Skocz do zawartości

Zdjęcie

Założenie plantacji 2 ha malin i truskawek

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kyrtapwpolu

kyrtapwpolu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, próba do wyciągnięcia z ziemi jak najwięcej zysków, patrzenie w przyszłość z inwestycjami... Patrzenie się na galopujące konie.

Napisany 12 wrzesień 2016 - 10:25

Witam! Zamierzam posadzić 1ha truskawek i 1ha malin (wiem że to ogromy nakład pracy ale dał bym sobie z tym radę) . Potrzebuję informacji a precyzyjniej rady gdzie mógł bym sprzedać taką ilośc towaru bo to ani bardzo duża ilość by jakieś umowy podpisywać ani tak mało by na targu rozsprzedać. Prosił bym również o odmianę na woj, lubelskie pow. chełmski. oraz o to jakie koszta na ha przypadną przy bardzo dobrej agrotechnice i ochronie roślin (chciałbym dość profesjonalnie podejść do sprawy i nie oszczędzać na wodzie, mnawozach, foliach itd.). Sam mam bardzo skromną wiedzę na temat truskawek i malin jedynie żona bo od zawsze miała parę arów truskawek tylko bez żadnych nawozów czy foli... a może ktoś chce bym do niego sprzedał swój towar. Proszę piszcie co wiecie i jak naj mniej rzeczy przeoczcie  :)​ 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Założenie plantacji 2 ha malin i truskawek Dzisiaj, 17:21
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1697 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 11:32

Założenie plantacji 2 ha malin i truskawek masz studnię i nawadnianie? bo bez tego to możesz zapomnieć w domu wyśle ci namiary na skupy w lubelskim
ZETOR TEAM

#3 Share kyrtapwpolu

kyrtapwpolu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, próba do wyciągnięcia z ziemi jak najwięcej zysków, patrzenie w przyszłość z inwestycjami... Patrzenie się na galopujące konie.

Napisany 12 wrzesień 2016 - 12:38

chcę studnię głębinową wywiercić i przez rok może 2 wodę bym ciągnął w 12 zbiorników plastikowych po 1000l które by były na 2przyczepach a do tego pompa i część pola z rana bym podlał a 2gą część wieczorem. po roku czy 2 bym deszczownię kupił a przyczepy i zbiorniki zostały by ewentualnie do nawodnienia innych upraw. mam 4 pola które znajdują się w promieniu 400m więc taka studnia na polu to prawie jak skarb :) 

Edytowany przez kyrtapwpolu, 12 wrzesień 2016 - 12:42.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 12 wrzesień 2016 - 14:53

12 tys litrów to wystarczy na 10a na jedno podlewanie...

#5 Share GR_Mateusz

GR_Mateusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 15:12

Założenie plantacji 2 ha malin i truskawek up, zależy od pogody, ale nie widzę tego bez pomp, taśm kroplujacych, deszczowni szpulowej i dobrych pielników

#6 Share kyrtapwpolu

kyrtapwpolu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 15:24

bez przesady 12 tysl na 10 arów to musiało by być susza... ale i tak macie rację, nawadnianie powinno sprawniej iść....  te taśmy kroplujące to chyba nawet taniej by wyszły niż te beczki więc prawdopodobnie zamontuje taką instalację wodną. dobra panowie a co z odmianami (w praktyce bo w teorii jest wiele pięknych wysokodajnych  roślin na lubelskie) i kosztami na nawozy opryski i 1000 innych rzeczy jakie bym potrzebował na założenie plantacji oczywiście koszta mnie nie zniechęcą więc lepiej wiecej napisać niż mniej. 

#7 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1697 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 15:37

Założenie plantacji 2 ha malin i truskawek dobre sadzonki truskawek kolega mój kupował w tamtym roku roksane to na 1ha wyszło co coś ok 25000zl byłem po to z nim gdzieś pod Wrocławiem do tego policz metr taśmy n awadniajacej coś ok 23-26gr za 1 mb policz ile ci mertow potrzebne co do malin to się nie wypowiem
ZETOR TEAM

#8 Share kyrtapwpolu

kyrtapwpolu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 17:25

No dobra czyli na dzień dzisiejszy wiem że potrzebuję: 
-wiercenie studni 5000zł
-pompa wodna (7,5kw, 8bar, 920l/min) 2500zł
-sadzonki 25000zł
-maszyna do rozkładania foli 4500zł
-taśma nawadniająca 3000zł
-folia ściółkowa 6000zł
-agrofolia 5200zł
51700zł na założenie plantacji truskawek, ile tej truskawki zbiorę z 1ha przy takiej technice, 15-20 ton? i po ile ją sprzedam 2-2.50 zł? i co z resztą kosztów jak by kto mógł w streszczeniu (opryski, nawozy, itd) wiem że temat był nie jednokrotnie zaczynany ale rynek z roku na rok się zmienia więc posty z przed 3-4 laty wydają się być przestarzałe  :)

#9 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 17:33

Wiercenie studni głębinowej może kosztować ponad 100 tys. zależy jeszcze jak głęboko masz wodę. Kolega zapłacił 160 000 za studnię. 2 zł to bardzo dobra cena, ale do kosztów musisz doliczyć jeszcze koszty pracowników do zbioru, na ha potrzeba 20 osób. Nie wiem jak u was, ale u nas poniżej 2 zł od koszyczka nikt nie chce zbierać, dlatego jeden mój kolega, który od 25 lat był potentatem w truskawkach (miał ponad 20 ha) kilka lat temu zlikwidował plantację. Powiem tak: na założenie tych plantacji potrzebujesz ze 200 tys zł. Jak masz tyle, to wpłać na lokatę i idź do pracy. Zarobisz więcej.

#10 Share mercurial2000

mercurial2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 17:52

Założenie plantacji 2 ha malin i truskawek Co do studni - u nas w okolicy biorą ok. 200-300 zł od wywiercenia metra bieżącego studni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kyrtapwpolu

kyrtapwpolu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 17:59

u mnie również biorą ok. 200-300zł z resztą woda nie powinna raczej być głęboko, kilometr dalej są zalane łąki a pole na podobnej wsokości, sąsiad ma wodę w studni na 4 betonie a to pole jest ok 200m od tej studni.
Jednak że gdy te 2 ha plantacje wyniosą mnie 200000zł to to jest bez sensu... za taką kasę można naprawdę już biznes kręcić i pieniążki pomnażać.... Chyba zrobię plantację 15 arów truskawek i 15arów malin, kogoś z ukrainy puszczę w pole i nie trzeba będzie żadnych foli, taśm nawadniających itd... a podleje jak wcześniej napisałem 12000l rano i wieczorem... :D

Edytowany przez kyrtapwpolu, 12 wrzesień 2016 - 18:06.

#12 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 19:33

Tu nie chodzi o byle studnię, tylko o studnię głębinową, gdzie poziom wody jest poniżej 70m. Tej wody ma wystarczyć na podlanie 2ha przy całkowitym braku opadów. Więc jak ktoś myśli, że zrobi studnię za 5000zł to tylko pogratulować (nie napiszę już czego). Co do sadzonek to dobra sadzonka kosztuje ponad 1zł/szt. na hektar potrzeba 40 000 szt. Koszt łatwo wyliczyć... No i rynek zbytu, na początku jak uda ci się sprzedać 20% zbiorów to będzie dobrze. Po kilku latach jak zdobędziesz odbiorców to sprzedasz wszystko. Porywasz się z motyką na słońce. Tyle w temacie.

#13 Share kyrtapwpolu

kyrtapwpolu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 19:40

Mogłeś od razu napisać konkrety... nie zaśmiecał bym forum. Tak jak na początku napisałem mam skromną wiedzę na ten temat inaczej bym nie pytał się o rady. Dziękuję za odpowiedzi

#14 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 12 wrzesień 2016 - 21:55

Co Ty 160000 zł za studnie? to chyba na przelot kuli ziemskiej do Japonii doszli  :). Metr odwiertu kosztuje 200 - 300 zł w tej cenie jest rura która zostaje w ziemi. Do 30 metrów możesz wiercić po zgłoszeniu w starostwie. Powyżej 30 metrów potrzebne będą plany i zezwolenia, dodatkowo wykonawca jest zobowiązany do pobierania próbek ziemi. Ale najpierw zamów sobie geo-sonde i ekspertyzę, żeby nie "utopić" kasy. Tata wodę ma na 18m, sąsiad na 32m, a ja nawet na 70m nie mam, dlatego sprawdź geo-sondą pokłady w ziemi.

Edytowany przez dominic, 12 wrzesień 2016 - 21:57.

c 330
4011
mf 255

#15 Share kyrtapwpolu

kyrtapwpolu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 22:01

a do tych studni są podlączone instalacje nawadniające? jak to napisz ile około to sztowało

#16 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 06:49

U nas po 150 m wiercili. Firma rzeczywiście bierze 300zł/m, ale tylko do głębokości 50m. Powyżej jest to już 1500zł/m. Koszt pompy zaczyna się od 9-10 tys zł, ale można utopić taką za 30 tys. jak kto woli. 

#17 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 09:24

Wiercenie studni głębinowej może kosztować ponad 100 tys. zależy jeszcze jak głęboko masz wodę. Kolega zapłacił 160 000 za studnię. 2 zł to bardzo dobra cena, ale do kosztów musisz doliczyć jeszcze koszty pracowników do zbioru, na ha potrzeba 20 osób. Nie wiem jak u was, ale u nas poniżej 2 zł od koszyczka nikt nie chce zbierać, dlatego jeden mój kolega, który od 25 lat był potentatem w truskawkach (miał ponad 20 ha) kilka lat temu zlikwidował plantację. Powiem tak: na założenie tych plantacji potrzebujesz ze 200 tys zł. Jak masz tyle, to wpłać na lokatę i idź do pracy. Zarobisz więcej.

nie popadaj w skrajnosc. 160 000 za studnie? To co on kilometr wody szukal?

P.S. co do lokaty jak masz to podaj dobra. Znajdziesz 2%-owa?

#18 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 13:08

Założenie plantacji 2 ha malin i truskawek To ja dziękuję za taką firmę. Jakieś lepsze cwaniak. Naprawdę można znaleźć wykonawcę dużo, dużo taniej przynajmniej w moich stronach. Moja pompa przez jakieś 12 sezonów podlewania przeżyła już 2 zamulenia studni a hulta jak nowa, wtedy kosztowała poniżej 3 tysięcy, obecnie pewnie koło 4.

#19 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 14:47

Jaką wydajność ma Twoja pompa i studnia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 15:03

U nas po 150 m wiercili. Firma rzeczywiście bierze 300zł/m, ale tylko do głębokości 50m. Powyżej jest to już 1500zł/m. Koszt pompy zaczyna się od 9-10 tys zł, ale można utopić taką za 30 tys. jak kto woli. 

ciezko przesadzasz. U nas biora 300 zł z metra i nie wazne na jaka glebokosc, kopią az pojawi sie woda, roznie od 30 do 100m ale w tych granicach jest. Pompa z tego co znajomi mowili to taka za 4 tys wystarcza nie wiem jaka wydajnosc ale w takiej cenie. W tym roku nie ma u nas takiej suszy to i maliny sa w miare ale i tak ci co maja nawadnianie maja jednak lepsze zbiory, ja posiadam 80 arow maliny i nie mysle kopac studni, poczekajmy jeszcze 2 lata znajdzie sie wielu takich jak osoba ktora zalozyla ten temat i malina bedzie po 2zł a wtedy to nawet ukraincy nie beda chcieli przyjechac jej zrywac. A srodek od grzyba kosztuje 150 zł na 30 arów jeden zabieg a jest ich kilka.

Tak czy inaczej jak posadzisz hektar malin musisz najmowac ludzi najpierw do pielegnacji (plewienie) pozniej do zbiorów a jesli bedzie to letnia to i po zbiorach (przecinanie itp).

Fajna i oplacalna uprawa przez ostatnie 3 lata, ale co dalej? Ja jak wystawiam na sprzedaz sadzonki malin to telefon sie normalnie urywa...