Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maliny

1353 odpowiedzi na ten temat

#261 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 15:11

Maliny mozna nawet laczyc jesli chcesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maliny Dzisiaj, 20:50
  •  

#262 Share Tomaszeek

Tomaszeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 16:39

Maliny witam czy jest jakis oprysk żeby opryskać młode maliny od chwastów wschodzących maliny sa wlaśnie wyplewione jest czysta ziemia to juz 3 plewienie w tym roku mamy juz dosyć ;p malinki posadzone na jesieni połowa jest jesiennych polany druga połowa letniej laszki są dosyć wysokie ale plecakowym opryskiwaczem mozna by bylo opryskac po samej ziemi tak aby nie pryskac po malinkach jeżeli nie wypaliło by malin moze ktoś coś doradzi ;)

#263 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 17:23

Maliny basta. Jak chwasty maja okolo 15cm. Ale to drogie rozwazanie. Mozna cos doglebowego ale to wiosna nie teraz. Ciezko cos znalezc. Doglebowy moze troche przyhamowac maline.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share Tomaszeek

Tomaszeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 17:28

Maliny nom bastą pryskam w letnich ale tutaj jest czysta gleba takze nic to nie da basta dziala jak kosa ;p

#265 Share dawid35123

dawid35123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 20:11

Maliny Mam watpliwosc odnosnie chwastoxu. Zalozmy, ze opryskam w letnich mlody odrost aby go upali czy pociagnie dalej do glownej maliny?

#266 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 14:07

Maliny jak chcesz miec "na gotowo" to pryskaj, za rok nic nie bedziesz musial robic bo nic nie bedzie (:

#267 Share Justynka1234

Justynka1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 17:46

Maliny Witam mam takie pytanie czy teraz można pryskać jakąś odżywką malinę letnią?

#268 Share radosz

radosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 20:01

Maliny witam,
moja malina jesienna nie chce rosnąc.nie potrafie ustalic czego, to przyczyna...pole przed posadzeniem bylo wapnowane,dawane byly nawozy(nie pamietam juz dokladnie jakie) a krzaki nie rosną.sa male i jakies jasne.
pryskalem 3 razy mythos
pozniej raz swith
dawalem tez raz asahi
kristalon zielony 2 razy
ostatnio podsypalem mocznikiem(troche ruszylo)ale to nie to....kolor troche ciemniejszy ale w gore slabo ruszyly
dzisiaj kupilem megafol, ale nie dalem bo pada.
nie wiem juz co mam robic.mysle jeszcze nad oddaniem gleby do badania.
pomoze ktos?mi juz powoli konczą sie nerwy :( nie wiem czy to "czegos" brak, czy jakias choroba......
ps.malina jednoroczna sadzona na jesien.

#269 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 20:20

Maliny Justynka1234- troche pozno, ale mozesz. Prawidlowo powinno sie zaczac odzywkami pryskac letnia przed samym kwitnieniem az do konca zbiorow w zaleznosci od potrzeb- glownie potas i fosfor ale wskazane sa tez magnez, bor, miedź, cynk, zelazo, mangan i inne. Teraz odzywka wapniowa (na twardosc owocu- prawidlowo wapniowa powinna byc na koniec kwitnienia na zielony owoc), ale pamietac nalezy przy pryskaniu odzyka wapniowa ze nie mozna jej mieszac z wieloskladnikowa (potas i fosfor), a odstepy pomiedzy tymi dwoma odzywkami conajmniej kilka dni (min. 4).

Radosz- zrob zdjecie i wrzuc tu. jaka masz glebe? moze glina? Moze opryskiwaczem polowym pryskales i go dobrze nie wyplukales, albo przed zalozeniem plantacji nie opryskales od robactwa co w ziemi siedzi, po co tyle razy od grzyba teraz (moze za duze stezenie albo cos zmieszales czego nie wolno)? moze byc duzo przyczyn..... sadzonke skad brales?

#270 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 12:10

Maliny Czym prysnac teraz maline jesienna na pak ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share radosz

radosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 13:12

Maliny ziemia 4 klasa,nie jest to glina.
fakt pryskalem polowym ale plukany byl.wydaje mi sie, ze nie w tym przyczyna
masz racje ziemi nie pryskalem przed sadzeniem od niczego.
od grzyba tyle razy, booo mythos-em pryskalem raz, pozniej drugi i zadnego efektu nie bylo.sprzedawca w sklepie powiedzial mi, ze mythos jest slaby i trzeba zrobic zabieg swith-em.
co do mieszania, to ja nie mieszam.robie wszystko oddzielnie w odstepach czasowych.
sadzonke bralem od kolegi.u niego maliny piekne i zdrowe.

#272 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 14:49

Maliny U mnie kolega pryskal w tamtym roku polowym tez plukal i mu przypalilo maliny az koncowki lisci i cale czubki malin pozolkly, musisz pamietac ze malina to jedna z najbardziej delikatnych roslin z owocowych uprawnych a zarazem potrzebujaca najwiecej opryskow najlepiej wg programu. Blad ze ziemi przed sadzeniem od robakow nie pryskales, a nawet trzeba rok przed sadzeniem gorczyce posiac lub podobne czego nie lubia robaki. Jak w tamtym roku na jesieni sadziles to w tym roku bedziesz mial okolo1/6 zbioru lub mniej wiec taka intensywnosc ochrony antygrzybowej jest niepotrzeba (bo wiadomo ile kosztuja te srodki co napisales)- do tej pory wystarczyloby 1 raz topsinem a drugi sadoplonem opryskac a dopiero jak zacznie kwitnac ze 2 razy tym co pisales. Sprzedawca chcial cie chyba naciagnac, chyba ze masz kase to mozesz tak pryskac. Od przedziorka pryskales? Bo to jest najwiekszy wrog malin jesiennych. Malina wystarczy ze poczuje zapach randapu to juz ja oslabia, a wiadomo jakie zapachy sa w beczce od polowego opryskiwacza.

Edytowany przez sim200, 26 czerwiec 2014 - 14:52.

#273 Share radosz

radosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 17:01

Maliny pewnie masz racje...
uszkodzen zadnych na nich nie zauwazylem,one poprostu wygladaja tak jakby ziemia im poprostu nie odpowiadala.
od szkodnikow pryskalem: przedziorek i kowalik.
bylem dzisiaj na polu u znajomego .maline sadzilismy w tym samym czasie i u niego sa krzaki do metra wysokosci i mocno rozrosniete.3-5 pedow.u mnie jeden,moze dwa.
dodam, ze kolega kopal staw i ziemie wysypal na pole na ktorym wsadzil maline.czysty torf.niczym nigdy nie pryskane.

#274 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 18:53

Maliny Ziemia jest bardzo wazna i uksztaltowanie terenu, wszyscy mowia ze malina urosnie wszedzie jak chwast- owszem urosnie ale ile da owocow to juz inna sprawa. Nie martw sie, za rok bedziesz mial duzo wiecej krzakow tylko w pierwszych 2 latach lepiej nie pryskac od chwastow tylko plewic recznie i dobre nawozy sypac zawsze tzn. ogrod i bontar raczej nie bardzo sie nadaja.

Edytowany przez sim200, 26 czerwiec 2014 - 18:54.

#275 Share radosz

radosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 10:07

Maliny sim200 o jakich nawozach myslisz?mysle, ze teraz bym podsypal saletre wapnową.moze ziemia potrzebuje wapna?
druga sprawa to sarny!!!!!!!!!!!no jak te zwierzaki mi podgryzaja krzaki!masakra!!!
postawilem straszaki sygnalowe.na poczatku dzialalo, ale z czasem przestaly sie tego bac.teraz nie mam wogole, bo ktos mi zaje.al <_<

#276 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 16:36

Maliny Ja sypie polimag s wczesna wiosna a jak troche podrosna z 20 cm to saletre wapniowa i tyle z nawozow, dalej wspomagam maliny odzywkami dolistnie i jest dobrze. Jak ostatnio podsypales mocznikiem to teraz ryzykownie byloby saletre dawac zeby nie przypalic, oglnie daje sie saletrzak albo saletre wapniowa (jak masz ciemnozielone liscie tzn. ze azotu im nie brakuje), mocznik troche zakwasza. Ktos powie ze malina lubi zakwaszona glebe- nie prawda, lubi lekko kwasna. Jak przed sadzeniem wapnowales jakims zwyklym wapnem to ph bedzie sie powoli zmienialo, gdybys wapnowal wapnem kredowym np. wapniak kornicki to efekty zmiany ph powinny byc widoczne juz w tym roku. Mi sarny nie podgryzaja na szczescie, podobno po pryskaniu sadoplonem odstraszaja sie ale osobiscie u mnie takiego przypadku nie bylo wiec nie zagwarantuje ze to sprawdzony sposob. Hehe no to niezle jak zwinelo z pola straszaki u nas troche nad ranem zlodziejaszki podskubuja maliny i mysle o jakiejs kamerce albo fotopulapce ale to koszt 600zl.....

Tomn95 mysle ze juz powoli mozna kristalonem pomaranczowym albo czerwonym, albo jeszcze troszke zaczekac az zacznie naprawde kwitnac.

#277 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 17:39

Maliny Pryskalem miesiac temu odzywka zeby liscie mi sciemnialy i teraz zastanawiam sie czy nie powtorzyctego zabiegu bo niektore robia sie jasne. Zauwazylem tez ze dookola niektorych dolnych lisci robi sie jasna otoczka a w niektorych nawet przysycha lisc w tym miejscu o jakich zabiegach myslicie na to?

#278 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 06:09

Maliny zrob zdjecia liscia i wstaw tu.

#279 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 08:38

Maliny Juz sie dowiedzialem, nadmiar wody lub brak jakiegod pierwiastka. Dostalem dwie odzywki teraz i dwie pozniej na owoc tylko jak maja byc takie upaly to nie wiem czy malina bardziej tego nie odczuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share woyto

woyto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja,ślusarstwo,geografia

Napisany 04 lipiec 2014 - 11:26

Maliny witam pryskał ktos malinę jesienną TROPHY 840 EC ? to chyba zamiennik GUARDIANA na kukurydzę,guardianem pryskali moii znajomi efekt super,oprysk wczesną wiosną,żadnych chwastów.