Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maliny

1353 odpowiedzi na ten temat

#221 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 19 maj 2014 - 07:33

Maliny daj teraz jak najszybciej ten mythos + kristalon pomaranczowy, za jakies 10 dni bellis + saletra wapniowa calcinit nastepne 10 dni daj switch + kristalon pomaranczowy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maliny Dzisiaj, 13:25
  •  

#222 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 19 maj 2014 - 10:36

Maliny A tym kristalonem mozna przypalic maliny?

#223 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 19 maj 2014 - 11:24

Maliny jak chcesz to zawsze przypalisz... jak dasz poznym wieczorem w dawce 1kg na 300l wody to nie ma szans na przypalenia. ja czesto daje na 250l wody i nigdy nie przypalilem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share wojski

wojski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 maj 2014 - 14:17

Maliny Witam, a co teraz dać jak dałem Mythos przed deszczami?

#225 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 20 maj 2014 - 00:21

Maliny jaki budzet? Bo nie wiem czy radzic srodki budzetowe czy drozsze?

#226 Share wojski

wojski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 maj 2014 - 07:02

Maliny Mogą być droższe, a jak zwalczyć skutecznie pryszczarka jeśli mogę dopytać? Ciężko trafić ze skutecznym opryskiem.

#227 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 20 maj 2014 - 08:00

Maliny pryszczrek musi byc zastosowany w odpowiedniej fazie a ciezko w nia trafic tak jak mowisz. Ja bym probowal calypso, selektywny dla pozytecznych owadow jest. Co do grzybow to bardzo dobry ruch zabieg mythosem przed deszczem. Teraz proponuje dac Bellis a po nim za jakies 10 dni Switch i powinno byc ok. W przypadku gdyby byl deszczowy czerwiec tuz przed zbiorem wtedy mozna dac Teldor. Oczywiscie to zabiegi drogie ale na pewno skuteczne, mozemy szukac czegos tanszego ale oczywiscie skutecznosc tez spadnie.

#228 Share wojski

wojski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 maj 2014 - 09:36

Maliny Mam signum a to prawie to samo, więc zastosuję (nie bedzie chyba dużej różnicy), z pryszczarkiem będę walczył. Jeśli możesz doradzić z nawożeniem azotowym czy sypnąć jeszcze saletry azotowej z borem czy już dać spokój? Zawsze mam problem z bardzo miękką maliną i nie chcę w tym roku tego skopać bo plonów raczej nie będę miał dużych. Wyniki analizy ogrodniczej poł. kwietnia zasolenie 0,5, pH 7,4, N 83, P 108, K 168, Mg 102, Ca 2278.

Edytowany przez wojski, 20 maj 2014 - 10:05.

#229 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 20 maj 2014 - 10:40

Maliny wrzuc zdjecie roslin to powiem ci czy nawozic i ile azotem, jesli chodzi o miekka maline polecam zastosowac dwukrotnie saletre wapniowa dolistnie Yara Calcinit w dawce 5kg/1000l wody, pierwszy zabieg 2 tygodnie przed zbiorem a drugi kilka dni przed zbiorem. co do analizy rob analize sadownicza a nie ogrodnicza... pH troszke za wysokie ale to nie jest duzy problem.

#230 Share wojski

wojski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 maj 2014 - 13:05

Maliny Dzięki, zrobię zdjęcia to wyślę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Tomaszeek

Tomaszeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 20 maj 2014 - 13:23

Maliny a mozesz ktos słyszał o takim srodku jak CANNA BOOST?

#232 Share wojski

wojski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 maj 2014 - 06:54

Maliny Tak na szybko 2 zdjęcia i pytanie do Marluka co z azotem? Dużo pędów suchych (pryszczarek lub przemarznięte, odm. Laszka nie powinna) dzisiaj zrobię dla porównania zdjęcia w tunelu

Załączone miniaturki

• zdj1.jpg
  • zdj2.jpg

#233 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 21 maj 2014 - 11:42

Maliny mozesz sypnac troche ale bez przesady...100kg saletry na ha w rzedy to max. czym zwalczasz chwasty w rzedach? Zadbaj wlasnie o ochrone fungicydowa, to w Laszcze jest bardzo wazne, bo jest odmiana podatna na grzyby.

Edytowany przez marluk, 21 maj 2014 - 11:43.

#234 Share wojski

wojski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 maj 2014 - 12:09

Maliny Dzięki dzisiaj sypnę sal wap z borem bo taką mam, na chwasty to między tymi opadami prysnąłem Bastą ( nie pamiętam dokładnie kiedy) i jeszcze nie widać efektów zawsze pryskałem ok. 1 maja Bastą ale to podobno za mało i raz że nowe pędy rosły bardzo wysokie (musiałem przycinać) a chwast i tak zarastał do jesieni. Stąd te problemy z ochroną i docieranie środków do pędów, ale nie ma sktuecznych i dozwolnych środków do odchwaszczania. Nie mam doświadczenia jakbym jeszcze raz przejechał bastą w tym tygodniu, czy będzie czas na wybicie wystarczającej ilości nowych pędów? podobno do końca maja można pryskać bastą wtedy mniej chwastów i jak u mnie to mniej pryszczarka.

#235 Share minka83

minka83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 maj 2014 - 12:17

Maliny Witam,
Dwa dni temu, wieczorkiem pryskałem maliny odżywką Ekolist, dziś widzę ,że liście niektórych krzaków mają czarne obwódki. Czy moje maliny z tego wyjdą?

#236 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 21 maj 2014 - 19:58

Maliny

Dzięki dzisiaj sypnę sal wap z borem bo taką mam, na chwasty to między tymi opadami prysnąłem Bastą ( nie pamiętam dokładnie kiedy) i jeszcze nie widać efektów zawsze pryskałem ok. 1 maja Bastą ale to podobno za mało i raz że nowe pędy rosły bardzo wysokie (musiałem przycinać) a chwast i tak zarastał do jesieni. Stąd te problemy z ochroną i docieranie środków do pędów, ale nie ma sktuecznych i dozwolnych środków do odchwaszczania. Nie mam doświadczenia jakbym jeszcze raz przejechał bastą w tym tygodniu, czy będzie czas na wybicie wystarczającej ilości nowych pędów? podobno do końca maja można pryskać bastą wtedy mniej chwastów i jak u mnie to mniej pryszczarka.

z dawaniem basty teraz jest takie ryzyko ze przy tych temperaturach slonce bedzie mocno wysuszalo ziemie, z drugiej strony chwasty tez mocno wykorzystuja wode i skladniki. A kto powiedzial ze sa tylko srodki zarejestrowane? :D Basta jest srodkiem drogim i tylko na jakis czas. dlatego im wczesniej puszcza ci mlode pedy tym wczesniej stworza duzy cien dla chwastow takze niszczenie basta chwastow i mlodych odrostow ma tez negatywne strony... czas na wybicie nowych pedow bedzie, choc to duzo zalezy od pogody.

Witam,
Dwa dni temu, wieczorkiem pryskałem maliny odżywką Ekolist, dziś widzę ,że liście niektórych krzaków mają czarne obwódki. Czy moje maliny z tego wyjdą?

nie mam zdjecia wiec ciezko doradzic ale zastosuj Asahi, najlepiej wieczorem w dawce 1l na 1000l wody bodajze. To im pomoze.

#237 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 22 maj 2014 - 21:52

Maliny Z tego co zauważyłem moje maliny cierpią na brak fosforu i magnezu i tu pytanie jakim nawozem ten brak w miarę sensownie nadrobić? I powiedzcie mi czy różnią się czymś nawozy serii kristalon od serii folicare?

#238 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 22 maj 2014 - 22:41

Maliny polecam kristalon zolty oraz siarczan magnezu siedmiowodny. Oczywiscie pomiedzy jednym a drugim odstep okolo tygodnia.

#239 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 23 maj 2014 - 15:45

Maliny Na prośbę kolegi z sąsiedniej wioski wstawiam zdjęcie abyście pomogli określić jaka jest przyczyna takiego stanu Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 23 maj 2014 - 21:02

Maliny Miałem to samo pewnie to pozostałość po przymrozkach .