Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maliny

1353 odpowiedzi na ten temat

#701 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 01 marzec 2016 - 21:15

Maliny

Nawadnianie będzie, będą podlewane, wtedy można jest to bez znaczenia czy wiosna czy jesień? Zostawiłem pole pod maliny tylko jesienią nie dałem rady tego ogarnąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maliny Dzisiaj, 11:24
  •  

#702 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 12:30

Maliny

Witam proszę o poradę fachowców chce posadzić maliny  do gruntu  jakie polecacie odmiany dziękuje za podpowieć

#703 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 14:33

Maliny

z letnich to chyba glen ample dosc dobrze i dlugo daje, a jesienne to bezkonkurencyjna jest nadal polka i polana, ja mam tak niezbyt duzo, tyle zebym mogl z rodzinka zebrac bez wynajmowania pracownikow ale znajomy bardzo duzo i mowil ze najlepiej jest z polka i polana, teraz polesie jest modne ale sadzonki drogie jak cholera. 

a no i laszka bo zapomnialem, po terminie owocowania to jest 1- laszka, 2-glen ample, 3- polka , 4- polana. to takie najbardziej znane.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share mikus75

mikus75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 14:44

Maliny

Nie uprawiam malin jak dotąd ,ale przed Laszką jest jeszcze Radziejowa.Jeśli ktoś ma doświadzczenia z tą odmianą będę wdzięczny za opinie

#705 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 16:02

Maliny

z letnich to chyba glen ample dosc dobrze i dlugo daje, a jesienne to bezkonkurencyjna jest nadal polka i polana, ja mam tak niezbyt duzo, tyle zebym mogl z rodzinka zebrac bez wynajmowania pracownikow ale znajomy bardzo duzo i mowil ze najlepiej jest z polka i polana, teraz polesie jest modne ale sadzonki drogie jak cholera. 

a no i laszka bo zapomnialem, po terminie owocowania to jest 1- laszka, 2-glen ample, 3- polka , 4- polana. to takie najbardziej znane.

Dzięki  za szybką odpowiedz

#706 Share lmrol

lmrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 18:06

Maliny

j

#707 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 23:30

Maliny

no ale na radziejowa ciekawe jak skupy czy juz beda, chyba ze na deserowe na bazarek gdzies. laszka, glen, polka , polana to dobry uklad. przydaloby sie cos pomiedzy glenem a polka to bylaby ciaglosc zbiorow no ale pewnie cos wyhoduja w najblizszych latach. Ogolnie maliny to dobra sprawa, w moim przypadku na dodatkowy dochod, niema przy tym jakos duzo pracy a ceny tez przez ostatnie lata przyzwoite. Polecam

#708 Share gerald987

gerald987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 17:57

Maliny

Witam. Mam pytanie odnośnie nawozów typu NPK. Ostatnio spotkałem się ze stwierdzeniem iż stosowanie nawozów wieloskładnikowych jest nie opłacalne ze względu na ich cenę wobec osiąganych efektów. Co o tym sądzicie? Chciał bym poznać wasze zdanie oczywiście w uprawie malin.

#709 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:08

Maliny

ja daje mile complex na start i potem  raz saletre zwykla i trzeci raz saletre wapniowa tropicote , to na jesienna. to tropicote to dobry nawoz w tamtym roku na jednym kawalku sypnalem to byla duza roznica.

#710 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 03 marzec 2016 - 21:55

Maliny

lukę miedzy letnimi a jesiennymi wypełnia octavia, ja właśnie wsadziłem 30 arów, zobaczymy co będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 07:18

Maliny

a gdzie sadzonki kupiles? ja jestem spod Janowa lub. cos mi sie kiedys obilo o uszy z ta nazwa ale jeszcze nie jest modna. a to jest letnia czy jesienna odmiana. jesli mialbys na sprzedaz to chetnie kupie. pisz na priv

#712 Share gerald987

gerald987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 09:14

Maliny

Ja również wsadziłem tą odmianę malin. Jest to letnia odmiana. Gdy kupowałem sadzonki to sprzedawca opisywał że jest to bardzo fajna odmiana. Porównywalna z glenem a nawet lepsza. Okaże się w tym roku. A słyszał ktoś z Was coś odnośnie odmiany malin jesiennych rubin? Wsadziłem takie na test. 

#713 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 12:32

Maliny

o rubinie nie wiem. ja to juz glownie pod katem pory owocowania szukam, musze tej octavii znalezc gdzies zeby byla ciaglosc zbiorow. no i moze tej radziejowej bo przed laszka jest. najlepiej jakby wynalezli jakas odmiane co owocuje od maja do listopada :) no ale i tak jest dobrze, kiedys nie bylo nawet jesiennych to 3 tyg i po zbiorach a teraz to juz dlugo mozna kase robic :)

#714 Share grzegorz74

grzegorz74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 22:48

Maliny

a sprubuj zasadzic sokolice

#715 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 06 marzec 2016 - 20:26

Maliny Witam Panów ;) Mam ok.30arów takiej ziemi troszku torfowej(z odzysku po łące- przygotowane pod zboże...) ale na jesień tak myślałam posadzić tam albo malinki albo truskawki na agrowłókninie...co myślicie?

Edytowany przez aletes, 07 marzec 2016 - 12:48.

#716 Share seba25

seba25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 marzec 2016 - 21:03

Maliny

Witam mam pytanie jaki polecacie oprysk od chwastu w malinie jesiennej 4-5 letniej teraz wiosną.

#717 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 07 marzec 2016 - 19:17

Maliny

Witam mam pytanie jaki polecacie oprysk od chwastu w malinie jesiennej 4-5 letniej teraz wiosną.

linurex 3l/ha lub stomp 4l/ha lub linurex+stomp w mieszaninie 2l+3l/ha.

#718 Share gerald987

gerald987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 20:43

Maliny

Ile powinno się dać azoty na maliny posadzone na jesień 45 ar letnich i tyle samo jesiennych bo coś źle wyliczyłem chyba. Z moich obliczeń wynikało że na letnie 40 kg a jesienne 75 kg.

#719 Share Piterek91

Piterek91

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo,Sport,Motoryzacja,Rolnictwo I Dobra Muzykaa.:)

Napisany 07 marzec 2016 - 23:52

Maliny

sylweklubelak-ile sypiesz tej yary,czy dawka 250kg/ha wystarczy na dzien dobry.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 08 marzec 2016 - 07:11

Maliny

sylweklubelak-ile sypiesz tej yary,czy dawka 250kg/ha wystarczy na dzien dobry.?

Dawka 400-500 kg/ha jest dobra...co to jest na hektarze 250 kg?

a gdzie sadzonki kupiles? ja jestem spod Janowa lub. cos mi sie kiedys obilo o uszy z ta nazwa ale jeszcze nie jest modna. a to jest letnia czy jesienna odmiana. jesli mialbys na sprzedaz to chetnie kupie. pisz na priv

W godziszowie nabędziesz ;)

a sprubuj zasadzic sokolice

Sokolica czy Radziejowa dają owoce w podobnym terminie co laszka, lecz laszka nie boi się aż tak jak te dwie majowych przymrozków. Laszka przetrzyma ale może obniżyć plon o połowę czy więcej, lecz jak Sokolicę lub Radziejową przymrozi to już po owocach(mówię o kwitnieniu jakby ktoś nie zrozumiał :D ).