Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 8145 sprzęgło problem

1 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wonda

wonda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 wrzesień 2016 - 11:23

zetor 8145 sprzęgło problem

witam mam problem ze sprzęgłem w moim zetorku rok temu wymieniłem tarcze sprzęgła ,kolo zamachowe zostało wyrównane na tokarni oraz  podtoczenie pod docisk (słoneczko) tyle samo zebrane co w środku w kole ( czyli głębokość została zachowana nominalna) tokarz stary fachura takich kół toczył w swoim życiu dziesiątki , docisk nie nosił śladów zużycia , po tych zabiegach zetorek chodził dobrze biegi również czasami zazgrzytały jak to w tych ciągnikach nowe łożysko oporowe ustawione 1- 2 mm od docisku więcej się nie dało  bo ciężko wchodziły biegi. Od jakiegoś czasu pojawił się problem stopniowo biegi zaczęły gorzej wchodzić 1,2 i to nawet na postoju, więc podciągnąłem  sprzęgło problem znikł z biegami ale łożysko oporowe kręci się razem z dociskiem co nie wróży za dobrze ,sprężynki od widełek też dobre , sprzęgło się nigdy nie ślizgało  pod obciążeniem ,hamulec wałka w skrzyni wyregulowany dobrze ,żółw zając sprawne . co może być od tej wymiany tarczy sprzęgłowej zetorek zrobił około 80 mtg , nie szarpie nie ślizga  a sprzęgło łapie w samej końcówce gdzieś około 2 cm na pedale

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 8145 sprzęgło problem Dzisiaj, 01:07
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 8145 sprzęgło problem Dzisiaj, 01:07
  •  

#2 Share kitowiak

kitowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Mechanika maszyn rolniczych ;)

Napisany 04 wrzesień 2016 - 15:05

zetor 8145 sprzęgło problem To jest coś z dociskiem...