grzechu13

Claas Arion 420 CIS błąd A117

Polecane posty

grzechu13    36

Witam koleżanki i kolegów. Wyskakuje mi taki błąd A117 i przestaje działać jedna sekcja rozdzielacza elektrohydraulicznego; w serwisie uzyskałem informację suwak elektrozaworu nie jest na pozycji neutralnej. I najprawdopodobniej trzeba będzie wymienić głowiczkę która kosztuje 3700 netto. Objawy: zanim się ciągnik trochę zagrzeje jest dobrze, później zaczyna wyskakiwać ten błąd, znika gdy wyłączy się silnik i powtórnie uruchomi, czasami 4 razy czasami 20 razy, i mu przechodzi, i działa do końca dnia normalnie. Aby tyle razy nie korzystać z rozrusznika wyłączam kluczykiem zasilanie i gdy pracuje dmuchawa to silnik jeszcze pracuje przez około 3s, gdy obroty silnika spadają wtedy przekręcam kluczyk na 1 i silnik dalej pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu13    36

Ciągnik ma przepracowane 2200 h, z awarią na razie nic nie zrobiłem ale prawdopodobnie czeka mnie wymiana tej głowiczki. Nie mogę się nigdzie dowiedzieć jak zdjąć z niej pokrywę, może gdzieś jest zimne lutowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Nie grzeb tam, bo nie bedziesz miał żadnej sekcji hyrauliki, zauważ jak są one połączone. Jeśli chcesz są ludzie którzy to regenerują ale kończy sie zwykle tym, ze błąd sie swieci na stałe a hydraulika mimo to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1158

Miałeś w nim jeszcze jakies awarie co możesz powiedzieć na jego temat, to wnim masz elektrohydrauliczne zawory a nie na linki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu13    36

Gdy miał 117 godzin to poszła przednia prawa zwolnica, uszczelniacz pocił się w sprężarce ale był na gwarancji to serwis naprawił. Elektrozawory mam bo jest wersja CIS. To jest mój pierwszy nowy ciągnik więc nie mam porównania. Claas reklamuje się że Arion to ciągnik do wszystkiego, według mnie ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Łożysko w zwolnicy poszło pewnie samo z siebie :) standadzik w Polce. Nie chce sie czytać dokumentacji to klient buli za zwolnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

Mam pytanie planuje znaczy jestem w trakcie kupna Ariona 420 gnębi mnie jeden temat opon i felg ponieważ przedstawiciel ma na placu ariona 420 ogólnie fajnie wszystko tylko koła rozmiar 

Oś przednia: 340/85R24 felgi stałe
Oś tylna: 420/85R34 felgi stałe
Myślicie że wystarczy czy napierać na przednią oś 28 a na tylną 38 co o tym myślicie ????  A tu dam wyposażenia;
·komputer CIS z kolorowym wyświetlaczem (pamięć obrotów silnika, bieg nawrotny)
· automatyka przekładni Quadractiv
· układ hydrauliczny 100l
· 3pary zaworów hydraulicznych
· automatyka WOM
· lusterka teleskopowe
· 4 światła regulowane przód, 4 na kabinie, 2 w masce
· uchwyt na terminal
· fotel amortyzowany pneumatycznie
· szyna długa zaczepu 
· opony Trelleborg
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Mam pytanie planuje znaczy jestem w trakcie kupna Ariona 420 gnębi mnie jeden temat opon i felg ponieważ przedstawiciel ma na placu ariona 420 ogólnie fajnie wszystko tylko koła rozmiar 

Oś przednia: 340/85R24 felgi stałe
Oś tylna: 420/85R34 felgi stałe
Myślicie że wystarczy czy napierać na przednią oś 28 a na tylną 38 co o tym myślicie ????  A tu dam wyposażenia;
·komputer CIS z kolorowym wyświetlaczem (pamięć obrotów silnika, bieg nawrotny)
· automatyka przekładni Quadractiv
· układ hydrauliczny 100l
· 3pary zaworów hydraulicznych
· automatyka WOM
· lusterka teleskopowe
· 4 światła regulowane przód, 4 na kabinie, 2 w masce
· uchwyt na terminal
· fotel amortyzowany pneumatycznie
· szyna długa zaczepu 
· opony Trelleborg

 

Ile chcą za to cudo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

Arion 420 nie może mieć kół 28 z przodu tylko 24 według delerów claasa czyli przód 24 a tył może być 38 i napędy się zgrywają ;D a czego tak nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj