Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wysoki mocznik,spadająca wydajność prosze o pomoc

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share leszek1000

leszek1000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 13:30

Witam wszystkich i proszę o pomoc.W stadzie występuje wysoki mocznik. Próbuję już wszystkiego. Zmniejszyłem soje ale to nic nie dało. Jest

coraz mnie mleka.Krowy chcą na łąkę ale trawy już jest mało. Na łące dostają wodę i siano.Wieczorem kukurydzę świeżo skoszoną plus żyło z pryzmy.Ukiszonej kukurydzy już nie mam.Rano dostają dużo taczkę żyta na 4 sztuki.Pasze 5kg na dzień plus daję od 1 miesiąca zboże aktualnie ziarno kukurydzy śrutowane. Ruję się poprawiły jednak mocznik idzie do góry. Co robić.

pasza treściwa:

250kg- śruty rzepakowej

50kg-śruty sojowej

100kg - otrąb pszennych

30kg-lidermix active selen

200kg kukurydzy- przez ostatni miesiąc prawie wcale nie było ziarna kukurydzy ale kupiłem już 2 tony i mogę podawać do dawki.

30kg kredy

200kg-przenicy

200kg-jęczmienia

Nie wiem co robić mleka nie ma za dużo biało 3.3% tłuszcz 4.1%. Mocznik już od 3 miesięcy stoi na poziomie 300.Jak zmniejszę  jeszcze śrutę rzepaczaną  to wo gule mleka nie będzie. Może podawać więcej kukurydzy świeża skoszonej.Kukurydza nie jest dobrze ścięta.Ceny niskie i same problemy. Może jakiś bufor ale zrezygnowałem z niego bo dużo miało opuchnie wymienia.Proszę o pomoc i o kontakt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wysoki mocznik,spadająca wydajność prosze o pomoc Dzisiaj, 15:35
  •  

#2 Share hulk92

hulk92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 21:14

Wysoki mocznik,spadająca wydajność prosze o pomoc Witam serdecznie. Według mnie podajesz krowom za dużo białka żwaczowego ( trawionego w żwaczu) które powoduje wzrost mocznika w mleku druga sprawa to mała podaż energii lub jej niedostępność ( słabe rozdrobnienie paszy lub subkliniczna kwasica) zbić mocznik można na dwa sposoby: Podać więcej pasz włóknistych typu siano słoma lub bardziej zbilansować dawkę pokarmową pod względem energii czyli dorzucić im ziarna kukurydzy ale najlepiej kiszonego ( trawi sie jak kiszonka z kukurydzy i mniej strat niż zsuchego ziarna) lub dołożyć śrutę jęczmienną tańsza a wartość odżywcza podobna. Jezeli sie mylę prosze o poprawienie mojej wypowiedzi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 19:14

ewentualnie gliceryne zakupic najlepsze na niedobor energii i zbicie mocznika, mozesz tez zmniejszyc rzepak a zwiekszyc soje.

mocznik w okolicach 300 nie jest zly ;D

Edytowany przez tay29, 10 wrzesień 2016 - 19:15.