Skocz do zawartości

Zdjęcie

New holland t5 115 czy ursus 11054 ?

61 odpowiedzi na ten temat

#41 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 05 październik 2016 - 06:59

też dlatego mówię że dla mnie szału nie robią bo np ten ursus co większość miesza go z błotem ma silnik po pojemności 4400 także to już jest na duży plus dla niego, 

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New holland t5 115 czy ursus 11054 ? Dzisiaj, 16:11
  •  

#42 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 05 październik 2016 - 07:29

Zauważmy też, że większość zagranicznych producentów dawno zrezygnowała ze stosowania silników Perkinsa, jedynie Lindner je jeszcze stosuje.

#43 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 05 październik 2016 - 08:07

Ale i to w najnowszym modelu Lindrac jest silnik 3.4l czyli ten Perkins z CNH

też dlatego mówię że dla mnie szału nie robią bo np ten ursus co większość miesza go z błotem ma silnik po pojemności 4400 także to już jest na duży plus dla niego, 

.

Czy sama pojemnośc to taki wielki "plus" skoro ich użytkownicy skarżą się na mułowatośc i spore spalanie. Co mi po tej pojemności jeśli on nie będzie dał rady normalnie pracowac z maszynami do niego przeznaczonymi przy tym pochłaniając spore ilości paliwa?

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#44 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2641 postów

Napisany 05 październik 2016 - 08:19

Dokładnie, ta pojemność to jest tylko na papierku. Ten smieszny perkins widzi górki prędzej od Ciebie. Dopóki gazu w podłoge nie depniesz to w ogóle nie chce jechać.

#45 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 05 październik 2016 - 08:35

New holland t5 115 czy ursus 11054 ? Mam ten sami silnik w 80 4WD tylko jeszcze bez turbiny i Euro II i ciągnie nieźle pod górkę. Mam porównanie z Ursusem 914 oraz Celtisem 426 i nie ma większej różnicy. Z turbiną powinien chodzić lepiej, więc to może kwestia fabrycznych ustawień silnika. Lubię ten silnik bo nieźle wkręca się na obroty i ciągnie od dołu. Włączę 4 szosową i ruszę z miejsca, a Celtis zgaśnie.

#46 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 05 październik 2016 - 08:41

również i ten new holland pierdzi przed górką jak już podałem przykład znajomego co ma dwa new holladny, jak chce się ciągnik który nie będzie ,,stękał'' to trzeba kupić johna lub zetora, to są ciągniki do ciężkiej pracy w polu, ciężko je zadusić z drugiej strony przy lekkich pracach piją dużo, odwrotnie to się ma przy perkinsie, sam mam i przy ładowaczy ciągnik 87 km spala 3.5-4 litry, w transporcie z beczką 6 tyś koło 6 litrów, także nie jest źle moim zdaniem, wszystko zależy do czego ten ciągnik ma być , akurat u nas zetorów dużo i niższego spalania jak 5 litrów nie słyszałem i to w proximie 60 km, jest tyle ciągników do wyboru że można wybrać odpowiedni do swojego profilu gospodarstwa 

#47 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2641 postów

Napisany 05 październik 2016 - 08:50

Mam ten sami silnik w 80 4WD tylko jeszcze bez turbiny i Euro II i ciągnie nieźle pod górkę. Mam porównanie z Ursusem 914 oraz Celtisem 426 i nie ma większej różnicy. Z turbiną powinien chodzić lepiej, więc to może kwestia fabrycznych ustawień silnika. Lubię ten silnik bo nieźle wkręca się na obroty i ciągnie od dołu. Włączę 4 szosową i ruszę z miejsca, a Celtis zgaśnie.

Wolnossący perkins a ten z turbo to całkiem dwa inne światy. Jeździłem i tym i tym, to niebo a ziemia... Wolnossący idzie od samego dołu i momentalnie wkręca się na obroty, a tamten... szkoda gadać. Swego czasu chciałem nawet kupić do swojego 675 wolnossący silnik bo miałem okazje, ale to zawsze kasy brak..

#48 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 05 październik 2016 - 08:54

New holland t5 115 czy ursus 11054 ? Jak tam jest ta sama pojemność to jest to pewnie ten sam silnik różniący się szczegółami, to może można zmienić ustawienie na pompie, czy cos w tym stylu...
Bo to jest niewytłumaczalne żeby ciągnik przy pracującej turbinie szybciej schodził z obrotów.

#49 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 05 październik 2016 - 09:06

http://arura.pl/opin...idealny-ciagnik

tak dla tych co twierdzą że ten new holland to żyleta , 

cena też nie jest aż tak niska trzeba wyłożyć koło 180 tyś netto gdzie za ursusa z ładowaczem trzeba dać 160 netto, wiadomo nie będzie to jakiś super ładowacz, ale jak dla mnie na gospodarstwo 20 ha różnica w cenie 30-40 tyś jest jednak znacząca, za taką kasę można dokupić sobie maszyny 

#50 Share niuch115

niuch115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 październik 2016 - 09:11

New holland t5 115 czy ursus 11054 ? nh td ma 2600 a t5 ponad 1000

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 05 październik 2016 - 09:14

New holland t5 115 czy ursus 11054 ? Generalnie to wśród znajomych którzy kupili nowy ciągnik tej samej marki którą mieli poprzednio wszyscy potwierdzają że nowy jest słabszy od starego. Kolega co ma john deery stwierdził ostatnio że nowy ciągnik musi mieć ze 20 km więcej od starego żeby współpracował z tymi samymi maszynami. Od 2020 roku wchodzą następne poziomy norm spalin, niedługo to nie da się jeździć tymi ciągnikami.

Co do tematu Lidki to najlepsze finansowanie fabryczne ma Kubota.
Osobiście radzę Ci kupić używany ciągnik za połowę ceny nowego i nie przeinwestowywać. Z 20 ha przy obecnych cenach dochodowość jest średnia, chyba że masz bardzo dobre ziemie. Także kup sobie używany ciągnik, powoli dokupisz do niego maszyny. Nowe ciągniki wyglądają dobrze na wystawach.

Edytowany przez tompil, 05 październik 2016 - 09:20.

#52 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 05 październik 2016 - 09:27

http://arura.pl/opin...idealny-ciagnik

tak dla tych co twierdzą że ten new holland to żyleta , 

cena też nie jest aż tak niska trzeba wyłożyć koło 180 tyś netto gdzie za ursusa z ładowaczem trzeba dać 160 netto, wiadomo nie będzie to jakiś super ładowacz, ale jak dla mnie na gospodarstwo 20 ha różnica w cenie 30-40 tyś jest jednak znacząca, za taką kasę można dokupić sobie maszyny 

Gdyby było ciepło to by jeszcze o klimatyzacji wspomniał - bo nie jest ona zbyt wydajna w modelach z tą kabiną.

Z tego co kiedyś czytałem skrzynie w CNH mają dośc znaczący pobór mocy względem innych producentow.

Jeśli już poruszamy kwestje cen to Pronara kupisz za 140tyś netto z klimatyzacją i ładowaczem Lc-3 - masz kolejne 20tyś oszczędności względem Ursusai i ciągnik lepiej wyposażony. Moim zdaniem z lepszą przekładnią i silnikiem.

Edytowany przez MgrLukash, 05 październik 2016 - 09:28.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#53 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 05 październik 2016 - 10:06

zgadzam się że pronar nie byłby złym rozwiązaniem, lepiej wyposażony niż ursus a cena niższa, no i silnik też deutza jak ktoś nie lubi perkinsa 

#54 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 05 październik 2016 - 11:13

Wracając do tematu w sąsiedniej miejscowości jest posiadacz trzech Nh .
Pierwszy ma cos koło 7000 mth i jest to stary td 80 czy jakos tak z ładowaczem tłuka go jak pasa gospodarstwo bardzo duże produkcja zwierzęca krowy itp

Następnie kupili t6 nie wiem jakie dokładnie oznaczenie ale ma 6 garów i coś koło 140 km zrobione ma bodajrze 5000mth bez większych problemów.

Rok temu zakupili t5 115 chyba dobrze pisze . Ma ten Ad-blue pali go dośc dużo . Słowa własćiciela powiedział po prostu tak że nie jest zadowolony z tego ostatniego modelu . Jak komputer nawalił to czekał za serwisem itp Ma dużo elektroniki i inych bajerów co nie koniecznie wpływa na jego plusy . I Silnik bardzo mała pojemność wkreca się przy wysokich obrotach dopiero . Co bys nie wybrał zawsze coś bedzie nie tak nie ma maszyn idealnych musisz tylko dostosowac traktor pod siebie

#55 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 05 październik 2016 - 11:36

otóż to , rozmawiając z różnymi użytkownikami to każdy potwierdzi że wcześniejsze serie new hollanda są nie do zaj.....a jak się o nie dba, zresztą jak o każdy sprzęt, na tym forum można poczytać że co niektórzy skrzynie w fendtach zajeździli, w tych nie zniszczalnych co niby lepszych ciągników nie ma.  wszystko zależy od użytkowania i danych potrzeb rolnika, 

#56 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 05 październik 2016 - 12:19

zgadzam się że pronar nie byłby złym rozwiązaniem, lepiej wyposażony niż ursus a cena niższa, no i silnik też deutza jak ktoś nie lubi perkinsa 

To nie kwestia czy sie lubi czy nie lubi. Po prostu nowy Perkins bez CR mi np nie podchodzi bez względu w jakiej marce go zamontowano.

Rok temu zakupili t5 115 chyba dobrze pisze . Ma ten Ad-blue pali go dośc dużo . Słowa własćiciela powiedział po prostu tak że nie jest zadowolony z tego ostatniego modelu . Jak komputer nawalił to czekał za serwisem itp Ma dużo elektroniki i inych bajerów co nie koniecznie wpływa na jego plusy . I Silnik bardzo mała pojemność wkreca się przy wysokich obrotach dopiero .

On nie ma AdBlue tylko DPF. Po za tym AdBlue silnik nie spala. Nie wiem jak ten 3.4l w T5 ale Deutz 3.6l jest całkiem żwawy choc zanim go spróbowałem byłem sceptycznie do niego nastawiony mając obraz silnikow z Agrotrona z serii K które uchodził za muły po mimo dużej pojemności (K610 - 6cyl 117KM 6L poj.) myślałem że jeszcze mniejszy silnik to już będzie tragedia ale wyszło co innego.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#57 Share Sumek

Sumek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 październik 2016 - 16:16

Gdyby było ciepło to by jeszcze o klimatyzacji wspomniał - bo nie jest ona zbyt wydajna w modelach z tą kabiną.

Z tego co kiedyś czytałem skrzynie w CNH mają dośc znaczący pobór mocy względem innych producentow.

Jeśli już poruszamy kwestje cen to Pronara kupisz za 140tyś netto z klimatyzacją i ładowaczem Lc-3 - masz kolejne 20tyś oszczędności względem Ursusai i ciągnik lepiej wyposażony. Moim zdaniem z lepszą przekładnią i silnikiem.

Ja w swoim t4 105 na klimę nie narzekam za to nie podoba ni się mały zakres pracy przedniej wycieraczki i bardzo głupio rozwiązany włącznik świateł roboczych przydała by się też pamięć obrotów silnika

Ale ścieme walicie że 15 litrów na ha orki. Kolega mi orał pole dwa hektary w prostokącie traktor to nh t6020 ma 115 km ciogał 4 potingera obrotówkę (3+1) i miał zalany do pełna a ja mu zalewałem za to tylko paliwo do baka bo to był taki odrobek jego i wlał równo 46 litrów a wiec wychodzi jak by z bicza strzelał 23 litry na ha no dobra minus dwa litry na dojazd ale było blisko . Wiec 21 litrów przy płytkiej orce podkresle płytkiej . Wiec te bajeczki schowajcie do swojej książki pod tytułem baśnie i fantazje . Tak samo mój Ft jak idzie orka klasa gleby III do tego pług 4* 40 a koników tylko 75 to wychodzi tez koło 20 litrów . Te normy typu 15 -12 litrów to chyba w piaskownicy i z górki . O przepraszam tu komus juz pali tylko 10 litrów ale przy czym ? Podorywce głebokość 5 cm?

Zgadzam się w całej rozciągłośći:)

Wracając do tematu w sąsiedniej miejscowości jest posiadacz trzech Nh .
Pierwszy ma cos koło 7000 mth i jest to stary td 80 czy jakos tak z ładowaczem tłuka go jak pasa gospodarstwo bardzo duże produkcja zwierzęca krowy itp

Następnie kupili t6 nie wiem jakie dokładnie oznaczenie ale ma 6 garów i coś koło 140 km zrobione ma bodajrze 5000mth bez większych problemów.

Rok temu zakupili t5 115 chyba dobrze pisze . Ma ten Ad-blue pali go dośc dużo . Słowa własćiciela powiedział po prostu tak że nie jest zadowolony z tego ostatniego modelu . Jak komputer nawalił to czekał za serwisem itp Ma dużo elektroniki i inych bajerów co nie koniecznie wpływa na jego plusy . I Silnik bardzo mała pojemność wkreca się przy wysokich obrotach dopiero . Co bys nie wybrał zawsze coś bedzie nie tak nie ma maszyn idealnych musisz tylko dostosowac traktor pod siebie

Od elektroniki nie uciekniemy tak samo jak od wyciągania coraz większej mocy z silników o małej pojemności sory

#58 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2641 postów

Napisany 05 październik 2016 - 18:04

Nie wiem jak ten 3.4l w T5 ale Deutz 3.6l jest całkiem żwawy choc zanim go spróbowałem byłem sceptycznie do niego nastawiony mając obraz silnikow z Agrotrona z serii K które uchodził za muły po mimo dużej pojemności (K610 - 6cyl 117KM 6L poj.) myślałem że jeszcze mniejszy silnik to już będzie tragedia ale wyszło co innego.

Jeździłem NH T5.105 i silnik był duuuuużo żwawszy niż 100 km perkins

#59 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 05 październik 2016 - 18:45

My na nie wiele więcej kupiliśmy Forterre 130 choć miał być 11054. 3 biegi pod obciążeniem, gabaryty lepsze jak 11054, spalanie jak dla mnie bardzo dobre ok 15 -16 litrów z obrotem 4x40 ziemia 2 i 3a,gdy był pług na 4x44 spalanie spokojnie podbijało do 20 litrów na ha. Orka na 27 cm robiona była ziemia glina/borowina. Wykonanie jak to zetor, drugi już nasz więc wiedziałem na co się piszę, ale jaka kasa taka maszyna, choć nie jest źle. Wiadomo to nie Fendt. Na 20 ha nie ma co szaleć.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 06 październik 2016 - 07:38

Ta ich t5 ma ten mocznik co sie zalewa na 100% .

Dodaj odpowiedź