tomasz041184

Unia Cross L Drive NIE KUPUJ!!! SMR Pyrzyce

Polecane posty

Prosze o pomoc maszyna jak w temacie zostałą zakupiona br. miesiac marzec. Po żniwach została uzyta do uprawy pozniwnej na głebokosc 8-10cm z tak zwanymi skrzydełkami. Niestety po uprawie około 150ha ukazało sie kilka wad. 

1. skrzydełka nie równo sie scieraja 

2. dyszel nie jest na srodku maszyny 20mm roznicy

3. pekniety lub nie dospawany element mocujacy łapy

Gruber zakupiony został w Składnica Maszyn Rolniczych w Pyrzycach na uruchomienie maszyny przyjechał przedstawiciel handlowy Firma SMR Pyrzyce umywa rece twierdzac ze to nie oni nie sa producentem i nie ponosza odpowiedzialnosci za wady. 

Jak Wy byscie rozwiazali taki problem??? 

post-62420-0-63137900-1473432562_thumb.jpg

post-62420-0-63501200-1473432616_thumb.jpg

post-62420-0-57431400-1473432711_thumb.jpg

post-62420-0-07112200-1473432811_thumb.jpg

post-62420-0-96181200-1473432915_thumb.jpg

post-62420-0-05085800-1473433019_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

w tym miesiącu są Bednary... podrukuj w dużym formacie zdjęcia, weź że soba tableta Ze zdjęciami I idź do nich na stoisko mordę drzec aż ktos kompetentny rozwiąże konflikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mij168    12

moze masz wieszaki krzywo ustawione sprawdz zeby potem nie bylo. Bo z tymi wadami to do delara ze cos takiego ci w ogole sprzedal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omenik1    2

a może to przez ten dyszel, skoro jest przesunięty , to może cały agregat idzie lekko bokiem i dlatego nie równo ściera skrzydełka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroll    37

jeśli w umowie nie masz wykluczonej rękojmi lub jeśli masz sprzęt kupiony na osobę prywatna to możesz skorzystać z rękojmi. w celu złożenia reklamacji opisujesz wady piszesz ze chcesz skorzystać z rękojmi podajesz jakie są Twoje zadania czyli naprawa wymiana lub odstąpienie od umowy i na gorze pisma piszesz z lewej swoje dane z prawej dane sprzedawcy na dole Twój czytelny podpis. pismo należy wyśląc listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. sprzedawca ma 14 dni kalendarzowych na ustosunkowanie się do Twoich zadań dzien dostarczenia pisma jest to dzien zerowy. za pierwszym razem może naprawić ale jak naprawi to przy drugiej reklamacji ma obowiązek wymienić. ustawa o prawach konsumenta z 2014r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Też mam takiego, nie mówię że to cud, ale za te pieniądze nie ma się czego spodziewać, bo zachodni to trza dać z  2 lub 3 razy tyle za podobną maszynę. Nie pęka więc nie ma problemu w spawię.Nie równo si ścierają redlicę to wina redlic, osobiśie wcale ich nie używam, zaczep przestawiony to już wada fabryczna.

Pytanie podstawowe zgłosiłeś to do Uni ?

Czy tu płaczesz?

Bo jak mi coś nie pasowało to do serwisu Uni dzwoniłem inie było żadnego problemu z  reklamajcami, nawet po 2 latach redlicę wysiewające  w Focusie mi  remontowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Skrzydełka nierówno się ścierają ponieważ niektóre dopiero zrywają glebę (pierwszy rząd), a a następne chodzą już w ruszony ziemi. Mocno nierówno napewno ścierają się tylko te z boku ;) Co do drugiego jestem ciekawy jak zmierzyłeś te 20mm. Trzecia wada to wina spawacza, wtopił się w tylko jedną płaszczyzne, ale wątpię żeby to miało jaki kolwiek wpływ na trwałość maszynu, mogę się założyć że nic się z tym dziać nie będzie, ale możesz to zgłosić do producenta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Na zdjęciu ewidentnie widać że ścierają się te skrzydełka które pracują w nienaruszonej ziemi, jak jest poruszona przez skrzydełko we wcześniejszym rzędzie to nic dziwnego że później się mniej ściera. Nie widać na zdjęciu pierwszych zębów ale podejrzewam że w nich skrzydełka ścierają się równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Trochę jałowa dyskusja z autorem tematu. Zastanawiam się ten agregat można zepsuć? Czy wytarcie stopek nie jest normalnym zużyciem? Czy 150h przepracowane w 1 sezonie to mało czy dużo? Ile srednio powinny wytrzymać stopki? Czy pęknięcia nie są skutkiem jakiegoś zdarzenia? Czy zamiast załatwić sprawę z gwarantem lepiej zakładać temat? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, sorki ze mnie nie było zarobiony jestem... postaram sie odpowiedziec na wszystkie pytania:

-tak na wszystkich łapach jedna jest wiecej zdarta niż druga I rząd te z lewej bardziej zdarte II rząd i III rząd te z prawej

-20mm dyszel przesuniety wg Uni Grudziac jest w normie

-zgłoszone wielokrotnie do Uni wysłali mi 2 pary nowych scinaczy i dzieje sie to samo 

-na pytanie ,,jak zmierzyłem 20mm'' pozostawie bez komentarza poprostu brak słów

-oczywiscie maszyne unosze gdy zawracam

-do romano82 jest to forum wiec uwazam ze kazdy temat jest dobry do dyskusji... jakiego zdrzenia? nawet jesli bylby to kamien to po to sa sprezyny, gruber nie jest zepsuty ma poprostu wady ktore wg nie powinny trafic do sprzedazy, juz po 50ha widoczne byly róznice wytarc, 

 

Dzieki wszystkim za komentarze uważam temat za zamkniety sprawa trafia do sądu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3
Dnia 9.09.2016 o 20:25, tomek73 napisał:

Też mam takiego, nie mówię że to cud, ale za te pieniądze nie ma się czego spodziewać, bo zachodni to trza dać z  2 lub 3 razy tyle za podobną maszynę. Nie pęka więc nie ma problemu w spawię.Nie równo si ścierają redlicę to wina redlic, osobiśie wcale ich nie używam, zaczep przestawiony to już wada fabryczna.

Pytanie podstawowe zgłosiłeś to do Uni ?

Czy tu płaczesz?

Bo jak mi coś nie pasowało to do serwisu Uni dzwoniłem inie było żadnego problemu z  reklamajcami, nawet po 2 latach redlicę wysiewające  w Focusie mi  remontowali.

Nierówno ścierające sie skrzydełka to nie wada... Wystarczy troszkę ruszyć głową i popatrzeć na maszynę..w crossie jest to tak zrobione ze skrzydełka zachodzą na siebie. Nie trzeba być geniuszem żeby odkryć iż elementy będą sie nierówno ścierać gdy jeden z nich pracuje już w spulchnionej ziemi a drugi nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najpierw ty rusz głową geniuszu i czytaj z  zrozumieniem temat  od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj