Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem - Wspomaganie w Zetorze 6245

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamil43

kamil43

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 11:58

Witam, Zimą ściągnęliśmy Zetora 6245 z Norwegii. Odremontowaliśmy i cały czas mamy problem ze wspomaganiem. Nie można jeździć.

Jak to w remontach wymieniliśmy uszczelniacze w tłoczysku wraz z pierścieniami. Zakupiliśmy nowy drążek drgań, bo stary był pęknięty.

Złożyliśmy zetora wyregulowaliśmy tłoczysko i Ciągnik ciągnął w prawą stronę. Rozebraliśmy tłoczysko włożyliśmy 2 zestaw naprawczy problem nie znikł.

Kolejnym krokiem było nowe tłoczysko, serwomechanizm z Kalisza za 1250zł... niestety problem dalej nie zniknął, zmieniliśmy pompę, na oryginalną Czeską też coś ok 1000zł i nic, próbowaliśmy tego wszystkiego na rożnych olejach.

Można wyregulować siłownik tak aby nie ściągał, ale nie można wtedy kręcić w prawą stronę.

Jeśli uniesiemy przód do góry można lekko i swobodnie kręcić kierownicą. Niestety nie wiem już w czym problem siedzi.

Nie dzień dzisiejszy nowy serwomechanizm poleciał na gwarancje  bo zaczął ciec i jest wsadzony stary, z którym najwidoczniej jest wszystko OK.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem - Wspomaganie w Zetorze 6245 Dzisiaj, 23:03
  •  

#2 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 06 wrzesień 2016 - 12:02

Problem - Wspomaganie w Zetorze 6245 Zmień serwo na orbitrol powinno być sporo lepiej

#3 Share kamil43

kamil43

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 12:10

Tak tak, myślałem o tym, tylko to znowu wydatek rzędu 1500 zł. A mamy włożone już 2000 zł w samo wspomaganie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share sakos2803

sakos2803

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 14:18

Reguluje się to nakrętką na gwincie siłownika .Miałem to samo w 7211.Gdy go odpaliłem wyrywało kierownice w prawo. Wkręciłem lub wykręciłem trochę gwint i było dobrze.

#5 Share kamil43

kamil43

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 15:05

Problem - Wspomaganie w Zetorze 6245 Wiem, wiem kolego.
Regulowalem.
Nawet nowy serwomechanizm, który był fabrycznie ustawiony i nadal ściągał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 20:17

szkoda ze sie wczesniej nie zorientowales ze sa ludzie ktorzy to juz przerabiali i nie nauczyles sie na ich bledach tylko je powieliles-dokladnie ja tak mialem-tylko wtedy internet nie byl powszechnie znany,

nie ma takiej obcji zeby serwo dobrze ustawione nie dzialalo, bedzie latal po calej drodze ale musi sie krecic, wystarczy milimetry przekrecic i bedzie problem , ja serwo 2 razy na gwarancji naprawialem- do dzisiaj lezy w czesciach w garazu a ciagnik ze starym sprzedalem, 3 pompy zdarlem, ile oleju  zmarnowalem to juz nie licze, raz nawet cudem uniknalem smierci jak 0,5 m przed mostem uszczelnienie wystrzelilo i sam skrecil w lewo.

buk, humor ,seks ,rokendrol.