Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik do 150 tysięcy złotych -bezawaryjny .

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share odyn

odyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 09:07

Ogon988

Mamy 21 hektarów, dodatkowo w razie potrzeby dzierżawimy  

Moc to 60 KM, maszyny będą od C360.

ppiotr  ursus był jednym z najlepszych maszyn , ale C360 ma swoje wady między innymi brak napędu na  4x4.

zetorki12

Nowe  to  składaki i nie jest tajemnicą gdzie są produkowane do niego części . Producent nie ma nic wspólnego z jakością jaka była 30 lat temu. Teraz jest to przeciętniak lepszy od  Kubota  , ale nic więcej .

Chyba wezmę zetora   , ew. popytam w salonie o ruska.

Edytowany przez odyn, 12 wrzesień 2016 - 09:10.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik do 150 tysięcy złotych -bezawaryjny . Dzisiaj, 18:06
  •  

#22 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 10:36

Czemu uważasz że nowy Ursus to "przeciętniak lepszy od Kuboty" ? Kuboty w tej cenie myślę że akurat są jedną z lepszych propozycji no i mają dużo lepsze wyposażenie w standardzie. Kubota jeszcze ma tą przewagę że właśnie nie jest składakiem i prawie cała, jak nie całość produkowana jest przez jednego producenta przez co wszytko jest dopasowane do siebie. Ursusa bardziej porównałbym do "budżetowych" modeli innych marek takich jak NH TD5, Case Farmall A, JD serii 5E, albo DF Agrolux czy konkurencji która jest praktycznie tym samym czyli Zetor Major czy Farmtrak 675 DT. Ogólnie w tych tańszych ciągnikach to pewnie jak będziesz dbał to posłużą ale jest większe prawdopodobieństwo że trafi się na jakąś gorszą sztukę i mogą wyjść jakieś usterki nawet nie tak długo po kupnie.

Jeżeli komfort nie jest dla Ciebie aż tak ważny a widać że skoro C360 wystarczała to raczej nie, i nie przeszkadzałyby Ci jakieś  wycieki czy drobne usterki za kilka lat to ja jednak polecałbym Belarusa np. 920.4. Sprawdzona konstrukcja, można powiedzieć w większości z przed 20-25 lat a jak weźmiesz z mostem krzyżakowym i monoblokiem to w polu na prawdę zrobisz dużo i szybko, dodatkowo w nim jest już skrzynia zsynchronizowana więc z tym też jest nieco lepiej niż w starych. Nie mówiąc już o naprawach bo jak coś się stanie to zwykły mechanik naprawi a część rzeczy nawet sam zrobisz, ceny części bardzo tanie patrząc wśród nowych ciągników Taką wersję kupisz gdzieś za 105 tyś brutto więc zostałoby nawet na zmianę kilku maszyn bo podczepiać pod stare maszyny od C360 trochę nie ma sensu. Wtedy zrobisz wszystko szybciej łatwiej no i komfort nie patrząc i tak dużo lepszy niż w C360 a przynajmniej eksploatacja będzie bardzo tania jak się tylko trochę zadba o sprzęt.

Edytowany przez Kris94, 12 wrzesień 2016 - 10:40.

#23 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 12:35

Z nowych w tej cenie co mają około 80 km dobry jest Ursus na Perkinsie i Carraro.

W zasadzie to jest to samo co Zetor Major tylko z innym silnikiem.

Trzeba tylko pilnować żeby olej w skrzyni zawsze był na maksymalnym poziomie i będzie chodził.

A co do Belarusów to majwiększą ich wadą jest WOM na taśmy który ma niską sprawność i często sprawia kłopoty przy dużym obciążeniu,poza tym jest sporo drobnych awarii które łatwo i tanio można usunąć i powinien być dużo tańszy od Ursusa.

#24 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 12 wrzesień 2016 - 13:06

Ciągnik do 150 tysięcy złotych -bezawaryjny . Panowie nie wrzucacie kuboty do jednego worka z tym ulepem z Mrągowa,bo Kubota stoi dużo wyzej tylko parę rzeczy by mogli poprawic,ogolnie to może być fajnie wyposażona itp..Choć do 60 kucy z używek fajny by był Lamborghini lampo,jakis same bez elektroniki,lub coś podobnego.Major ma slabiutkie plastiki,i jego jakość wykonania nie powala ale co sie dziwic jak to uboga proxa,ktora pod wieloma względami też szału nie robi.Nowy ursus,ciekawy jest ale ciężko cos o nim wyrokować na razie bo egzemplarze które są kupione maja przewanie mało godzin.Najnizej stoi chyba farmtrac,o tym juz lepiej nie mowic.A bezawaryjny to pojecie względne,bo tylko maszyna i prędzej czg później cos sie zepsuje.Oczywiscie sa marki w których,nastepuje to wcześniej a w innych później,lecz one kosztują odpowiednio większą ilość gotówki

#25 Share Fugeo

Fugeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 13:33

Nie psuje temu kto nic nie ma.

Z takim podejściem nie znajdziesz nic odpowiedniego dla siebie, bo prędzej czy później i tak coś się zepsuje.

Rozejrzyj się za starszymi Fendtami serii 300 z mechaniczną skrzynią biegów.

#26 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 21:51

@jonek98 a co masz do tych jak to nazwałeś ulepów z Mrągowa?

Jak ja nie lubię czytać opinii ludzi którzy tylko słyszeli o danej maszynie a nic więcej z nią kontaktu nie mieli 

#27 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 22:24

czyżby odezwał się szczęśliwy posiadacz traktora tej marki, który rocznie robi max 100h i dziennie ze szmatką koło niego lata?

#28 Share ktosik25

ktosik25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 22:34

Ciągnik do 150 tysięcy złotych -bezawaryjny . Odnośnie postu powyżej wg mnie kolega który chce kupić ma 21ha więc nie potrzebuje ciągnika typu Fendt/John Deere etc. Zupełnie inne spojrzenie mają Ci co mają 100-200ha tym bardziej, że ma być to zakup do 150 tys.
A teraz wracam do meritum odnośnie 'ulepow' z Mrągowa. Sam posiadam od nich ciągnik (ponad 5lat) odpukac póki co bezawaryjny :) gospodarstwo nieduże 17ha w zupełności wystarcza.
Kwestia racjonalnego podejścia do zakupu.

#29 Share corsar12

corsar12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2016 - 12:15

Ciągnik do 150 tysięcy złotych -bezawaryjny . Kubote sobie ludzie chwalą małe spalanie i mało awaryjna za 150 tys zł kupisz dobry ciągnik

#30 Share odyn

odyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 14:36

To zostaje na razie przy  Belarusie 920.4 :)

Kolejne pytanie do Was.

Lepiej kupić teraz czy poczekać kilka miesięcy na jakieś promocje. Najpóżniej sprzęt muszę mieć do marca 2017 roku.

corsar12 nie chce kubota  model 6060  przy mocy  66KM ma udzwik tylko 2300 kg dla podnośnika
Urus C360 to 2650 Kg a proponowany belarus ponad 3 tony  przy własnej masie ponad 4 ton.

Kubota to taka panienka która ładnie wygląda, z mnóstwem bajerów, elektroniki , a ja potrzebuje czegoś co  nie tylko ładnie wygląda ale i mi na roli swoje zrobi ,a gdy stanie się nieposłuszna poskarżę mechanikowi który za niewielką kwotę postara się ją naprostować .

Edytowany przez odyn, 13 wrzesień 2016 - 14:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 15:53

Moim zdaniem nie ma sensu kupować Ursusa 360, skoro za 380 płacisz tylko paręnaście tysi więcej, masz 15 KM więcej, większy udźwig itd.

#32 Share michalmr99

michalmr99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 16:04

Ciągnik do 150 tysięcy złotych -bezawaryjny . A może Pronar 5340 101 km, masa z obciążnikami ponad 5 ton i cena 120 tyś netto

#33 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 13 wrzesień 2016 - 17:34

Ciągnik do 150 tysięcy złotych -bezawaryjny . Co do farmtracow wielu ludzi na nie narzeka nawet na tym forum.Jak komus dobrze chodzi,to niech chodzi najdłużej.Dla mnie trn traktor jest spalony,ale mamy demokrację i każdy robi co mu się podoba

#34 Share kamciow

kamciow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :D
    Rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2016 - 19:47

Ciągnik do 150 tysięcy złotych -bezawaryjny . ja bez żadnego zastanowienie wybrałbym tego t5060 który się pojawił. Nie patrz na jakie kolwiek propozycje typu major czy c380 bo to zgubna propozycja. Ciągnik wydaje się tani w zakupie, prosty, mechaniczny. I co z tego skoro ma suche sprzęgło które było dobre, ale 40 lat temu. Z reguły tak jest że ludzie wybierają tańsze, bo niby sami zrobią itp. Ale po co ci to, skoro mój NH t5040 ma 3000mth i nawet do niego nie zaglądałem. Ciągnik ma wszystko czego trzeba. Elektrohydraliczny półbieg, EH rewers, i jakość wykonania jakiej nie mają tańsze zamienniki typu ursus czy zetor. Pofczas zakupu byliśmy sceptycznie nastawieni, dlatego do full wypasu nie wzięliśmy EHRu, i teraz wiemy że to był największy błąd. Nie można się bać udogodnień
Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

#35 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 19:58

Sprzęgło suche może i staroć i głupia sprawa na obecne czasy ale... jak coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie. Sam znam przypadki ciągników, gdzie mokre sprzęgło przysparza kłopotów. Przykład? Ciągniki MF serii 61xx oraz 62xx. Ludzie wymieniają co się da, a sprzęgło jak szarpało, tak szarpie. A np. w takim MF 30xx wymieniasz kompletne sprzęgło i jest OK. Jeśli ciągnik nie będzie pracował w ekstremalnych warunkach, to i suche powinno wytrzymać..

#36 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 20:31

Jak nie będziesz pracował z turem to po co mokre sprzęgło?

#37 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 21:04

mokre sprzęgło w turze to bardzo oszczędna rzecz, u mnie w valtrze po 4000 mth wymieniłem tłumik drgań za 1200 zł(Regeneracja 750 zł), natomiast znajomy niedaleko w casie, też w turze ma 2700 mth i już 3 razy robił sprzęgło bo się skończyło...

#38 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2649 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 08:37

http://olx.pl/oferta...html#5b15478fa4  prawie nowy, jeden  z najlepszych modeli stać cię na niego, gość pewnie tyle dał za niego co chcę.

Silnik zwykły na normalnej pompie, skrzynię mocne produkowany przed tem jako TL. Mam takiego a turem z przebiegiem 2300 h poszło tylko łożysko na tylnym kole przy 1300 h.

Tyle, że to jest cenna NETTO. Brutto wychodzi już 190 tyś, a dokładając 10 tyś mamy nowego NH T5.105 - 200 tyś brutto, prócz przedniego tuz full opcja. I jednak z zerowym przebiegiem a nie ponad 800 mth...

#39 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 13:58

Wiem, gość pewnie tyle dał za niego i  chcę top odzyskać. Trochę się już ogłasza  z nim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2649 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 19:10

Dużo lepsza oferta wydaje mi się tutaj ;) http://www.olx.pl/of...html#0ae52d8f5c

Dodaj odpowiedź