Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 120.54 olej

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1913 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 27 wrzesień 2016 - 20:50

Renault 120.54 olej

Faktycznie z technicznego punktu widzenia (wg danych poszczególnych producentów  tych konkretnych olejów Mobil Delvac 15W40 oraz Turdus SHPD 15W40) różnią się nieznacznie. Jeśli chodzi o lepkość kinematyczną (wg normy ASTM D 445) w temp. 1000C różnica jest zaledwie minimalna 0,7 i wynosi odpowiednio: 15 dla Mobila i 14,3 dla Turdusa. Podobnie wskaźnik lepkości (wg normy ASTM D 2270) 137 dla Mobila i 133 dla Turdusa, czyli tylko 4.

Teraz sedno: Trudno jest wyjaśnić laikowi iż pomimo faktu, że dane techniczne są niemalże identyczne różnica między tymi olejami jest kolosalna a wynika z klasy jakości (wg ACEA), gdyż Mobil to E7, zaś Turdus zaledwie E3 (choć z innych źródeł wiem, że E5 pomimo, że sam producent błędnie podaje E3).

Dlatego często piszę, że klasy jakości nie można stawiać na równi z klasą lepkości, ale jak grochem o ścianę i piszą cytuję: "ja zalewam Turdusa i silnik pracuje idealnie..." albo "wg mnie Turdus to najlepszy olej...", czy choćby "nie widzę różnicy między moim Turdusem a drogim Mobilem".

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 120.54 olej Dzisiaj, 01:19
  •  

#22 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3256 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 27 wrzesień 2016 - 20:57

Renault 120.54 olej

za 20 l mobila 250 zl placilem za 20 litrow turdusa 220 srednio trzeba dac , wiec cena bardzo podobna. Wlasnie z tej klasy jakosci moze wynikac to ze mobil jest lepszy, choc jak pisalem sa jeszcze lepsze oleje od mobila np w aucie ze slynnym 1,9 tdi zmienilem z mobila na motula i tez jest roznica np. spalanie delikatnie spadloi na zimnym szklanek nie slychac, przestal pobierac, gdzie po czipie mobila przy butowaniu potrafil wypic.

Edytowany przez Uziu92, 27 wrzesień 2016 - 20:59.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#23 Share Marco_94

Marco_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 luty 2017 - 17:26

Renault 120.54 olej

Mam takie pytanie,otóż ciągnik stał 2 miesiące nie odpalany i wczoraj po odpaleniu przy mrozie -12 kontrolka oleju nie gasła przez jakieś 3-4 sekundy a potem już wszystko ok,czy to normalne?Dodam,że wcześniej nie zwracałem na to uwagi dopiero wczoraj jakoś wpadło w oko.Olej w silniku to Turdus 15W40.

#24 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3256 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 11 luty 2017 - 17:39

Renault 120.54 olej

to normalne, jak caly olej splynal, nim pompa cisnienie nabila to chwile minelo, po za tym mroz i olej gesty.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#25 Share Arturo69

Arturo69

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 26 luty 2017 - 19:24

Renault 120.54 olej

Normalne zachowanie dla nieodpowiedniego oleju.

#26 Share tobiaszek

tobiaszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 26 luty 2017 - 21:14

Renault 120.54 olej

panowie jesli moge. przez olej typu turdus 15 w 40 prawdopodobnie zrobilem niepotrzebny remont silnika. smaruje on owszem bardzo dobrze ale podobnie jak u kolegi wyzej renówka pochodzila w sloncu z mulczerem i cisnienie oleju strasznie spadło. zrobilem remont silnika wraz z pompą oleju i po zalaniu tego starego oleju bylo to samo !!! specjalnie go wlalem aby sprawdzic. poczym zmienielem szybko na fusch 15w 40 i po problemie. cisnienie zamyka zegar (ktory juz wczesniej zamontowalem dla pewnosci

#27 Share Marco_94

Marco_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 10:30

Renault 120.54 olej

Remont silnika bo chodził na Turdusie?Nie przesadzasz trochę?Przecież żeby było tak jak mówisz to ten olej nie byłby wcale w sprzedaży.U mnie wszystkie ciągniki chodzą właśnie na turdusie a teraz także renault 120.54 i nie zaobserowałem nic niepokojącego.Zresztą na opakowaniu jest zastosowanie dla tego oleju są tam m.inn wymienione marki Volvo czy Man także nie wydaje mi się,żeby te silniki różniły się znacznie budową od twojego.

#28 Share Arturo69

Arturo69

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 10:37

Renault 120.54 olej

Gratuluję wyboru oraz wiedzy o olejach i odpowiednim ich doborze. Jeśli twoja wiedza opiera się na informacjach zawartych na opowiadaniach to nie masz jej wcale, bo producenci piszą na nich co chcą, bez żadnych konsekwencji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Marco_94

Marco_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 15:16

Renault 120.54 olej

Dobrze,że ty masz wiedze to mnie olśnisz 

#30 Share tobiaszek

tobiaszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 16:16

Renault 120.54 olej

panowie nikt mi teraz nie powie ze to dobry olej bo przetestowalem. moze przy lekkich pracach trzyma wlasciwosci ale po ostrej robocie w upal poprostu je traci. po to jest zegar cisnienia oleju zebysmy widzieli te roznice. naprawde trzeba kupowac oleje dobrej jakosci i nie ma co oszczedzac bo potem sa nerwy i stracony czas. remont zrobilem bo myslalem ze wina silnika ze nie trzyma juz cisnienia. a tak naprawde wymiana oleju zalatwilaby sprawe

#31 Share Marco_94

Marco_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 18:59

Renault 120.54 olej

Ja jakimś ekspertem nie jestem ale u mnie dotąd wszystkie ciągniki na turdusie chodzą i problemu naprawde nie ma.Do reni zalałem turdusa bo tak jak wcześniej pisałem pobierała mi trochę oleju ok. 1l na 50h pracy i mam nadzieję ze na turdusie bd lepiej.Wcześniej chodziła na Fuchsu STOU 15W40.Turdusa zalałem jesienią i zrobiłem ok 30h i narazie jest ok.Dodam,że po wyjęciu miarki olej jest jasny i przezroczysty niczym nowy.A co sądzicie o olejach Neste?

#32 Share tobiaszek

tobiaszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 22:17

Renault 120.54 olej

a masz w traktorze zegar czy tylko kontrolke?

#33 Share Marco_94

Marco_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 19:19

Renault 120.54 olej

Tylko kontrolkę

#34 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1913 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 03 marzec 2017 - 02:46

Renault 120.54 olej

Nie opierajcie swojej wiedzy wyłącznie na subiektywnych obserwacjach, czy informacji z etykiety, bo one nie mają nic wspólnego z obiektywną prawdą. Producenci zamieszczają na etykietach, co chcą nawet nieprawdę, szczególnie jeśli chodzi o dopuszczenia przez poszczególne marki pojazdów.

Jest specjalistyczna literatura traktująca temat olejów, warto poczytać to naprawdę nie boli.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share tobiaszek

tobiaszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 03 marzec 2017 - 13:55