Lukas85

Lemiesze do pługa obrotowego kverneland www.lemiesze.pl

Polecane posty

Lukas85    37

Koledzy mam problem z dobraniem lemieszy do pługa obrotowego Kverlenand. Oznaczenia na lemieszach są następujące: 063015/P i 063018/L. Do tego pługa idealnie pasują lemiesze firmy Malbro o takim własnie oznaczeniu. Kupiłem na stronie lemiesze.pl komplet lemieszy i mimo zgodnego numeru nie pasuje ostatni otwór, cały lemiesz jest krótszy o 3cm i trzeba podszlifować przód zeby udało sie go zamontować. Nawet otwory pod dłuto sa tak wywiercone że nakrętka opiera o korpus i żeby wymienic samo dłuto należy odkręcic cały lemiesz. Mało tego zgrubienie na czole lemiesza w Malbro jest odlewem a w tym zamienniku jest to dospawany kawałek płaskownika

W tej firmie twierdzą że ich lemiesze są kopiami oryginału a ja mam jakiś nietypowy pług. Sprzedają je od 5 lat i nigdy nie było problemu. Raczej nie jest to możliwe skoro lemiesze Molbro pasują idealnie.

Czy ktos ma może jakieś doświadczenia z tą firmą?

 

Poniżej zamieszczam zdjecia z porównaniem obu lemieszy. Zielony to pasujący Malbro, szary - polski zamiennik

 

0f340639d3cc5ee8med.jpg

0bf05fb9ed0e0ba8med.jpg

27e03d21b68d5aeamed.jpg

0d5eaae60764e7dbmed.jpg

 

 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Ja brałem od nich do Lemkena Opala 110 i nie było problemu wszystko pasowało idealnie i jakość też bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Kupiłem od nich do mojego rabewerka i też były cyrki, otwory minimalnie przesunięte i śruby musiałem młotkiem wbijać, żeby dłuta wymienić też musiałem cały lemiesz odkręcić, jakość też taka sobie, o ile lemiesze jeszcze się trzymają to dłuta giną w oczach, dłuta waryńskiego wytrzymywały o wiele dłuzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Chciałem kupić od Polskiego producenta ale skoro nie idzię się z nimi dogadać bo twierdzą że mam nietypowy pług to trudno bede kupował Malbro. Cena jest bardzo podobna


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

mam od nich komplet w rabe Lemiesze i płozy bardzo dobre, dluta kiepskie, montaz bez problemu. @Lukas85 a masz oryginalne korpusy? moze tam jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Z tego co mi się wydaje, to raczej lemiesze są stalowe(kute) a nie żeliwne(odlewane)


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Lemiesze żeliwne?!>! :)

Co do samy lemieszy to lemiesz oryginalny 063015 wygląda jak ten szary od Stankiewicza. Tak wygląda lemiesz kvernelanda z dłutem. Oczywiście nie ma napawanej tej krawędzi tylko tak jest kuty ale to w niczym nie przeszkadza. Napawanie ma swoje zalety.

Co do lemieszy firmy Malbro są nietypowe - nie znaczy złe, a to że są dłuższe jest tylko na plus.

Zobacz sobie po nr. w google i tylko Malbro ma taki kształt. Stankiewicz robi wg. oryginalnego KV a to że otwory nie pasują to nie najlepiej o nich świadczy. 

Coś z tymi wymiarami mają nie tak:

niby oryginał:

http://agroleszek.pl/czesci-do-kverneland/715-kv-lemiesz-063015.html

stankiewicz:

http://www.lemiesze.pl/index.php?page=produkt&detal=kverneland-plug

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Sprawdziłem odkładnice mam ze znaczkiem kvernelanda jeszcze zapewne oryginalne. Dziwnie to troche wygląda jak po założeniu lemiesza jakby brakuje te 3cm i jest widoczny uskok od strony odkładnicy.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

dzisiaj chciałem u nich zamówić ścinacz skiby i uchwyt ścinacza i u nich na stronie podają wymiary mocowań ścinacz 64mm uchwyt 65 mm i jak to ma pasować ? dzwoniłem do nich gościu mówił że 1 mm tyle to załapie . haha co za firma przypuszczam że u Ciebie też tak zrobili te mm to naciągnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

I co ciekawe twierdzą że nie nigdy mieli żadnych reklamacji a ja mam nietypowy pług


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj