Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maliny

1353 odpowiedzi na ten temat

#741 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 18:03

Maliny

Czym najlepiej zbić ph po analizie wyszło mi że mam 7,1?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maliny Dzisiaj, 03:02
  •  

#742 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 22 marzec 2016 - 19:30

Maliny

Czym najlepiej zbić ph po analizie wyszło mi że mam 7,1?

jakąś siarką m.in. pulsar, wigor s, siarczan magnezu granulowany

#743 Share mateuszston

mateuszston

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo precyzyjne

Napisany 22 marzec 2016 - 20:12

Maliny Kolego, sa takie firmy ktore zrobia Ci projekt lini kroplujacej. Od A do Z, dzwonisz i w ciagu 3 godzin masz projekt gotowy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 21:07

Maliny

witam,

pomoze mi ktos z tym jak sie zabrac do nawodnienia 1h maliny?nie mam za bardzo pojecia jak,to dobrze zrobic.nie wim jaka pompa bedzie do tego najlepsza,jak wydajnosc itp itd.

dlugodsc pola 300-350 metrow

9 rzedow.mysle dac po dwie linie kroplujace na rzadek-18 lini

woda pobierana ze stawu,zaraz przy polu.

pole lekko pod gore

myslalem nad kupieniem zwyklej polskiej pompy wody.takiej z silnikiem elektyrycznym z tylu,ale nie wiem jakie parametry musi ona miec.bede bardzo wdzieczny jesli ktos chociaz troszke mi pomoze.

Jeżeli masz pole pod górkę to musisz podłączyć główny przewód na górce bo jeżeli zaczniesz podlewania z dołu do góry to kropelka może Ci nie podlać w najwyższym miejscu. A co do linii masz różne ilości kapilarów na metr ja sam się zastanawiam jakie teraz kupić. Te które mają są co 20 cm ale nie wiem czy nie za gęsto.

Co sypiecie na maliny jesienne teraz ? Ja mam zamiar dać yara mila complex ale ma trochę mało fostoru.

Edytowany przez tomn95, 22 marzec 2016 - 21:10.

#745 Share radosz

radosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 14:32

Maliny

tak myslalem zeby na gorce zrobic rozdzielnie i puszczac na dwie strony.napisale ze pole pod gore, bo bardziej chodzilo mi o to, ze pompa bedzie miala troche ciezej pchac...

zastanawiales sie nad dwoma liniami w rzedzie?

#746 Share Hans1211

Hans1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 17:42

Maliny

Jeżeli masz pole pod górkę to musisz podłączyć główny przewód na górce bo jeżeli zaczniesz podlewania z dołu do góry to kropelka może Ci nie podlać w najwyższym miejscu. A co do linii masz różne ilości kapilarów na metr ja sam się zastanawiam jakie teraz kupić. Te które mają są co 20 cm ale nie wiem czy nie za gęsto.

Co sypiecie na maliny jesienne teraz ? Ja mam zamiar dać yara mila complex ale ma trochę mało fostoru.

Ja mam zamiar sypać Superfosfat potrójny,Siarczan potasu i Saletrę amonową.Tą ostatnia dopiero wtedy kiedy Pędy Malin osiągną 10 cm, 

#747 Share maslak

maslak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 17:53

Maliny

witam,jestem lekko zielony jeśli chodzi o uprawę malin, chciałbym się poradzić bo podsypałem z tydzień temu maliny yara mila complex i teraz chciałbym popryskać rosahumusem, zapomniałem to zrobić wcześniej. czy to nie będzie ze sobą kolidować??

z góry dziękuję za odpowiedź.

#748 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 24 marzec 2016 - 22:41

Maliny

nie będzie

#749 Share alik07

alik07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 22:42

Maliny

Malina ma małe zapotrzebowanie na fosfor, poza tym nie zaleca się dawać posypowo tego składnika bo są małe szanse że roślina go pobierze. Także darowałbym sobie dawanie tego superfosfatu, lepiej ta kase przeznaczyć na coś innego. U mnie Complex wysypany tydzień temu.

#750 Share maslak

maslak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 08:36

Maliny

dzięki za odpowidź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share Hans1211

Hans1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 10:42

Maliny

Malina ma małe zapotrzebowanie na fosfor, poza tym nie zaleca się dawać posypowo tego składnika bo są małe szanse że roślina go pobierze. Także darowałbym sobie dawanie tego superfosfatu, lepiej ta kase przeznaczyć na coś innego. U mnie Complex wysypany tydzień temu.

Co byś zaproponował w zamian?

Edytowany przez Hans1211, 25 marzec 2016 - 10:45.

#752 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 19:33

Maliny

Witam, kupiłem pole i jest tam ze 20-40a malin do kiedy najpóźniej mogę je przesadzić? Bo te maliny rosną za daleko od domu, a skoro już są to bym posadził przy chałupie. 

Malina jesienna sadzona na jesieni, aktualnie gdzie nie gdzie wypuszcza pędy w okolicy 15-20 cm od sadzonki, jak je wykopać moge pługiem wyorać?

A tak ogólnie to dużo jest roboty przy malinach? (oprócz zbioru i sadzenia)

#753 Share alik07

alik07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 23:01

Maliny

Co byś zaproponował w zamian?

Zwiększyć dawkę potasu, choć to zależy ile jej już sypnąłeś, ewentualnie magnez w formie np. Siarczanu magnezu. Fosfor możesz podać dolistnie jeśli będzie taka potrzeba (fioletowo bordowe zabarwienie liści). Mozesz też zastosować nawóz kompleksowy typu yara mila complex, azofoska, ale to trochę drożej cię będzie kosztowało.

jacek472

Przesadzaj jak najwcześniej, mozesz i sadzić w maju ale jak nie będą miały wody to nic z tego nie będzie. Jeśli nie masz możliwości podlewania i nie zasadzisz w najbliższym czasie to lepiej poczekać do jesieni. Wydaje mi się że pługiem niekoniecznie będzie to szło, ale jak chcesz to próbuj. Między sadzeniem, a zbiorem jest jeszcze plewienie, trochę czasu zajmuje w młodych malinach ;) Poza tym parę oprysków, uprawa międzyrzędzi, koszenie, ale to jedna osoba akurat ogarnie.

#754 Share Nicko71

Nicko71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 12:53

Maliny Witam
Czym teraz najlepiej pryskać przeciw chwastom w malinach?

#755 Share kamil_dz_MF_255

kamil_dz_MF_255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 16:07

Maliny ja prysnalem tydzien temu pendigan + linurex w tamtym roku był super efekt i dlatego w tym tez popryskalem tylko i wyłącznie na glebe wolna od chwastów

#756 Share maslak

maslak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 16:18

Maliny

też bym popryskał ale nie mam gleby wolnej od chwastów  :( trawa niestety , tylko w młodych sadzonych na jesieni mam czystą glebe ale troche się boje pryskać takie młode, co myślicie??

#757 Share kamil_dz_MF_255

kamil_dz_MF_255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 16:46

Maliny raczej zaleca się nie pryskac nowych nasadzeń z tego względu ze nie ma zbyt silnego systemu korzeniowego

#758 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 21:34

Maliny

tak myslalem zeby na gorce zrobic rozdzielnie i puszczac na dwie strony.napisale ze pole pod gore, bo bardziej chodzilo mi o to, ze pompa bedzie miala troche ciezej pchac...

zastanawiales sie nad dwoma liniami w rzedzie?

W mlodych w tamtym roku mialem 2 linie w rzedzie a w starych jeden i te dwie robia robote. Nie zastanawiaj sie tylko dawaj dwie bo jak beda takie upaly jak byly w zeszlym roku to jedna na pewno nie podola.

Edytowany przez tomn95, 26 marzec 2016 - 21:39.

#759 Share DamianPuk

DamianPuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 06:53

Maliny kiedy stosować terra sorb complex. mogę jeszcze teraz. po jakimś czasie z innymi zabiegami np likwidacja chwastów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 08:35

Maliny

W mlodych w tamtym roku mialem 2 linie w rzedzie a w starych jeden i te dwie robia robote. Nie zastanawiaj sie tylko dawaj dwie bo jak beda takie upaly jak byly w zeszlym roku to jedna na pewno nie podola.

Zauważ że w starych rzadkach badyli jest sporo to i zapotrzebowanie było dużo większe niż w młodych gdzie polozyles dwie taśmy. Mało pędów - dużo wody, dużo pędów - mało wody. Na odwrót byłoby bardziej miarodajne, zależy też jeszcze od gleby.