Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwrot premii dla Młodych rolników

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 10 wrzesień 2016 - 06:19

A robicie zmany w strukturze zasiewów co roku jeśli w rzeczywistości jest inaczej? A jeszcze jedno pytanko jeśli miałem wpisane zakupy na 2016 rok a nie zrealizuje ich w tym roku tylko w przyszłym to mogą się przyczepić jeśli nie zrobie zmiany w biznesplanie?

Robiłem zmiany w strukturze zasiewów 2 razy, dwa razy zmieniałem wydatkowanie i raz ilość pogłowia. Za każdym razem nie było problemu z pozytywną odpowiedzią. Nie ma na co czekać. Podanie o zmianę i wniosek napiszesz i wyślesz w ciągu kilku godzin, a masz święty spokój. Do mnie dzwonili jeszcze spytać się dlaczego mam więcej działek wpisanych do dopłat niż w biznesplanie - wystarczyło powiedzieć, że umowy słowne i tyle w temacie.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwrot premii dla Młodych rolników Dzisiaj, 03:41
  •  

#22 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 14 wrzesień 2016 - 12:14

Wszystko jest liczone od dnia wypłaty premii. Ludzie dostaliście decyzję i pisam informujące do kiedy co trzeba złożyć. Sam dałem ciała i się przyznałem. Przy krowach jest więcej roboty a samemu czasem trudno wszystko ogarnąć bo jest pierdylion innych spraw. O złożeniu ankiety przypominają wszędzie, bo pisma na każdych drzwiach, tablicach wszystkich biur. O sprawozdaniu z realizacji nikt nie przypominał. Co tu Ci doradzać, jeden, drugi , trzeci pisze Ci z własnego doświadczenia że trzeba oddać, więc czego oczekujesz?

Thomas o próbowałeś się coś odwoływać? ja mam podobny problem tylko że z oswiadczeniem i karą 3% byłem z ODR to mówili że nie ma sensu nawet się odwoływać bo jaki powód podam że zapomniałem toc to śmiech na sali.

#23 Share sparta123321

sparta123321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 13:08

Robiłem zmiany w strukturze zasiewów 2 razy, dwa razy zmieniałem wydatkowanie i raz ilość pogłowia. Za każdym razem nie było problemu z pozytywną odpowiedzią. Nie ma na co czekać. Podanie o zmianę i wniosek napiszesz i wyślesz w ciągu kilku godzin, a masz święty spokój. Do mnie dzwonili jeszcze spytać się dlaczego mam więcej działek wpisanych do dopłat niż w biznesplanie - wystarczyło powiedzieć, że umowy słowne i tyle w temacie.

Mógłbyś podesłać jak wygląda te podanie o zmianę zasiewów oraz ilość pogłowia? bo chce to zmienić a nie za bardzo wiem jak to napisać w podaniu :) 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 14:55

Zwrot premii dla Młodych rolników Martin nic nie próbowałem robić. Pytałem kobietę prowadzącą moją sprawę i twierdziła, że trzeba zapłacić. Były sytuacje, że jak ktoś się spoźniał z zapłaceniem to odsetki szybko rosły. Wiedziałem, że muszę zapłacić, ale w tamtym momencie nie miałem kasy. Liczyłem, że sobie z dopłat potrącą, ale nic z tego. Jakbym nie zapłacił w wyznaczonym terminie mieli to wysyłać do windykacji. Zapłaciłem i z głowy.

#25 Share archi106

archi106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 20:09

Zwrot premii dla Młodych rolników ja spóźniłem się z zaświadczenie KRUS jeden dzień. byłem pewien że mam do 13 a miałem do 3 zawiodłem 4. zaświadczenie miałem miesiąc w domu leżeć. przyszło pismo 30 procent do zwrotu.

#26 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 20:26

Jakie 30 % ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 20:50

autorze tego tematu to co keidy ci przyslali i kiedy kapneli sie ze byles ubezpieczony w krus za krotko ?

apropo ubezpieczenie w krus musi byc minimum 1 rok ale od dnia wyplaty pomocy

Edytowany przez warchest, 15 wrzesień 2016 - 20:51.

#28 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 22:32

Zwrot premii dla Młodych rolników panowie z rozdania 2015 coś teraz trzeba składać do agencji

#29 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 16 wrzesień 2016 - 10:04

Jestem MR z naboru 2014 pieniadze dostałem w lipcu 2015 .I teraz tak bylem rozliczyc sie z premii i teraz zawiazłem zaswiadczenienie z krusu to teraz zostało mi tylko ankieta po 3 i 5 latach ? 

#30 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 16 wrzesień 2016 - 20:09

Zwrot premii dla Młodych rolników Dostaliście zapewne pisama w których jest napisane kiedy i jakie dokumenty złożyć. Faktury złożone? Oświadczenie, że nie kupowałeś od rodziny itp? Najpóźniej przed upływem 3 latach od dnia wypłaty pomocy złożyć sprawozdanie z realizacji biznesplanu. Ankieta jest składania po upływie 4 lat i 10msc od nia wypłaty pomocy, ale nie później niż 5 lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Tomek745

Tomek745

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 20:47

Mam takie pytanie, w planie mam 1,45 ha mieszanki zbożowej na 2015, nie była zasian. Robić zdany waszym zdaniem ? Czytałem, że 30% może się różnić założenie. Może ktoś coś poradzi.