Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ja rok temu stosowałem Tebu w letniej i nie było rdzy. Tylko trzeba uważać na stężenie bo troochę mi podpaliło maliny szczególnie te nowonasadzone. W jesiennej nic poza Zato nie stosowałem na rdzę, no i rdza była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Dursban 480 EC 1L

Zawartość substancji czynnej: chloropiryfos (związek z grupy fosforoorganicznych) - 480 g/l (44,86 %)

 

C A L Y P S O 480 SC Środek przeznaczony do stosowania przez użytkowników profesjonalnych Zawartość substancji czynnej: tiachlopryd (związek z grupy chloronikotynyli) - 480 g w 1 litrze środka (40,40%).

ma rejestracje na malinę ale drogi .

Proteus 110 OD 1L

tiachlopryd (związek z grupy chloronikotynyli) – 100 g/ldeltametryna (związek z grupy pyretroidów) – 10 g/l

TEŻ NADAJE SIĘ NA MALINĘ JEST Z GRUPY  chloronikotynyli . niema rejestracji ale tani .

D E C I S M E G A 50 E W

Zawartość substancji czynnej: deltametryna (związek z grupy pyretroidów) – 50 g/l (4,80 %)

ma rejestracje na malinę koszt 130 zł

DelCaps 050 CS

Zawartość substancji czynnej: deltametryna (związek z grupy pyretroidów) – 50 g/l (4,9 % w/w).

TO SAMO CO D E C I S M E G A 50 E W , NIEMA  rejestracji ale takie same substancje czynne koszt 114 zł .

Malina tania można powalczyć tymi środkami .

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Calypso wyjdzie taniej niż Mospilan a robotę zrobi podobną. 100litrowy oprysk Mospilanem to ok 46zł a Calypso 29zł.

Edytowano przez fcbarcelonacule
Brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam trochę z innej beczki ale może ktoś próbował. Mam kawałek dwuletniej borówki i jak myślicie nie zaszkodzi jej jak ją opryskam wczesną wiosnom stompem plus dewrinol powiedzmy tak po 70ml+70ml? Już mam dość pielenia tej borówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Mam borówkę i nie radziłbym pryskać koło krzaczka ,, system korzeniowy , płytki , między rzędzia można agregatem zrobić , a poza tym borówka już zaczęła wegetację  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Ale samym stompem da radę? Borówka u mnie jeszcze nie ruszyła dzisiaj w nocy było -10. A malinę da radę jeszcze opryskać w  rzędach czy już za późno? To znaczy czy jeżeli popryskam stompem z dewrinolem po pędach to nic jej nie będzie?

 

 

Edytowano przez rafftti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie spokojnie możesz atakować w malinie. W etykiecie Devrinolu piszą żeby lepiej nie stosować w 1wszo rocznej malinie ewentualnie zmniejszyć stężenie ale w starszych to spokojnie

Edytowano przez fcbarcelonacule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

YAMATO 303 SE Środek przeznaczony do stosowania przez użytkowników profesjonalnych Zawartość substancji czynnych: tiofanat metylu (związek z grupy benzimidazoli) - 233 g/l (20,44%), tetrakonazol (związek z grupy triazoli) - 70 g/l (6,11%).

Można stosować w Malinie również .

CALIPSO 480 SC - JUŻ WYCOFANE  niema i nie będzie .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Co wy się tak spieszycie z tymi nawozami. Wegetacja już ruszyla? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
Dnia 1.03.2019 o 12:40, fcbarcelonacule napisał:

Kiedy się sieje Yara Mila Complex pod maliny?

W Kwietniu bo zima dziś - 4 w dzień Zamojskie , a w nocy spodziewane - 7 zima .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 1994kuba1994 napisał:

To czym pryskac teraz maliny od chwastu ? Bo dewrinol napisane że na jesieni pryskac 

Chyba czytałeś nieaktualną etykietę. Ja wyczytałem że należy " stosować wczesną wiosną przed ruszeniem wegetacji krzewów owocowych lub późną jesienią po zbiorze owoców". Wczesnej wiosny jeszcze nie ma. Ja mam zamiar najpierw wyczyscić Bastą wszystkie małe chwasty a kilka dni potem dopiero polecieć Devrinolem/Stompem Aqua w jesiennej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Radzilbym Ci użyć reglone, basta według mnie jest za mocna i maliny ją odczuja. Mówię na własnym przykładzie. A po drugie jest sporo droższa. 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomn95 napisał:

Radzilbym Ci użyć reglone, basta według mnie jest za mocna i maliny ją odczuja. Mówię na własnym przykładzie. A po drugie jest sporo droższa. 

Basta za mocna? Jak w zeszłym roku chciałem spalić pierwsze odrosty maliny jesiennej to musiałem użyć stężenia około 30% większe żeby je "wzięło" porządnie. Reglone jeszcze nie stosowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Tu chodzi o długość działania Basty a nie o jego moc. 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, tomn95 napisał:

Tu chodzi o długość działania Basty a nie o jego moc. 

Co byś mi doradził? Mam obłożone obornikiem maliny jesienne, dziś spryskałem chwasty nieselektywnie. Ma sens pryskanie doglebowe skoro jest obornik? A jak tak to jakim środkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja pryskam reglone zgodnie z etykietą. Jaka to odmiana? Doglebowo na malinie nie testowałem niczego. Ładnie też wypala mocznik w oprysku. W tamtym roku jak jeszcze miałem Polkę to opryskałem ją mocznikiem. Chwasty nie do końca wypaliło, ale łodygi malin były grube, do tego stopnia że sam się zdziwiłem z rezultatu. Tylko nim trzeba pryskać jak najwcześniej bo rzecz jasna jak będą puszczać odrosty to mocznik je poparzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, tomn95 napisał:

Ja pryskam reglone zgodnie z etykietą. Jaka to odmiana? Doglebowo na malinie nie testowałem niczego. Ładnie też wypala mocznik w oprysku. W tamtym roku jak jeszcze miałem Polkę to opryskałem ją mocznikiem. Chwasty nie do końca wypaliło, ale łodygi malin były grube, do tego stopnia że sam się zdziwiłem z rezultatu. Tylko nim trzeba pryskać jak najwcześniej bo rzecz jasna jak będą puszczać odrosty to mocznik je poparzy.

Ja jestem zadowolony z działania Basty ale słyszałem że mają ją wycofać. Oj odmian jesiennej to sporo. Polonez, Polesie, Polana, Sugana. Nie stosujesz doglebowych? Czyli w jesiennych musisz się bawić w plewienie póki nie zakryją rządków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Opryskiwał już ktoś doglebowymi środkami na chwasty maliny? 

Przyznaję,w tym roku jest problem z tym. Z jednej strony wczoraj +13*C temperatura,a dzisiaj nocą będzie -2*C. Przyszły tydzień też z nocnymi przymrozkami,a w dzień na plusie. Chwasty kiełkują i niektóre wyrastają już... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj