Skocz do zawartości

Zdjęcie

Używany ciągnik 100km - czego unikać?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share klosek88

klosek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 19:24

Muszę dokupić kolejny ciągnik. Wiem, że w takich wyeksploatowanych ciągnikach może popsuć się wszystko a nowy to ostateczność lecz na razie brak takiej kasy. Najlepiej do roku 2006, jeszcze wtedy ich budowa nie była skomplikowana, tier 2 to jeszcze w miarę. Najchętniej coś z john deere, renault, posiadam 6140r i 75-34tx, innych nie odrzucam. Z najważniejszych rzeczy to będzie pod ładowacz, tu nie każdy się nadaje. Są identyczne modele z osprzętem różnych firm, wszelkie pompy itp, interesuje mnie mając jakiś wybór czego unikać a co szczególnie szukać. Wtryskiwacze, najważniejsza rzecz, common rail nie jest zły, turbina tylko ze stałą geometrią, pompa hydrauliczna też nie są tanie, rozbudowana elektronika wygodna ale w używanym może być różnie. Macie jakieś spostrzeżenia w co zainwestować?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Używany ciągnik 100km - czego unikać? Dzisiaj, 11:47
  •  

#2 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 07 wrzesień 2016 - 20:03

Używany ciągnik 100km - czego unikać? a jeszcze napisz ike chcesz wydac

#3 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 22:02

Używany ciągnik 100km - czego unikać? Zapytaj handlarza Prawde ci powie

#4 Share klosek88

klosek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 08:50

ok. 100000, szczery handlarz to unikat, zresztą są tacy że nie wiedzą co dokładnie sprzedają :lol: :lol:

#5 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 08 wrzesień 2016 - 11:27

Najlepiej jakby ciągnik pochodził z Polski, miał jednego właściciela od nowości oraz zapiski i faktury z wszelkich napraw.

Wtedy masz już jakiś obraz na całą sprawę. A handlarz jak to handlarz o historii ciągnika wie często tyle skąd i kiedy przyjechał a reszta to może byc bajka o dziadku z niemiec co nim żonę na zakupy woził i ogródek orał.

Kilka ofert które mi wpadły w oko, ostatnia z PL ale wersja biedna bez elektroniki:

http://olx.pl/oferta...html#aed04418b9

http://olx.pl/oferta...html#8c334ce44b

http://olx.pl/oferta...html#19b69e1ca0

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share klosek88

klosek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 18:31

Polskiego zadbanego to ciężko znaleźć, a jak się znajdzie to i ceną powala. Nie zmienia faktu że nie będę szukał, bardziej skłonny jestem ściągnąć z niemiec bezpośrednio przez handlarza/dealera. Te marki są niszowe u nas i może być problem przy odsprzedaży a i części mniej spotykane.

#7 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 09 wrzesień 2016 - 20:28

Zadbany z podobnym przebiegiem w niemczech będzie podobnie kosztował co w PL. Taniej to mogą byc z jakimiś wadami/uszkodzeniami kupione. Handlarze często wybieraja właśnie te najtańsze sztuki, odnawiają lakier, robia korektę licznika, trochę poprawiają (często dla oka i tak by na placu chodziło) i wystawiają jako zadbane z niskim przebiegiem.

I właśnie te jak to nazwałeś "niszowe marki" mają lepszy stosunek ceny do rocznika - dzięki temu możesz kupic młodszy ciągnik w lepszym stanie niż marek poularnych.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#8 Share klosek88

klosek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 10:06

Cena niska bo w chwili zakupu nie była wysoka. Z nich to tylko valtra, może i mają dobre skrzynie HT ale nie mam przekonania do tej marki, mocny podnośnik a na tym mi bardzo zależy, min 5t max udźwigu musi mieć. Tak samo masa, ciężki i zwrotny, może napisze jakie modele mnie zaciekawiły, renault ares 550, 546, 556, case mx100c, claas ares 556, jd 6320, fendt farmer 309.

#9 Share klosek88

klosek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 18:51

Widzę że próżno szukać opinii na tym forum

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 24 wrzesień 2016 - 06:54

Używany ciągnik 100km - czego unikać? Te modele co wymieniłeś to valtra z seri C i N kładzie na łopatki. Mam sam valtra 6550 z 2002 roku i ciaga w polu to co mf3120 bez zadyszki a sam tylko most do 150 km jest ten sam jak i skrzynia. Rewers działa super do tego ma dużo programowanych funkcji. Seria C różni się od mojej ze jest krótsza bo moja ma wymiary 6 cyl. Ciągnika i hydralike typowo rozbudowana pod Latowicz czołowy itp.