Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wycie hydrauliki na rozgrzanym oleju

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share prs613

prs613

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 23:59

Mam drobny, ale denerwujący problem w mojej C330M. Po dłuższej pracy, gdy olej jest już w pełni rozgrzany z rozdzielacza albo pompy dochodzi wycie, podnosi normalnie, po podniesieniu bardzo powoli trochę opadnie, ale to już chyba normalne w tych sprzętach. I  jeszcze jedno - po ruszeniu wajchą rozdzielacza na błotniku rzężenie ustaje, na dłuższy lub krótszy czas. Czyżby olej już stracił właściwości?

Edytowany przez prs613, 03 wrzesień 2016 - 00:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wycie hydrauliki na rozgrzanym oleju Dzisiaj, 09:19
  •  

#2 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 03 wrzesień 2016 - 08:10

Mam owijarkę samozaładowczą do c 330m,by ona działała i jej rozdzielacz,musi być trochę naciągnięta ta wajcha na błotniku.   Załatwiam to na ,,stałe'' poprzez przyczepienie wspomnianej dżwigni będącej na błotniku do łańcuszka od strony podpięcia przewodów by naciąg był jednakowy z maksymalnym przepływem oleju.Po to jest łańcużek by móc wyczaić i doregulować optymalne położenie dżwigni.   W chwili podpięcia pod owijarkę i rozdzielacz , nie słychać wycia pompy lub hydrauliki . Hydraulika wyje natomiast gdy wyciągnę przewody hydrauliczne z błotnika,a nie odepnę ww.łańcużka,lub przez nieuwagę nagnę dżwignię ww. hydrauliki zewnętrznej.        Wycie może też nastąpić gdy przycina się sterownik [rozdzielacz,],ten po prawej przy akumulatorze. A śpiewa najprawdopodobniej ten zawór na rozdzielaczu na zewnątrz pod lewym półdupkiem. Czy to wina oleju nie wiem,może jeszcze inne sugestie............

#3 Share prs613

prs613

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 wrzesień 2016 - 12:01

Ten zawór w rozdzielaczu można naprawić tylko oddając rozdzielacz do regeneracji? Wycie pojawia się tylko na niskich obrotach silnika, na gorącym oleju. Olej przekładniowy nie był wymieniany 16lat, być może po rozgrzaniu robi się z niego woda?

Edytowany przez prs613, 03 wrzesień 2016 - 12:02.

#4 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 04 wrzesień 2016 - 05:09

Ten zawór jest na zewnątrz tak jak opisywałem,tylko dosyć mocno przykręcony,klucz nie pamiętam 27,jest na sprężynie więc może przy końcu ,,wystrzelić'',koszt kilkadziesiąt zł [nie pamiętam],poradzisz bez problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share prs613

prs613

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 09:12

Czy to ten zawór zaznaczony na czerwono? 73.jpg

#6 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 18:18

Właśnie chodzi o ten,tylko że on u mnie trochę inaczej wygląda,tak jakby łeb śruby,a ten tu jest zwężony na końcu.    Być może bez podkładania podkładek jak u mnie można zwiększyć ciśnienie [skręcając,ściskając go] :blink: ,nie wiem :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share prs613

prs613

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 21:19

OK, dzięki. Pobawię się tym jakby wymiana oleju na świeży Hipol 80w90 niczego nie zmieniła :)