Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwrot premii dla Młodych rolników

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DawidWciso

DawidWciso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 10:08

Witam mam taki problem... Dostałem informację, że muszę zwrócić premię w wysokości 100tys. zł. + odsetki za cały rok. Zwrot spowodowany jest tym iż pieniądze wypłacone były 21.07.2015 i od tej daty powinienem podlegać ubezpieczeniu w KRUS przez rok. Ja źle zrozumiałem i podlegałem ubezpieczeniu rok i jeden miesiąc od dnia wydania decyzji o przyznaniu premii. Dodam że pozostałe wymagania zostały spełnione i pieniądze wydane zgodnie z biznes planem. Teraz moje pytanie czy jest jakieś rozwiązanie aby nie musieć zwracać premii.

Edytowany przez DawidWciso, 09 wrzesień 2016 - 15:08.

micek161

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwrot premii dla Młodych rolników Dzisiaj, 17:19
  •  

#2 Share tores

tores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 10:11

Zabieraj tyłek i leć z tym do agencji i to do centrali i tam przedstaw sytuację i nie czekaj na odpowiedź z Agrofoto tylko działaj.

#3 Share DawidWciso

DawidWciso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 10:28

Już zacząłem działać po przez znajomego z KRUS który ma się dzisiaj kontaktować z dyrektorem ARiMR. Napisałem tu bo może ktoś zna jakieś kruczki prawne gdzie można napisać aneks do umowy i zaliczyć mi ten okres ubezpieczenia...

micek161

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 12:01

Program Młody rolnik i renta strukturalna to są programy w których bardzo dużo ludzi oddało i odda pieniądze. Ja miałem problem z Młodym rolnikiem a mianowicie w biznes planie miałem napisaną działkę X 2,34 ha a w 1989 roku ojciec wymienił się na działkę Y 2,36 ha z innym rolnikiem aby powiększyć pole uprawne, koło działki Y ojciec miał działkę ( ograniczyć koszty produkcji ). Miałem 130 dni na zmianę biznes planu od wydania decyzji ,ale tego nie zrobiłem ponieważ nie byłem świadomy  i nieświadomie  do dopłat wpisałem działkę Y , agencja zrobiła kontrolę krzyżową i wyniknął problem. Od 2012 roku odwoływałem się, jeździłem po prawnikach  2 razy byłem w ministerstwie rolnictwa w Warszawie i przegrałem . Sprawa mi się zakończyła w marcu 2016 r na korzyść agencji ...tylko ja musiałem zwrócić 75 000 zł . Odsetki są liczone od wydania decyzji o zwrocie pieniędzy 8% zdzierstwo w biały dzień. Moim zdanie będziesz miał ciężko wywinąć się z tej sytuacji ale musisz próbować.

#5 Share kostuch88

kostuch88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 12:40

Zwrot premii dla Młodych rolników w agencji działa metoda fuksa. Ja na zakończenie młodego rolnika otrzymałem pisemne powiadomienie o naliczonej karze wysokości 5% premii bo nie miałem nr paszowego. znajomy z wioski miał ta samą sytuację, ale nie dostał pisma, tylko telefon ze ma założyć numer paszowy i będzie grało. Ja się odwolywalem, cuda boskie robiłem, nic nie pomogło i w końcu zapłaciłem karę dla świętego spokoju. Powinni wszystkich traktować równo, a nie jednych karać a drugich informować.

#6 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 08 wrzesień 2016 - 14:21

Pewnie mnie zjedziecie, ale o co chodzi założycielowi tematu? Ewidentna jego wina, i nie ma co, nie rozumiem, jak można nie umieć czytać ze zrozumieniem i pchać się po premię? Ten okres ubezpieczenia w KRUS powinien wynosić min. do końca realizacji biznesplanu. Jak wcześniej pisałem, przed podpisaniem kurs czytania ze zrozumieniem, zasady były jasne.

Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

#7 Share DawidWciso

DawidWciso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 15:09

Ja nie mówię że to nie moja wina po prostu nie doczytałem tego a osoba która prowadzi mi cały program poinformowała mnie że w krus muszę być rok od dnia decyzji a nie od wypłaty pieniędzy... Mam nadzieję że znajdę rozwiązanie tej sytuacji...

micek161

#8 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 16:22

Według mnie raczej nic z tego kolego. 

#9 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 08 wrzesień 2016 - 18:49

w agencji działa metoda fuksa. Ja na zakończenie młodego rolnika otrzymałem pisemne powiadomienie o naliczonej karze wysokości 5% premii bo nie miałem nr paszowego. znajomy z wioski miał ta samą sytuację, ale nie dostał pisma, tylko telefon ze ma założyć numer paszowy i będzie grało. Ja się odwolywalem, cuda boskie robiłem, nic nie pomogło i w końcu zapłaciłem karę dla świętego spokoju. Powinni wszystkich traktować równo, a nie jednych karać a drugich informować.

Dostałeś pismo bo wcześniej pewnie miałeś kontrolę i wyszło, że nie masz nr paszowego to na koniec naliczyli Ci te 5 % no bo jak by mieli się niby dowiedzieć inaczej ? Sam składałem podanie o nadanie nr paszowego i nawet nie mam pojęcia jaki on jest. Aby uzyskać informację na temat nr u powiatowego weterynarza należy złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia wraz z nr ( koszt chyba kilka zl ).

Co do autora to raczej nic nie wskórasz. Były jasno określone terminy / wymagania i sankcje za nieprzestrzeganie. Sam pilnuję jak oka w głowie wszystkich tych wytycznych ( prowadzę swój wniosek od a-z od samego początku ) Biznesplan zmieniałem już kilka razy no tyle, że z KRUSem nie było problemu bo nie jestem z tych, którzy tylko wskoczyli na 1rok aby otrzymać premię. Szkoda, że nie zrobili ubezpieczenia w Krusie na min 5lat to niektórzy by nie mieli problemu z odsetkami...

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#10 Share kostuch88

kostuch88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 19:50

Zwrot premii dla Młodych rolników guzik prawda, żadnej kontroli nie miałem. Agencja na koniec programu każdego beneficjenta sprawdza od a do z. przyznaję się też ze wina była moja ale czemu znajomy został poinformowany telefonicznie bez kary?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 20:02

Zwrot premii dla Młodych rolników O jak nr paszowy wam chodzi, bo pierwsze słyszę? Ja też musiałem oddać 2,5 tyś , bo przez nawał pracy zapomniałem w terminie złożyć sprawozdanie z realizacji biznesplanu. Na nic tłumaczenia, zapłacić później też się nie dało. Za małych sum rosną gigantyczne odsetki do oddania. Została mi tylko ankieta i o nie nie zapomnę.
Nic nie wskórasz i musisz zwrócić. Ja nie rozumiem takiego podejścia. Przejmujesz gospodarstwo, bierzesz hajs a potem tatuś gospodarzy dalej a Ty na robocie?

#12 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 06:50

znaczy jest pseudorolnikiem, byle pieniądze wziąć, żeby ojciec mógł na stare lata nowym ciągnikiem sobie porobić, a za parę lat ziemię i maszyny sprzedać, żyć jak pan, i śmiać się z "wieśnioków" co ziemie przewracają i nic z tego nie mają

takich ludzi powinni tępić, i to dzięki takim ludziom są coraz ostrzejsze przepisy i wymagania przy dofinansowaniach, dzięki takim wiele małych gospodarstw dofinansowań nie weźmie, bo wcześniej tacy jak ty zabrali im miejsca na listach, a teraz nawet nie składają wniosków bo nie podołają wymaganiom

i widzę największy ból tyłka masz o to że ty będziesz musiał oddać, a koledze się udało, trzeba było go podpierdzielić wcześniej jak tak tego przeboleć nie możesz

Edytowany przez bratrolnika, 09 wrzesień 2016 - 06:52.

#13 Share DawidWciso

DawidWciso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 15:07

dla wyjaśnienia nie wiozłem premii tylko po to aby zostać pseudo rolnikiem... Jestem mgr inż. Rolnictwa oraz Techniki Rolniczej i Leśnej, trafiła mi się praca kilka kilometrów od mojego miejsca zamieszkania, też w sektorze rolniczym, jestem tu kierownikiem i mam nie normowany czas pracy co nie koliduje mi z prowadzeniem własnego gospodarstwa ponieważ prowadzę tylko produkcję roślinną. Więc wasze komentarze są nie na miejscu. Pracuję dodatkowo aby móc rozwijać gospodarstwo a nie wyciągać pieniądze od państwa. I nie zadałem pytania co sądzicie o mnie i moim prowadzeniu gospodarstwa tylko o to czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji...

micek161

#14 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 16:10

To Ci pomogli , nie ma to jak pomocna dłoń . B)

ZETOR TEAM

#15 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 09 wrzesień 2016 - 17:04

Zwrot premii dla Młodych rolników To w takim razie Panie inżynierze magistrze było trzeba wszystko mieć pod własną kontrolą albo chociaż zaznajomić się z wytycznymi. Najprościej jest oddać wszystko " pod opiekę " osobie prowadzącej, a samemu tylko odebrać przelew i niczym sobie głowy nie zawracać. Jednak jak widać czasami wychodzą różne kwiatki.

Było by jedne wyjście gdybyś obudził się zanim przekazałeś arimr zaświadczenie. Można było dogadać się z kierownikiem KRUSu i zapłacić za zaległy okres z góry. Najwyżej byś zapłacił dla arimr karę za zwłokę w dostarczeniu dokumentu zawsze to mniej niż 100tys z odsetkami. Teraz możesz kombinować, że np. Krus pomylił daty ubezpieczenia w zaświadczeniu i dostarczysz nowe po czasie, trzeba tylko dogadać się i opłacić składki tak aby była ciągłość do wyznaczonej daty.

Edytowany przez andrewk, 09 wrzesień 2016 - 19:22.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#16 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 17:45

Aha dobrze wiedzieć, że od wypłaty premii rok a nie od otrzymania decyzji bo już miałem jechać po zaświadczenie.

#17 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 19:58

Zwrot premii dla Młodych rolników Wszystko jest liczone od dnia wypłaty premii. Ludzie dostaliście decyzję i pisam informujące do kiedy co trzeba złożyć. Sam dałem ciała i się przyznałem. Przy krowach jest więcej roboty a samemu czasem trudno wszystko ogarnąć bo jest pierdylion innych spraw. O złożeniu ankiety przypominają wszędzie, bo pisma na każdych drzwiach, tablicach wszystkich biur. O sprawozdaniu z realizacji nikt nie przypominał. Co tu Ci doradzać, jeden, drugi , trzeci pisze Ci z własnego doświadczenia że trzeba oddać, więc czego oczekujesz?

#18 Share michu20

michu20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 89 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 20:10

Zwrot premii dla Młodych rolników A ja w tym roku zakończyłem młodego rolnika złożyłem ostatnie dokumenty i wszystko było dobrze i nie miałem żadnej kontroli

#19 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 20:27

Zwrot premii dla Młodych rolników Ale jeżeli chodzi o ostatniego MR przyszło piękne pismo co gdzie i kiedy trzeba złożyć. Ja śmiało mogę powiedzieć że oprawilem to sobie w ramki żeby o niczym nie zapomnieć. Co do pracy z reguły wszyscy których znam i dostali MR obecnie gdzieś pracują albo ktoś z gospodarstwa... niestety bydło stało się w łódzkim tak nieopłacalne że praktycznie sporo trzeba dołożyć do interesu... mleko poniżej 1zł/litr ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 23:47

A robicie zmany w strukturze zasiewów co roku jeśli w rzeczywistości jest inaczej? A jeszcze jedno pytanko jeśli miałem wpisane zakupy na 2016 rok a nie zrealizuje ich w tym roku tylko w przyszłym to mogą się przyczepić jeśli nie zrobie zmiany w biznesplanie?