DawidWciso

Zwrot premii dla Młodych rolników

Polecane posty

freetaxi    947

Jakie 30 % ? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

autorze tego tematu to co keidy ci przyslali i kiedy kapneli sie ze byles ubezpieczony w krus za krotko ?

apropo ubezpieczenie w krus musi byc minimum 1 rok ale od dnia wyplaty pomocy

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie z rozdania 2015 coś teraz trzeba składać do agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Jestem MR z naboru 2014 pieniadze dostałem w lipcu 2015 .I teraz tak bylem rozliczyc sie z premii i teraz zawiazłem zaswiadczenienie z krusu to teraz zostało mi tylko ankieta po 3 i 5 latach ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostaliście zapewne pisama w których jest napisane kiedy i jakie dokumenty złożyć. Faktury złożone? Oświadczenie, że nie kupowałeś od rodziny itp? Najpóźniej przed upływem 3 latach od dnia wypłaty pomocy złożyć sprawozdanie z realizacji biznesplanu. Ankieta jest składania po upływie 4 lat i 10msc od nia wypłaty pomocy, ale nie później niż 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek745    1

Mam takie pytanie, w planie mam 1,45 ha mieszanki zbożowej na 2015, nie była zasian. Robić zdany waszym zdaniem ? Czytałem, że 30% może się różnić założenie. Może ktoś coś poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Jest SUKCES!!!! Dostałem decyzję z Warszawy i odrzucono decyzję o zwrocie 75 tyś. W końcu po 2 latach walki udało się. :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za co chcieli zwrotu? Czegoś nie złożyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Skończyłem 6 dni za późno szkołę. Według ARiMR. Zwrot 100 % płatności MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczka87    0
Dnia 8.09.2016 o 11:08, DawidWciso napisał:

Witam mam taki problem... Dostałem informację, że muszę zwrócić premię w wysokości 100tys. zł. + odsetki za cały rok. Zwrot spowodowany jest tym iż pieniądze wypłacone były 21.07.2015 i od tej daty powinienem podlegać ubezpieczeniu w KRUS przez rok. Ja źle zrozumiałem i podlegałem ubezpieczeniu rok i jeden miesiąc od dnia wydania decyzji o przyznaniu premii. Dodam że pozostałe wymagania zostały spełnione i pieniądze wydane zgodnie z biznes planem. Teraz moje pytanie czy jest jakieś rozwiązanie aby nie musieć zwracać premii.

Cześć. Powiedz mi proszę, co to znaczy odsetki za cały rok? Ile %?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczka87    0

Cześć. Czy może mi ktoś napisać ile wynoszą odsetki w skali rocznej, gdy dostanie się decyzję o zwrocie premii dla młodych rolników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68
Gość_AF napisał:

O jak nr paszowy wam chodzi, bo pierwsze słyszę? Ja też musiałem oddać 2,5 tyś , bo przez nawał pracy zapomniałem w terminie złożyć sprawozdanie z realizacji biznesplanu. Na nic tłumaczenia, zapłacić później też się nie dało. Za małych sum rosną gigantyczne odsetki do oddania. Została mi tylko ankieta i o nie nie zapomnę.
Nic nie wskórasz i musisz zwrócić. Ja nie rozumiem takiego podejścia. Przejmujesz gospodarstwo, bierzesz hajs a potem tatuś gospodarzy dalej a Ty na robocie?

kolego jak dostałeś tą kare za brak ankiety to póżniej jeszcze sie jej domagali czy tylko kara i juz nie musiałes robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      witam panowie mam takie pytanie moze ktoś pomoże otóż dostałem premie na młodego rolnika w 2015 składałem wniosek na wszystki działki na umowe dzierżawy w gminie i teraz moje pytanie czy po 3 latach od premii moge zamienić jedną działke tzn 1h za 1h?
       
    • Przez Piszczu
      Jeżeli jestem ubezpieczony w krusie to moge podjąć prace na etat? Wtedy musze byc ubezpieczony w zusie i zawieszam krus,czy w nim zostaje? Jak to wygląda?
    • Przez barczjano1988
      Witam 
      Małe pytanie do ilu lat wstecz krus może żądać spłaty składek. Brat mojej Mamy posiada gospodarstwo razem z żoną jakieś 10 lat temu żona go wypisała ponieważ pracował za granicą, w sumie wyszło tak że trochę pracował trochę nie nie był ubezpieczony. Teraz chcą przepisac gospodarstwo na syna ale boją się ile lat wstecz krus każe płacić składki?
    • Przez Tomasz2000
      Witam, 33 lata mieszkałem w gospodarstwie z rodzicami. Po ślubie w 2009 tescie przepisali nam 1.5h ziemi. Miesiac temu przemeldowałem sie do zony gdzie na działce przepisanej przez tesciow wybudowalismy dom. Chciałem przejsc do krus-u z racji ze mam odpowiednia ilosc ziemi przeliczeniowego 1.34h. I tutaj pytanie czy bedą kary za niezgłoszenie do krus ziemi??. Zadnie dotacje z krus nie były brane . Ziemia nie była uprawiana.
    • Przez Danielkoltun
      Witam , Na początek PROSZĘ o pomoc kogoś obeznanego . Sprawa wygląda tak że jest umowa ustna z właścicielem pola któremu płacę dzierżawę ja piszę o dopłatę i to wszystko . Dzisiaj przyszło pisemko że jest do zapłaty 5500 tyś za to że pan xxx od którego zbieram to pole nie płacił swojego ubezpieczenia , Może ktoś miał podobny przypadek ??? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj