Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował?

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • 1600428
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 26 grudzień 2006 - 20:43

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował. Jak się sprawuje i gdzie się montuje???
  • 0
:)

#2 coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2799 postów
  • 3709345
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery, samochody, radiokomunikacja cb i kf, komputery, muzyka z lat 80tych i 90tych, technika rolnicza :).

Napisany 26 grudzień 2006 - 23:52

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? A nie lepiej zamontować świece żarową lub płomieniową?
  • 0

#3 kakrzykasiek

kakrzykasiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 grudzień 2006 - 16:14

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? MTZ 82 ma seryjnie montowaną świecę żarową przynajmniej w latach 90-tych miały no ale grzałka to było by też dobre rozwiązanie w przypadku nie "najnowszego" akumulatora :P
  • 0

#4 ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • #######

Napisany 27 grudzień 2006 - 16:16

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? Grzałka do MTZ proponowana przez Pronar kosztowała ponad 600zł grzałka z pompką na silniczek elektryczny.
Ja zamontowałem grzałkę ?M? 2,2KW w zbiorniku z kawałka rury, do której wspawane są dwa króćce na przewody, które są podłączone do bloku w miejsce kranu spustowego i do głowicy do tego zegar cyfrowy, który włącza grzanie odpowiednio wcześniej przed wyjazdem.
Jestem w posiadaniu jeszcze takiej nagrzewnicy płomieniowej (na ?prymusa?) ze stara wojskowego grzeje płyn i miskę olejową, ale nie używałem.
  • 0

#5 soko74

soko74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 27 grudzień 2006 - 18:16

MTZ 82 ma seryjnie montowaną świecę żarową przynajmniej w latach 90-tych miały no ale grzałka to było by też dobre rozwiązanie w przypadku nie "najnowszego" akumulatora :P

Mtz ma seryjnie montowaną świecę ,ale płomieniową.Ma też miejsce na grzałkę(zaślepka nad rozrusznikiem),ale jest problem z kupnem orginalnej,kiedyś Ruskie mieli za grosze,teraz to żadkość,pronaroska faktycznie około 600zl
  • 0

#6 kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 27 grudzień 2006 - 19:59

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? znalazłem coś takiego, może ktoś czegoś takiego uzywa  ???na przewód : http://www.tedi60.ba.../kid,3765/ap,0/
http://www.otomoto.p...how&id=C1812431
w blok
http://www.otomoto.p...how&id=C1783251
http://www.allegro.p...0_sprinter.html
http://www.allegro.p...ika_okazja.html
http://www.otomoto.p...show&id=T181170
wyjmował ktoś tę zaślepkę  ??? otwór jest gładki czy jakiś gwint  ???
  • 0
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#7 soko74

soko74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 27 grudzień 2006 - 21:12

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? Z tego co znalazłeś najłatwiej zamontować można te na przewód.Do bloku musisz znać średnice grzałki.W Mtz przy zaślepce są 3 gwintowane otwory do mocowania grzałki.
  • 0

#8 kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 27 grudzień 2006 - 21:49

.W Mtz przy zaślepce są 3 gwintowane otwory do mocowania grzałki.

to to wiem bo widać, chodzi mi oto czy otwór gdzie siedzi zaślepka jest gładki czy jakiś gwint tam jest. Sprawdzic raczej ciężko, bo pewnie zaślepki z powrotem nie włoży.
  • 0
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#9 piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 27 grudzień 2006 - 22:49

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? Ja pytałem się o grzałke do mojego MF 4270 to  w rolmaxie  500-600zł ma pasować bez problemu , u korbanka nie pytałem  bo cena pewnie mnie powali tak jak było w przypadku cięgła  8)

Gdyby dało rade coś założyć  z tych co dałeś linki  za ok 150 zł to może kupie  bo dość często w zimie pale ciagnik
  • 0

#10 LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 27 grudzień 2006 - 22:54

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? Do U1134 120zł
  • 0

#11 Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • 1600428
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 28 grudzień 2006 - 07:29

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? tam jak wyjmiesz to zaślepkę to nie ma gwintu jest gładka powieżchnia póżniej wżuce fote.
  • 0
:)

#12 CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 12:29

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? Ja mam zamontowaną grzałkę ale w misie olejowej. Jeszcze przed zmianą rozrusznika na ten mały z dużym przełożeniem Zimą przed zapaleniem ciągnika podgrzewałem olej i ciągnik bez problemów zapałał.
  • 0

#13 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 17 listopad 2007 - 18:56

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? no a po za tym macie jeszcze jakies inne sposoby??
:lol:
  • 0

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#14 rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • 5460848
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 23 listopad 2007 - 17:31

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? ja mam grzałkę w mtz a pod zaślepką jest tylko mały niegwintowany otwór tak że w blok raczej nie da się włożyć grzałki, ja kupiłe taką ,,bombkę'' w której mam włożoną grzałkę od zetora i działa super.
  • 0

#15 krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 21:54

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? ja codziennie nalewam wody koło 90 stopni i też zapala ma rozrusznik wymieniony na ten właśnie z dużym przełożeniem malutki, a ta świeca u mnie to chyba od nowości nie działa niby prąd zabiera na max. ale ON nie ubywa ze zbiorniczka?
  • 0

#16 mariusz80

mariusz80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 00:31

ja mam grzałkę w mtz a pod zaślepką jest tylko mały niegwintowany otwór tak że w blok raczej nie da się włożyć grzałki, ja kupiłe taką ,,bombkę'' w której mam włożoną grzałkę od zetora i działa super.

a co to za bobbka od tego zetora
  • 0

#17 and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 19 listopad 2008 - 11:16

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? W moim sprawdziła się taka koncepcja:zdjęcie grzałki w moim MTZ82
  • 0
can do

#18 rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • 5460848
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 19 listopad 2008 - 13:04

a co to za bobbka od tego zetora

Ta bombka nie est od zetora, to tylko taki zbiorniczek jak ma and tylko że ja kupiłem gotowy, który ma jeszcze wyjscie z góry i podłacza sie waż do drugiej strony siulnika zeby był obieg.
  • 0

#19 hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 19 listopad 2008 - 23:38

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? Ja bym kupił taką grzałkę http://moto.allegro....sa_123_124.html
i dorobił prostą kryze do bloku. Prościej i efektywniej.
  • 0

Google AgroFoto Ads Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował?

• Reklama google
Dzisiaj, 19:04
  •  

#20 MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 10:02

Grzałka do podgrzewania wody w MTZ 82. Czy ktoś praktykował? Ja mam grzałkę w bloku zamontowaną montował mi ją znajomy znajomego prawdopodobnie jest to grzałka od Zetora. Troszkie przerobiona dorobiony uchwyt i trochę w bloku otwór podkuwał żeby się zmieściła ale działa bez zarzutu a mam ją od 1995r.
  • 0

Dodaj odpowiedź

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s