, to jakie jeszcze macie pomysły odnośnie tych żółtych liści???

 

U mnie było podobnie, co prawda nie w takiej ilości ale też żółkły liście. I teraz jak się ociepliło widać poprawę. 

 

Możesz też zastosować odżywkę z fosforu - na pewno nie zaszkodzi. 

Edytowano przez jarekleczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

jakie jest pH ziemi?

 

 

mozna

 

6,0 ; 5,0 i 4,3  Podzieliłem plantację na 3 kwatery bo mi maliny różnie rosły i tak jak się podziewałem, tam gdzie jest najniższe pH najsłabiej mi rosną. Ale też tu gdzie mam to niskie pH, nie mam tych objawów. Dodam, że prysnąłem wczoraj Asahi i mam nadzieję, że to mi coś pomoże.

U mnie było podobnie, co prawda nie w takiej ilości ale też żółkły liście. I teraz jak się ociepliło widać poprawę. 

 

Możesz też zastosować odżywkę z fosforu - na pewno nie zaszkodzi. 

 

Dzięki za radę. Chociaż nie wiem czy zastosować jakiś fosfor, ponieważ nie ma w malinach objawów niedoboru fosforu. Lecz jeżeli faktycznie może mi to pomóc to zastanowię się poważnie nad tą kwestią

A jeszcze takie pytanko. Bo wczesną wiosną prysnąłem Stompem Aqua na chwasty. Czy to mogło narobić takich problemów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Wam tez pekaja pedy ktore odbily z tamtegorocznego starego patyka karpy? Mowie oczywiscie o malinie jesiennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja prysnalem 3 mlode rzadki plecakowym opryskiwaczem z  miesiac temu , tez stomp tylko 330 ec. no i troche sa inne od reszty. napewno im nie pomoglem tym stompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Wczoraj rozmawiałem na temat tych liści z kobietą z PODR (a kobieta ponoć zna się na owocach miękkich i zajmuje się tematami ekologii) i powiedziała mi, że to może być wina temperatur, a szczególnie tych nocnych, wiec żebym odczekał jeszcze z tydzień czasu i zobaczy później co będzie się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

panowie możliwe żeby po asashi liście malin opadły? nie odpadają całkiem, ale opadają w dół jakby wiedly. Pryskalem 0.5l asashi na 200l na 2.5h Maliny pierwszy rok po wysadzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

to jak wy pryskacie? ja otwieram końcówkę lub dwie nad rzędem i jadę pomału, za jednym Przejazdem pryskam 4rzedy. końcówki niebieskie azektory. Mam jeszcze czerwone zwykle w opryskiwaczu.
To ile dawać wody na h na tak młode maliny? rzędy co 3.8m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

to jak wy pryskacie? ja otwieram końcówkę lub dwie nad rzędem i jadę pomału, za jednym Przejazdem pryskam 4rzedy. końcówki niebieskie azektory. Mam jeszcze czerwone zwykle w opryskiwaczu.

To ile dawać wody na h na tak młode maliny? rzędy co 3.8m

Asahi 1l starcza na 1000l wody mocniejsze stezenie chyba nie ma wplywu na liscie to jest stymulator wzrostu wiec nie powinien albo powinienes miec bujne liscie w malinach ja pryskalem 2 razy asahi i chyba starczy u mnie juz kwitnie malina coraz bardziej no i nie wiedna liscie wiec nie od tego raczej najlepiej jak wrzucisz zdjecie moze bylo uszkodzone u mnie jak przeszedl waitr 2 tyg temu to mi ja polamal powyciagalo z drutow i teraz widac zoltre liscie ale to jak mowie mechaniczne uszkodzenia lub moze pryskales herbicydem i zachaczylo liscie albo sucho sie robi albo zamieranie pedow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

faktycznie była pryskana obok pszenica jara herbicydem ale w bezwietrzna pogodę. Liście chyba już się zbierają do życia, a opadaly tylko górne te które przyjęły najwięcej oprysku.
Co do opryskiwacza sadowniczego to w pierwszym roku chyba nie ma sensu go stosować na tak małe krzaki a raczej patyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem ze wpis nie w temacie ale myslicie panowie i panie o jakichs alternatywach dla maliny bo w Polsce bardzo przybylo nasadzen na ukrainie tez to za kilka lat bedzie nadpodaz pewnie. Moze jagoda kamczacka?Sadzonki troche drogie ale potem koszty utrzymania neduze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek9106    1

Tansza niz po 5 zl nie bedzie wiec nie widze sensu szukania alternatywy. Gdzie te nasadzenia? W 2 wojewodztwach lubelskim i podkarpackim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie wcale tak kolorowo, do tego z ukrainy duzo dojedzie , blisko i transport tani. No i ostatnie lata serbia ma ciagle problemy i niema na rynku duzo malin ale jak podejdzie sezon bez gradu mrozu i powodzi to dobrze jak po 3 zl bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek9106    1
Napisano (edytowany)

Ukraina moze byc problemem, ale po 3 zl nie bedzie, bo stanie sie nieoplacalna. Przeciez 1,5-2 placi sie dla zbieraczy. 

Edytowano przez piotrek9106

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmarta1982    0

Witam.Myslalam ze w moich malinach wszystko unormowane z zewnątrz wyglądają na zdrowe,a tu dziś zaglądam w środek a tam od dołu żółkną liście.Pare dni temu dałam dolistnym fosfor.Rosna bardzo gęsto i chyba mają za dużo wilgoci.Prze ędziorków nie mapost-186707-0-97941300-1464283757_thumb.jpg

post-186707-0-81195600-1464284307_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi124    0

Witam,

Jestem nowy na forum, z malinami dopiero zaczynam. Wczoraj zauważyłem na kilku krzakach dziwne przebarwienia, wiecie co to może być? 

post-188278-0-63060000-1464343271_thumb.jpg

post-188278-0-81598500-1464343279_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj