Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tłumaczenie tabeli wysiewu TUME TRIMA

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aDDy

aDDy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 18:56

siemasz, zakupilem siewnik kombinacyjny czyli z dwoma zbiornikami jeden na zboze drugi na zboze i nigdzie nie moge znalezc tabeli wysiewu na internecie po polsku. probowalem sam tlumaczyc ale tlumacz sobie nie radzi z tymi slowami.
zdjecia tabeli w zalaczniku. z gory dziekuje. 1.jpg 20160715_172558.jpg 20160715_172606.jpg 22222222222222.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tłumaczenie tabeli wysiewu TUME TRIMA Dzisiaj, 16:52
  •  

#2 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 02:46

Tłumaczenie tabeli wysiewu TUME TRIMA Jak to sobie nie radzi? Ja na wiosnę kupiłem podobny siewnik i tłumaczyłem tabelę w google translate. Słowa są w finskim i szwedzkim języku. Tam nie ma nic trudnego. Ustawiasz zasówki, denka i szerokość szczeliny i tyle. Robisz 19,3 obrotu próby kręconej, ważysz materiał z rynienek, mnożysz przez 100 i masz normę na ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share aDDy

aDDy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 18:14

no wlasnie, w moim siewniku robi sie 21 pelnych obrotow a nie 19.3 . nie radzi sobie ze slowami fachowymi ktore wystepuja srednio co 4/5 slow...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 19:20

Tłumaczenie tabeli wysiewu TUME TRIMA Jaka szerokość siania? Ile redlic i rozmiar kół? Jabz grubsza sobie przetłumaczyłem i tam nie ma nic ciekawego. Ważne są tylko tabele a te teksty z pierwszego zdjęcia to takie ogólne zasady. Ja mam chyba identyczne tabele. Nazwy zbóż dobrze tłumaczy i widzę, że przetłumaczyłeś. W 2 tabeli masz przecież u góry 18 obr dla 2,5 m i 24 obr dla 2 m.
Jak wyliczyłeś te 21 obrotów? Napisz może jakie słowa Cię interesują to zobaczę co m przetłumaczyło, bo mam na kartce spisane. Jak masz nazwy zbóż przykładowo to niektóre są podobnie napisane. Pierwsze słowo jest po fińsku a drugie po szwedzku napisane. Zdarzały się słowa nieprzetłumaczone, ale mi to nie potrzebne. Wstępnie z tabeli ustawisz szerokść szczeliny, ale i tak czeka Cię próba kręcona. Mój jeszcze zboża nie siał tylko trawę i jest lipa trochę. Wysiewałem owies ze skrzyni nawozowej jako wsiewka w trawę i wysiewa dokładnie. Do trawy chyba przestawię wałek wysiewając na przeciwne obroty by wysiewał górą a nie dołem. Trawa raz leci dobrzr, raz się zapycha i nic nie leci. Ustawiałem denka różnie i to samo. Ustawisz 4.6, kręcisz wolno i wysiewa na 30 kg. Kręcisz drugi raz szybciej już wysiewa np 38 kg. Kręcisz znów wolno i wysiewa 26 kg.
Mój ma 20 redlic, 2,5 m i koła 7.00-12"

Edytowany przez Thomas2135, 13 wrzesień 2016 - 20:45.

Dodaj odpowiedź