Polecane posty

wonda    3

witam mam problem ze sprzęgłem w moim zetorku rok temu wymieniłem tarcze sprzęgła ,kolo zamachowe zostało wyrównane na tokarni oraz  podtoczenie pod docisk (słoneczko) tyle samo zebrane co w środku w kole ( czyli głębokość została zachowana nominalna) tokarz stary fachura takich kół toczył w swoim życiu dziesiątki , docisk nie nosił śladów zużycia , po tych zabiegach zetorek chodził dobrze biegi również czasami zazgrzytały jak to w tych ciągnikach nowe łożysko oporowe ustawione 1- 2 mm od docisku więcej się nie dało  bo ciężko wchodziły biegi. Od jakiegoś czasu pojawił się problem stopniowo biegi zaczęły gorzej wchodzić 1,2 i to nawet na postoju, więc podciągnąłem  sprzęgło problem znikł z biegami ale łożysko oporowe kręci się razem z dociskiem co nie wróży za dobrze ,sprężynki od widełek też dobre , sprzęgło się nigdy nie ślizgało  pod obciążeniem ,hamulec wałka w skrzyni wyregulowany dobrze ,żółw zając sprawne . co może być od tej wymiany tarczy sprzęgłowej zetorek zrobił około 80 mtg , nie szarpie nie ślizga  a sprzęgło łapie w samej końcówce gdzieś około 2 cm na pedale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukaszSZCZ999
      Witam. Sprzęgło się ślizga i mam problem z ruszaniem samego ciągnika. odkręciłem dekiel pod spodem i stwierdziłem, że nie ma luzu jałowego pomiędzy dociskiem a łożyskiem oporowym co powoduje, że łożysko cały czas pracuje. Po głębszej analizie układu sprzęgła pomyślałem, że zużycie tarczy powoduje zmniejszanie odległości miedzy dociskiem a łożyskiem i w końcu całkowity brak luzu pomiędzy nimi. Według mnie wszystko to powoduje, że jest słaby docisk tarczy sprzęgła do koła zamachowego.
       
      Pytanie brzmi następująco- czy mam racje?
      Czy to co napisałem ma jakiś sens?
      Czy pomiędzy dociskiem a łożyskiem powinien być luz? To chyba najważniejsze pytanie
       
      Pozdrawiam
    • Gość christoff13
      Przez Gość christoff13
      Jak działa docisk hydrauliczny w LTZ 55? Tzn. chodzi mi o coś takiego jak w MTZ, że jak się opuści pług w ziemię, to już do góry nie pójdzie. I do czego służy wajcha po prawej od siedzenia, połączona linką (cięgłem) z takim jakby rozdzielaczem z tyłu ciągnika?
    • Przez amak195
      Witam.Kupiłem rekorda z 89 roku.Problem dotyczy poślizgu tarczy sprzęgłowej.Pasy jezdne nowe,przekładnia bezstopniowa również.Na 3 i 4 biegu małe wzniesienie a kombajn nie może podejść.Zdemontowałem sprzęgło,tarcza sucha,grubość około 11mm,bez skrzywień,na docisku żadnych pęknięć,wszystko wygląda w porządku.Zaniepokoiło mnie,że jest tylko 8 sprężyn dociskowych na docisku,a na aukcjach allegro taki sam docisk ma 12 sprężyn.Docisk jest identyczny jak w star 200;266.Podejrzewam,że może być słaby docisk tarczy ciernej,bardzo bym prosił o pomoc w rozwiązaniu
      problemu t.z.n.czy dokupić 4 brakujące sprężyny,czy może jest coś innego.
    • Przez tymtus
      Siemka.
      Wiem, że temat ten jest dla niektórych uciążliwy tak jak dla mnie. Otóż mam Belarusa 952 na monobloku, i przy orce z pługiem Kverneland AB100 (750kg) pług potrafi wychodzić z ziemi, i nie chce wejść ponownie. Szukałem rozwiązania na forum, ale nic to nie dało, na Bendarach przedstawiciel MTZ zaproponował mi wymianę monobloku za 6000 zł netto, ale stwierdziłem, że można to zrobić taniej i prościej, tylko nie wiem, czy mój tok myślenia jest poprawny.
      Otóż gdyby wymienić siłowniki na inne z dociskiem (koszt w granicach 1000 zł za 2 siłowniki) i podłączyć rozdzielacz hydrauliczny jednosekcyjny (podnoszenie i docisk, koszt 400 zł). Czy zdałoby to egzamin?
      Podłączyć przewody od starych siłowników do rozdzielacza i z rozdzielacza zrobić wyjście na nowe siłowniki.
      Nie wiem, czy nie rzeba by zastosować rozdzielacza dwusekcyjnego. Proszę o porady i pomyusły jak to można zrobić.
      Pozdrawiam
    • Przez Patryk212
      Witam może ktoś wie jakiej grubości jest docisk hamulcowy?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj