Skocz do zawartości

Zdjęcie

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KacperMaksalon

KacperMaksalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 22:37

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 Witam forumowicze :)
niedawno zakupiłem ciagnik belarus 952.4
mój problem polega na tym ze ciagnik zaczął kopcic dość dobrze pod obciazeniem dodam ze na poczatku nie było tego problemu
ciagnik ma zrobione dokładnie 127 godzin
na poczatku myslałem ze to moze byc problem z pobieraniem oleju ale to wykluczam bo belarusy maja to do siebie ze na docieraniu łykną troche oleju ;)
moze to wina luzu zaworowego? a moze kątu wtrysków? badz tez zuzytymi (co dziwne w tak krótkim czasie) końcówkami wtrysków moze którys leje
przy odpalaniu wiadomo zakopci te 2 sekundy i jest spokój ale jak pojade w pole to siwy dym czarne chmury :(
mowi sie ze bez dymu nie ma ognia ale z tym dymem to nie w takich ilosciach
prosze o porady jak pozbyc sie tego problemu bo zaczynam sie martwic o zywotnosć silnika
dziekuje za kazde porady bo chcemy sie pozbyc problemu

Edytowany przez KacperMaksalon, 12 wrzesień 2016 - 21:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 Dzisiaj, 19:26
  •  

#2 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 00:00

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 Nie końcówki zaworów, a końcówki wtryskiwaczy! Ale i tak mało prawdopodobne, żeby przy takim przebiegu mogły "lać".. Filtr powietrza drożny ?

#3 Share kanako339

kanako339

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 15:19

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 Jak wyżej pierwsze filtry paliwa i powietrza potem końcówki itd

#4 Share KacperMaksalon

KacperMaksalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 21:17

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 Filtr powietrza jest czysty jeden ten biały i drugi niebieski natomiast filtr paliwa zmieniany był dokładnie 27 godzin temu przy przeglądzie na 100 godzin

#5 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 21:47

hehe a jaki olej wlali na przeglądzie ,pewnie na luz niewiadomego pochodzenia ,u nie tak było ,dom tego żle wyregulowane zawory ,z kąd masz serwis napisz na pw

#6 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 23:00

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 Olej w takim przypadku ma tyle, co piernik do wiatraka.. Podobno silnik dymi na czarno, nie na niebiesko.. A może dostawał "w palnik" i po prostu kopcił jak przyszło większe obciążenie...

#7 Share KacperMaksalon

KacperMaksalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 14:57

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 <p>Vilhelm wiesz co ciągnik wcześniej pracowal z gruberem 11 łap na głębokość około 15-20 cm i lekki dymek poszedł (był w normie) ale teraz jak była orka to już jest coraz gorzej a pracuje w plugu 3 skibowym na lemieszach 40 to dla niego powinien być pikuś bo ciągnik ma 95 koni (niby) po pewnym okresie użytkowania go zacząłem odczuwać delikatny spadek mocy nie ma takiego kopa jak było to na początku dostanie lekkie obciążenie i już trzeba gazu dodawać bo jest mu ciężej może to wina turbiny? Może puszcza olej?</p>

#8 Share dawidor111

dawidor111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 15:09

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 każdy kopci:-) a jakim biegiem orasz?:-)

#9 Share KacperMaksalon

KacperMaksalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 15:26

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 <p>Mam 4 biegowa skrzynie synchro a biegiem jakim oram to 2 na biegach polowych więc myślę że prędkość nie jest za duża&nbsp;</p>

#10 Share Zuro95

Zuro95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja.

Napisany 13 wrzesień 2016 - 18:29

Kolego sprawdź szczelność układu dolotowego, miałem ten sam problem, chociaż w innym traktorze, kopcił i nie miał siły się z niczym poradzić, chociaż wcześniej było ok, okazało się, że pękła opaska na wlocie do intercoolera, skręciliśmy nową i traktor odżył, ani dymku i "ino gwizdo" ;) a serwisanci też by chcieli cały silnik zdemontować, turbo, wtryski itd itd, a tu taka pierdoła, może od tego warto zacząć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share KacperMaksalon

KacperMaksalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 09:25

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 Wiesz co układ dolotowy jest okej ale zauważyłem że przy turbinie jak jest wylot w tłumik to ciśnie tam Dość dobrze dym jest to połączenie turba z wydechem a tak to dolot jest cały szczelny

#12 Share KacperMaksalon

KacperMaksalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 12:56

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 Witam forumowicze robiąc przegląd układu dolotowego (czyszczenie filtrów i sprawdzając te silikonowe połączenia) żadnego przecieku nie znalazłem ale pokusiło mnie o to aby zobaczyć co tam się dzieje z luzem zaworowym i tu jest problem. Luz jest ogromny wręcz tragiczny a zawory były ustawiane na przeglądzie na 100 godzin na ustawienie zaworów serwisu wzywać nie będę bo mają 14 dni roboczych a cena za przyjazd to masakra więc wolę zrobić to sam. I tu moje pytanie jak ustawić takowe zawory w starym mtz 82 było trochę inaczej i teraz mam mały problem a i jeszcze jakie powinny być luzy na dolotowym i wydechowym za odpowiedzi wielkie dzięki

#13 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 18 wrzesień 2016 - 18:22

Ssący 0,25mm wydechowy 0,45mm.

http://www.mtzequipm...5SAM_Mercer.pdf  

strona 68. Jakiś istotnych różnic w budowie nie widzę.

#14 Share KacperMaksalon

KacperMaksalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 20:46

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 Ooo dzięki wielkie jak to nie załatwi sprawy będę pisał na forum

#15 Share KacperMaksalon

KacperMaksalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 wrzesień 2016 - 22:46

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 Witam niestety ustawienie luzu zaworowego nie dało żadnych efektów nadal ten sam problem plus do tego drobny spadek mocy

Edytowany przez KacperMaksalon, 24 wrzesień 2016 - 22:48.

#16 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 25 wrzesień 2016 - 09:30

Oglądałeś turbinę? stan łopatek na wydechu i sprężaniu, luz wirnika.

#17 Share KacperMaksalon

KacperMaksalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 wrzesień 2016 - 21:31

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 Ale czy turbina może trzasnąc po takim przebiegu obecnie 144 godziny
Turbina wygląda dobrze zero jakiegokolwiek luzu a łopatki praktycznie jak nowe

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 04 październik 2016 - 18:03

Turbina raczej nie ale sprawdź działanie korektora ciśnieniowego. Ogólnie ruski maja kiepskie końcówki, z regulacja pompy czy wtrysków w nowych ciągnikach też nie jest najlepiej.

KPK Kumurun Team

#19 Share kitowiak

kitowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:Mechanika maszyn rolniczych ;)

Napisany 04 październik 2016 - 18:15

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 Tak tylko dalej czytając nie napisałeś na jaki kolor kopci ? i czy ciężko odpala na zimnym i gorącym ? bo byl bym za tezą seweryna20. mój z 98r od początku miał źle ustawioną pompę i też sobie dymił, teraz po regeneracji to nie ten ciagnik...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share KacperMaksalon

KacperMaksalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 październik 2016 - 22:28

kopcenie pod obciążeniem belarus 952,4 Kopci na czarno a z odpalaniem nie ma żadnego problemu czy ciepły czy zimny zawsze za pierwszym razem. Sprawdzę jeszcze końcówki wtrysków moze coś tam jest nie tak

Dodaj odpowiedź