MrRozgunek

Kopiecie już buraki cukrowe?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym przykryć pryzmę buraków?

galeria
Buraki
MrRozgunek    0

Witam, jak u was z burakami na kiedy macie? Dosyć, że jest tak sucho to mam na 10 września i przedwczoraj musiałem już zaczynać kopać. Ten sezon to jeden z gorszych jaki widziałem dosyć, że rzepak mi kiepsko sypał bo około 2t/ha to teraz jeszcze te buraki tak wcześnie, zawsze miałem na październik/listopad, a w tym roku... 10 września, więc na kiedy macie buraki i jak u was sprawa wygląda? Też jest tak sucho? Zresztą sami zobaczcie na filmiku w niektórych momentach nic nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Połowa listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To zależy od cukrowni i od twojego inspektora trzeba było sie kłócić to może byś przesunął na październik albo listopad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

u mnie we wsi juz wykopane i w cukrowni, tylko moje i sąsiada jeszcze rosną. na kiedy mamy nawet nie wiem. na pryzmach drobnica była. sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luisaifer    23

Mazowieckie cukrownia glinojeck powiat pułtuski na październik odbiór . Chociaż już w okolicy jest już 2 którzy kopią na wczesne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

odbiór koło 10 października wiec nie jest źle pszenice sie jeszcze zasieje Krasnystaw pow janowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naciaaa2902    6

Cukrownia Glinojeck - powiat Ciechanowski - Planowany odbiór 9 październik :)

Edytowano przez Naciaaa2902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Planowany odbiór na koniec kampanii ostatnie buraki z mojego pola lub sąsiada przez miedzę. Kiedyś 22 grudnia zawiało. że kopiec odśnieżałem kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Buraczek zabrany ,plon 60 ton/ha, zanieczyszczenie 5,16, polaryzacja 19.10

 

Cukrownia Werbkowice :D

Całkiem nieźle kolego. Jaka odmiana ??

 

Moje kopane 26 września, odbiór 29. Cukier 18,2 %, zanieczyszczenie 5,9 %. Plon 68 t/ha. Oddział Krasnystaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Również Milton oraz Alegra. Mała uwaga: mam wrażenie, że lepszy plon był na lekkiej ziemi. Rzuciles azot POGŁÓWNIE ?? Bo ja nie, bałem się, że je przyjaram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

kiedy kopane? po doczyszczarce nie powinny być takie zanieczyszczenia żywe oszustwo cukrowni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

ma ktoś panorame lub lavende z kws.

Mam Lavende póki co wykopane leżą na pryźmie i czekają na odbiór na kombajnie wskazało 70 t/ ha zobaczymy jak z cukrem. Klasa ziemi 4 jeśli chcesz sie dowiedzieć więcej napisze Ci na priv dokładny plon i cukier, nawożenie

Edytowano przez lawa3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mailo1988
      Być może i jest taki temat na forum ale nie znalazłem
      potrzebuje jakiś dobrą odmianę kopru i buraka ćwikłowego co polecacie?
    • Przez abc1922
      Witam. Panowie mam 4 byczki po 200 kilo i nie opłaca mi sie bawic w kiszonke z qq i chce zasiac troche buraka na zime. A wiec mam mały ogrod około 1/4 hektara i chciał bym na nim zasiac troche buraka i marchwi pastewnej i mam pare pytan.
      1. Jaka odmiane buraka pastewnego polecacie? Jedno czy wielkokiełkowe?
      2. Czym rozni sie odmiana buraka jedno od wielokiełkowych?
      3. Ile potrzebuje nasion buraka? kilo? dwa?
      4. Kiedy siejemy buraki?
      5. Jaka odmiane marchwi polecacie?
      6. Czy moge posiac marchew w grzedach od ziemniaków, zebym mogł wykopać kopaczka?
      7. Kiedy siejemy marchew?
       
      Wiem ze duzo roboty z tym wszystkim, ale mam duzo rąk do pracy, wiec nie bedzie problemu ;d
       
      Dzieki za odpowiedzi:D Pozdrawiam
    • Przez michalek
      Witam,
       
       
      Mam problem taki ,że przesiewałem część z moich buraków bo kiedy posiałem to trafiłem na ok 3tyg bezdeszczowej pogody, a jak przesiałem to za dwa dni zaczęło padać do po-rzygu.. I teraz zeszły bardzo dobrze tylko wiadomo że to już nie ten stan co powinien być na teraz ponieważ są dwa a nawet trzy razy mniejsze od tych na innych kawałkach. Dlatego proszę o jakieś podpowiedzi jak by można by było je trochę podgonić aby częścią dorównały
      Jak na razie to tato stosuje, ashasi, rosasol z mikroelementami i tyle z tego co pytałem.
      Macie jakieś złote środki na taką sytuacje???
       
      Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi
       
       
       
      do admin: jeżeli temat sie powtarza to przeżucić do istniejącego i nie wstawiać negatywa bo nie mogłem znaleźć podobnego.
    • Przez losktos
      Witam! Są tematy o ochronie fungicydowej zbóż, rzepaku więc zakładam i ochronie buraków cukrowych. Piszcie tu jakie fungicydy stosujecie (ile, kiedy, jakie dawki itd) jakie macie doświadczenie - i prosiłbym o nie podawanie samych nazw środków ale również o nazwy substancji aktywnych, tak będzie dokładniej sprecyzowany temat.
       
      Piszcie tutaj tylko i wyłącznie o fungicydach w buraku cukrowym!
    • Przez ADOB
      Dzień dobry,
       
      Chcielibyśmy jak najlepiej dotrzeć do naszych klientów, dlatego uruchamiamy wątek na forum. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie nawozów firmy ADOB chętnie na nie odpowiemy.
       
      Życząc wysokich plonów
      ADOB

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj