odyn

Ciągnik do 150 tysięcy złotych -bezawaryjny .

Polecane posty

odyn    1

Witam

Panowie dostałem pieniądze i chce kupić coś do 150 tysięcy.

Warunek jest tylko jeden, to ma być bezawaryjne.

Nie chce żadnych bajerów,   niepotrzebnych dodatków, czy żeby ciągnik ładnie wyglądał.

Wlewam ropę i to ma jeździć, a części mają być tanie jak barszcz.

Myślałem o ruskach, konstrukcja masywna, bez bajerów....

Proszę o wybicie mi to z głowy lub potwierdzenie czy warto je kupić, albo może coś innego, bo to duży pieniądz a ja nie chce bazować na tych opiniach, które padły w innych tematach.

 

Nie mam jakiś dużych wymagań pracowałem na C360 i dawał radę

Edytowano przez odyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy czy używany ? Bezawaryjnego to raczej nie znajdziesz każdy ma jakieś wady i zalety

Edytowano przez DzikiSimental25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odyn    1

patryk741

z  60  KM .

 

agrorobert

zgadza się wszystko się psuje ale to od prodecenta w dużej mierze będzie zależało jak często to "psucie" będzie występować i jaki będzie koszt zakupu części zamiennych.

 

witejus

Sprzęt nie kosztuje z 30 czy 40 tysięcy i nie ma dla mnie znaczenia narodowość z jakiej on pochodzi czy jaka marka bo liczy się dla mnie wykonanie, solidność. Ja nie jestem jakimś "burżujem" żeby było mnie stać co kilka lat kupować nową maszynę bo maszyna nigdy nie zarobiłaby by na siebie. Natomiast jeżeli sprzęt miałby mi się sypać za kilka lat to faktycznie nie ma sensu kupować czegoś nowego i lepiej pozostać przy starych sprawdzonych modelach ....

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez odyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

patryk741

z  60  KM .

 

agrorobert

zgadza się wszystko się psuje ale to od prodecenta w dużej mierze będzie zależało jak często to "psucie" będzie występować i jaki będzie koszt zakupu części zamiennych.

 

witejus

Sprzęt nie kosztuje z 30 czy 40 tysięcy i nie ma dla mnie znaczenia narodowość z jakiej on pochodzi czy jaka marka bo liczy się dla mnie wykonanie, solidność. Ja nie jestem jakimś "burżujem" żeby było mnie stać co kilka lat kupować nową maszynę bo maszyna nigdy nie zarobiłaby by na siebie. Natomiast jeżeli sprzęt miałby mi się sypać za kilka lat to faktycznie nie ma sensu kupować czegoś nowego i lepiej pozostać przy starych sprawdzonych modelach ....

 

ciągnik bezawaryjny to taki który stoi i nie pracuje nie ma ciągników bezawaryjnych pracujących ,są mniej lub bardziej awaryjne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Jak za 150tys  to kupił bym już jakąś dobrą używkę paru letnią , Za to kupisz już paru letniego dużego JD lub MF. Jak będziesz dbał to pochodzi kilkanaście lat.  napisz jaki przedział mocy, ile ha , i czy będziesz kupował do niego nowe maszyny czy będą te z c360? bo jak z c360 to faktycznie coś nowego musisz kupić.

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Za 150 tys netto kupisz ciągnik 60km z dobrej półki. Ale nie ma maszyn bezawaryjnych. Teraz prawie wszystko to składaki. Ja się zastanawiam nad wyborem ciągnika ok 100 km, wrzuciłem moje wymagania na bęben i wypluwa mi tylko jeden ciągnik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

patryk741

z  60  KM .

 

agrorobert

zgadza się wszystko się psuje ale to od prodecenta w dużej mierze będzie zależało jak często to "psucie" będzie występować i jaki będzie koszt zakupu części zamiennych.

 

witejus

Sprzęt nie kosztuje z 30 czy 40 tysięcy i nie ma dla mnie znaczenia narodowość z jakiej on pochodzi czy jaka marka bo liczy się dla mnie wykonanie, solidność. Ja nie jestem jakimś "burżujem" żeby było mnie stać co kilka lat kupować nową maszynę bo maszyna nigdy nie zarobiłaby by na siebie. Natomiast jeżeli sprzęt miałby mi się sypać za kilka lat to faktycznie nie ma sensu kupować czegoś nowego i lepiej pozostać przy starych sprawdzonych modelach ....

 

każdy nowy ciągnik się psuje, jak chcesz taki który mniej się psuje, to musisz celować w lepsze marki, typu jd/valtra/mf

 

natomiast jak kupisz coś typu farmtrack,kubota,nh,case itd. to zazwyczaj będzie się psuł bardziej, zależy już od szczęścia i użytkowania, niektórzy mają farta i przejeżdżają bezawaryjnie tysiące godzin

 

co do tego czy rusek czy coś innego, nowy rusek psuje się tak samo jak linijkę wyżej marki z niższej półki, ale plus(lub minus zależy kto co woli) jego jest taki że wystarczy ci spawarka+młotek+szlifierka i większość rzeczy naprawisz, w czymś bardziej funkcjonalnym i z zachodniej granicy będziesz miał większy problem ale znów większą wygodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

http://olx.pl/oferta/new-holland-t5060-jak-nowy-CID757-IDbaIBR.html#5b15478fa4  prawie nowy, jeden  z najlepszych modeli stać cię na niego, gość pewnie tyle dał za niego co chcę.

Silnik zwykły na normalnej pompie, skrzynię mocne produkowany przed tem jako TL. Mam takiego a turem z przebiegiem 2300 h poszło tylko łożysko na tylnym kole przy 1300 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Najlepiej pozostań przy c-360 do którego części są tanie i niema bajerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

oj tam... dasz marne 100tys to Ci mojego U 5314 odstąpię... 18 lat bez poważnej awarii to kolejne 10 bez zajakniecia zrobi na kilku arach pola... nawet dam roczna gwarancję... ehh 2 lata niech stracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Fendt 30xCi niezawodny szanowany egzemplarz będzie tysiące godzin bezawaryjnie pracować.
Jest to wyjątkowo udana maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odyn    1

Ogon988

Mamy 21 hektarów, dodatkowo w razie potrzeby dzierżawimy  

Moc to 60 KM, maszyny będą od C360.

 

ppiotr  ursus był jednym z najlepszych maszyn , ale C360 ma swoje wady między innymi brak napędu na  4x4.

 

zetorki12

Nowe  to  składaki i nie jest tajemnicą gdzie są produkowane do niego części . Producent nie ma nic wspólnego z jakością jaka była 30 lat temu. Teraz jest to przeciętniak lepszy od  Kubota  , ale nic więcej .

 

Chyba wezmę zetora   , ew. popytam w salonie o ruska.

 

 

Edytowano przez odyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Czemu uważasz że nowy Ursus to "przeciętniak lepszy od Kuboty" ? Kuboty w tej cenie myślę że akurat są jedną z lepszych propozycji no i mają dużo lepsze wyposażenie w standardzie. Kubota jeszcze ma tą przewagę że właśnie nie jest składakiem i prawie cała, jak nie całość produkowana jest przez jednego producenta przez co wszytko jest dopasowane do siebie. Ursusa bardziej porównałbym do "budżetowych" modeli innych marek takich jak NH TD5, Case Farmall A, JD serii 5E, albo DF Agrolux czy konkurencji która jest praktycznie tym samym czyli Zetor Major czy Farmtrak 675 DT. Ogólnie w tych tańszych ciągnikach to pewnie jak będziesz dbał to posłużą ale jest większe prawdopodobieństwo że trafi się na jakąś gorszą sztukę i mogą wyjść jakieś usterki nawet nie tak długo po kupnie.

Jeżeli komfort nie jest dla Ciebie aż tak ważny a widać że skoro C360 wystarczała to raczej nie, i nie przeszkadzałyby Ci jakieś  wycieki czy drobne usterki za kilka lat to ja jednak polecałbym Belarusa np. 920.4. Sprawdzona konstrukcja, można powiedzieć w większości z przed 20-25 lat a jak weźmiesz z mostem krzyżakowym i monoblokiem to w polu na prawdę zrobisz dużo i szybko, dodatkowo w nim jest już skrzynia zsynchronizowana więc z tym też jest nieco lepiej niż w starych. Nie mówiąc już o naprawach bo jak coś się stanie to zwykły mechanik naprawi a część rzeczy nawet sam zrobisz, ceny części bardzo tanie patrząc wśród nowych ciągników Taką wersję kupisz gdzieś za 105 tyś brutto więc zostałoby nawet na zmianę kilku maszyn bo podczepiać pod stare maszyny od C360 trochę nie ma sensu. Wtedy zrobisz wszystko szybciej łatwiej no i komfort nie patrząc i tak dużo lepszy niż w C360 a przynajmniej eksploatacja będzie bardzo tania jak się tylko trochę zadba o sprzęt.

Edytowano przez Kris94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Z nowych w tej cenie co mają około 80 km dobry jest Ursus na Perkinsie i Carraro.

W zasadzie to jest to samo co Zetor Major tylko z innym silnikiem.

Trzeba tylko pilnować żeby olej w skrzyni zawsze był na maksymalnym poziomie i będzie chodził.

A co do Belarusów to majwiększą ich wadą jest WOM na taśmy który ma niską sprawność i często sprawia kłopoty przy dużym obciążeniu,poza tym jest sporo drobnych awarii które łatwo i tanio można usunąć i powinien być dużo tańszy od Ursusa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Panowie nie wrzucacie kuboty do jednego worka z tym ulepem z Mrągowa,bo Kubota stoi dużo wyzej tylko parę rzeczy by mogli poprawic,ogolnie to może być fajnie wyposażona itp..Choć do 60 kucy z używek fajny by był Lamborghini lampo,jakis same bez elektroniki,lub coś podobnego.Major ma slabiutkie plastiki,i jego jakość wykonania nie powala ale co sie dziwic jak to uboga proxa,ktora pod wieloma względami też szału nie robi.Nowy ursus,ciekawy jest ale ciężko cos o nim wyrokować na razie bo egzemplarze które są kupione maja przewanie mało godzin.Najnizej stoi chyba farmtrac,o tym juz lepiej nie mowic.A bezawaryjny to pojecie względne,bo tylko maszyna i prędzej czg później cos sie zepsuje.Oczywiscie sa marki w których,nastepuje to wcześniej a w innych później,lecz one kosztują odpowiednio większą ilość gotówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Nie psuje temu kto nic nie ma.

Z takim podejściem nie znajdziesz nic odpowiedniego dla siebie, bo prędzej czy później i tak coś się zepsuje.

 

Rozejrzyj się za starszymi Fendtami serii 300 z mechaniczną skrzynią biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj