izydor6280

elementy robocze ocerum

Polecane posty

izydor6280    1153

Witam

Od kilku dni szukałem i nigdzie nie widzę takiego typu odkładni jak na załączonym foto, mocowana na 3 śruby do korpusu.

Może ktoś wie czy to oryginał czy zapożyczone z czegoś innego?

Mile widziane jakieś namiary na części bądź sklep w okolicy Lublina 

378837853_1_644x461_plug-zagonowy-overum


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

mam overuma ale dokładnie mam sporo dłuższe


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

mam overuma ale dokładnie mam sporo dłuższe

 

rama jest taka sama, nawet korpus, ale sama blacha pod odkładnię jest nieco inna

mocno się zastanawiam czy nie przerobić pod SR

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tak patrzę na to zdjęcie co dodałeś i strasznie podobne, a może nawet i takie same są odkładnice w pługu REGENT. Tylko te zamienniki bo oryginał był nieco niżej osadzony i szerszy. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

być może wygląd podobnym sam znalazłem bardzo podobną

http://olx.pl/oferta/odkladnia-pluga-landsberg-001-763-001-764-odkladnica-piers-CID757-ID5ZXR5.html#69aaf04f17

 

z tego co widzę to prawdopodobnie UR, choć wujek google nic konkretnego nie wypluł

 

może kogoś jeszcze oświeci, trochę danych

odległość między dolną a środkową śrubą to 115mm a środkową i górną to 100mm

wysokość przy piersi 28cm a szerokość 75cm

 

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Zakupiłem ostatnio obrotówkę Overuma, wymieniam trochę elementów i zastanawiam się co dają listwy tylne odkładni? W katalogu są i zastanawiam się czy warto to zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli chodzi o listwy dokładające montowane do odkładnicy to służą jako pomoc w kruszeniu skiby. Czy warto zakładać? - to zależy, czy jesteś (będziesz) zadowolony z efektów pracy pługa.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Dziś wykonana pierwsza orka, to w porównaniu do pługa Unia Tur to niebo, a ziemia. Na polu równo, nie znać kolejnych przejazdów i skib. Ciągnika nie ściąga, nie trzeba pilnować kierownicy, bruzda prosta.  Tego pługa Unia tur nie mogłem za groma ustawić, pierwsza skiba nie dorzucała, ciągnik ściągało.  Wcześniej orałem ursusem 914 to jeszcze się orało, a zatorem forterra w ogóle nie szło, chyba ma za szeroki rozstaw kół do tego pługa, bo pierwsza skiba nie dorzucała.

 

Dziś orane z przedpłużkami, wilgoci dużo to żadnego zastrzeżenia do jakości orki nie mam. Jakby było sucho to może by się przydało żeby lepiej kruszyło skiby. Jedna listwa ok. 40 zł to na komplet ok. 300 zł trzeba by wydać.

Pług ma ze 20 lat i ma trochę pęknięć zmęczeniowych - pojawiających się rys, ale poprawiliśmy trochę spawów i myślę że będzie służył. Na razie jestem zadowolony.

Przy zakupie nie pomyślałem że Overum obraca się odwrotnie niż inne i wału zbytnio nie da się dołożyć, jak na razie jedyny minus, ale za to łatwo się obraca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Panowie takie pytanie, czy amortyzator koła do Overuma można by zastąpić amortyzatorem tylnym od jakiegoś samochodu, próbował ktoś z Was coś takiego. W moim chyba olej  już dawno poszedł bo uderza przy obracaniu. Koszt nowego pewnie duży. na necie nie mogę nigdzie znaleźć informacji jakiej mocy jest ten amortyzator, żeby go jakoś dobrać.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Raczej nic nie dobierzesz. Znajomy założył siłownik hydrauliczny do pługa, ślusarz go przerobił   na wzór oryginału i po 3 godzinach rozsypał sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Sam siłownik hydrauliczny bez amortyzacji nie nadaje się z założenia.

Amortyzator samochodowy zdałby egzamin, ale trzeba dobrać o odpowiedniej sile lub z regulacją.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

No właśnie to jest problem, bo długość mogę sobie zmierzyć, ale jaką powinien mieć siłę, jak nigdzie nie mogę tego znaleźć. Amortyzatory samochodowe są dość tanie więc na pewno by się opłaciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Amortyzator z auta średniej klasy powinien spokojnie starczyć. Ważne, aby był w pełni sprawny technicznie, bez wycieków.

Jak to wygląda? Można zobaczyć tu: [galleryimg=5095]

Jak się sprawdza? - to pytanie trzeba zadać autorowi wynalazku, koledze @ansu.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Rozebrałem jeszcze koło w Overumie i brakuje elementu oznaczonego 29 na rysunku. Co to może być, jakaś tulejka w filcem?

Numer katalogowy 1659 34 73 00, ale w Internecie nie mogę zlokalizować takiej części.

 

 

post-2754-0-64419500-1479569604_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

To jest uszczelniacz, pokrywa ochronna łożyska przed dostaniem się doń zanieczyszczeń w kształcie tulei lub lepiej powiedzieć grubej podkładki wprasowanej w piastę koła i dopasowanej do osi.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Dzięki za odpowiedź. Raczej marna szansa żeby to dopasować od czegoś. Dzwonię w poniedziałek do Kutna może mają coś takiego, ewentualnie do tokarza żeby dotoczył, to ma się kręcić na ośce, a w pieście ma być ściśle dopasowane? Patrząc na ośkę ta tuleja ma ponad 1 cm.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Najlepiej oryginał, ale tokarz bez problemu to zrobi. Ma być tak, jak piszesz. Oczywiście na ośce ta tulejka musi mieć nieznaczny luz - tokarz będzie wiedział o co chodzi.

Jak nie kupisz zawieź tokarzowi komplet wraz z łożyskiem to przy okazji wprasuje ją.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj