Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciągnik do małego gospodarstwa

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarek85

jarek85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 12:59

ciągnik do małego gospodarstwa witam wszystkich chciałbym kupić ciągnik do naszego gospodarstwa ale kompletnie nie wiem jaki? Dotychczasowy jest to ciągniczek ogrodniczy tv-521 w sumie sprawdza się nieźle na obszarze naszego gospodarstwa ( 4 hektary ), ale jest z nim taki problem że mamy pola w bardzo górzystym trudno dostępnym terenie i nie radzi sobie z pracą na stoku o większym przechyle ( gdyż jest dość wąski). I teraz moje pytanie czy znacie jakieś modele ciągniczków żeby dostosować go do moich warunków? Ja myślałem żeby był niski a szeroki, niedużo palił (ten ogrodniczy spalanie miał super) i żeby można było dokupić osprzęt do niego (kosiarka, pług itp) w sumie parametry techniczne mogą być podobne do tego tv-521. Acha i najważniejsze cena jego to gdzieś do 20 tys. może być używany (raczej będzie za taką cenę) rocznikowo obojętnie. Nie znam sie za bardzo na takich sprzętach ale słyszałem że Jugosłowiańskie i czeskie takie były jak ja oczekuje, ale nie mogę żadnych ofert ani zdjęć już o modelach nie wspomnę znaleźć. Jeśli znacie sie albo wiecie coś na ten temat to bardzo proszę o odpowiedź dziękuje i pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciągnik do małego gospodarstwa Dzisiaj, 15:21
  •  

#2 Share kamilo124

kamilo124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 13:16

ciągnik do małego gospodarstwa ja bym na twoim miejscu kupił t 25 za 10000 zł możesz kupić ja swoim ciągam 2 na 20 25 cm

#3 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 02 kwiecień 2008 - 13:16

ciągnik do małego gospodarstwa Na tyle ha to C-330 nie będzie miała co robić ja bym brał ją, a ile ten twój ma km?
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#4 Share jarek85

jarek85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 13:59

ciągnik do małego gospodarstwa mój ma 21KM ale t 25 i c330 nie dają rady za duże góry to znaczy przechyły dobrze jakby było coś szerszego i węższego

Hmm... szersze a węższe? Albo ja jestem jakiś niepełnosprytny albo to Ty popełniłeś błąd :P

#5 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 14:01

ciągnik do małego gospodarstwa Kup sobie Kubote lub isseki i rozstaw najszerzej koła. Koszt w granicach 12 tys i do tego napęd 4x4.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#6 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 14:02

ciągnik do małego gospodarstwa No to MF 255 za 25tys będziesz miał ładnego ale można poszerzyć w ostateczności je ;]

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#7 Share jarek85

jarek85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 14:17

ciągnik do małego gospodarstwa nie żebym wymyslał ale za wysokie:( kiedys widziałem taki ZTS i dalej nie wiem szeroki podwójne koła niski ale nie mam pojecia co to za model

#8 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 14:22

ciągnik do małego gospodarstwa A Kubota B1750Diesel tylko nie wiem jak ona wygląda ma ktoś fote jej ma 17.5KW

http://www.kupsprzed...ert1030556.html chyba troszke za mały i raczej pługu sie nie podepnie

#9 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 15:19

No to MF 255 za 25tys będziesz miał ładnego ale można poszerzyć w ostateczności je ;]

zgadzam sie, kup mf 255, on jest już oryginalnie szeroki bo mam i wiem, szerszy od 60-tki a pyzatym to jest już 48 km a nie 25

#10 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 15:43

ciągnik do małego gospodarstwa Ale 48 km to za duzo na 4 ha
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 02 kwiecień 2008 - 17:07

ciągnik do małego gospodarstwa Nie no ja też myślę, że taki MFik 255 by Ci się dobrze sprawował a zwłaszcza jak Ty mówisz, że masz górki i szeroki ciągnik by Ci się przydał. Więc myślę że 255 będzie idealny B) Na Górki mocy nigdy nie za wiele :P No ale w granicach rozsądku :P
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#12 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 17:30

ciągnik do małego gospodarstwa ale 255 na wąskich kolach to sie zaraz grzebie

#13 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 17:56

ciągnik do małego gospodarstwa Ale kto mówi o wąskich kołach wystarczy poszerzyć i nie ma sie czego bać jak będzie jakiś przechył już prędzej jakiś mały ciagniczek sie wywali niż większy ciągnik.

@jarek85 ja na twoim miejscu bym sie zastanawiał nad MF255 wygodny, mało pali i będziesz miał zapas mocy i nie bój sie, że ci sie przechyli jak sie już na prawdę boisz to poszerzysz i bez obaw

Za niski też nie może być koła wpadną w jakaś koleinę i zawiesi sie i po ptokach ;/

#14 Share madwizz

madwizz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 19:42

ciągnik do małego gospodarstwa moim zdaniem to Ursus C-330 starczy na tyle hektarów co masz to i ten sie będzie nudził :P
...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

#15 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 20:00

ciągnik do małego gospodarstwa a ja polecilbym sprzet ktory u mnie pracuje od 1994roku i jak do tej pory sprawuje sie dobrze, malo pali, jest szeroki i posiada 39 km - ursus 2812 :P co prawda w orginale ma troche za waskie tylnie kola bo tylko 12,9 r28. no ale kola to nie problem - zawsze mozna poszerzyc :P ten ciagnik wczesniej pracowal u mnie z plugiem 2*40, agregat 2,10 i to byl sprzet w sam raz do niego.

#16 Share jarek85

jarek85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 21:11

ciągnik do małego gospodarstwa dziekuje wszystkim za pomoc bede kombinował pozdrawiam

#17 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 20:40

Ale 48 km to za duzo na 4 ha

co z tego jak On mówi że ciapek i inne o podobnej mocy są za słabe i potrzebuje coś lepszego, a poza tym ferdek zrobi więcej, szybciej i spalając przy tym mniej niż ciapek

#18 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 20:48

ciągnik do małego gospodarstwa Moze jednak Kubote ?
http://allegro.pl/it...rek_kubota.html
http://allegro.pl/it...ota_l1_205.html <--- a tu z turem
http://allegro.pl/it...model_7000.html

Albo Yanmar :
http://allegro.pl/it...r_ym_2202d.html <---- z turem
http://allegro.pl/it...diesel_4x4.html
http://www.otomoto.p...=show&id=B41820

Albo Iseki :
http://allegro.pl/it...ok_idealny.html <----- z kabiną
http://allegro.pl/it...super_cena.html
http://allegro.pl/it...eki_tx1500.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Damian2302

Damian2302

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 21:00

ciągnik do małego gospodarstwa kubota może być za mały,ale c-c330 by sie sprawdził , a jak mówisz ze masz górki to sobie felgi poprzekręcasz i sie o te kilka cm poszerzy i będzie git.pozdro
Case jest the best

Dodaj odpowiedź