Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mam ziemię i nie wiem co z nią zrobić!

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jestem_z_miasta

jestem_z_miasta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 18:49

Cześć, 

mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 

I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły ;) 

dzięki!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mam ziemię i nie wiem co z nią zrobić! Dzisiaj, 23:03
  •  

#2 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 18:50

Sprzedać B) .

ZETOR TEAM

#3 Share CaseBizon

CaseBizon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 18:51

Mam ziemię i nie wiem co z nią zrobić! oddaj w dzierżawę skoro nie masz zamiaru tam pracować

#4 Share jestem_z_miasta

jestem_z_miasta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 19:08

Sprzedaż nie wchodzi w grę, dzierżawić również bym nie chciał - szukam czegoś, co mógłbym doglądać na przykład raz w tygodniu

#5 Share MlecznyNarkotyk

MlecznyNarkotyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 19:17

Mam ziemię i nie wiem co z nią zrobić! 6ha łąk zrobić tak by było w 1 kawałku postawić oborę ogrodzić pastuchem, kupić opasy i chów ekstensywny prowadzić takie ala Amerika nic innego poza sprzedażą, no chyba że byś zaorał obsiał ale to ile 4ha dajmy na to będzie 8-10t pszenicy to z 5 tysi warte, odjąć usługi to masz 2 tysiące Na Rok to już lepiej sprzedać i 50-60 tysięcy na lokate dać

#6 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 19:46

a na lokacie takie procenty że głowa boli  ,kukurydza na  mokro

#7 Share jestem_z_miasta

jestem_z_miasta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 19:51

6ha łąk zrobić tak by było w 1 kawałku postawić oborę ogrodzić pastuchem, kupić opasy i chów ekstensywny prowadzić takie ala Amerika nic innego poza sprzedażą, no chyba że byś zaorał obsiał ale to ile 4ha dajmy na to będzie 8-10t pszenicy to z 5 tysi warte, odjąć usługi to masz 2 tysiące Na Rok to już lepiej sprzedać i 50-60 tysięcy na lokate dać

wiesz, robię trudne rzeczy, ale połączenie 3 oddalonych od siebie kawałków w jedno mnie jednak przerasta   :wacko:  

#8 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 31 sierpień 2016 - 20:00

Mam ziemię i nie wiem co z nią zrobić! Daj w dzierzawe,i bierz dopłaty zawsze jakiś pieniądz będzie

#9 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 20:01

jak to są łąki to raczej pola z tego nie zrobi.zresztą nie da się być na roli i mieć pracę jednocześnie bo z jednego będziesz dokładał do drugiego i tak w koło. Praca to praca czy leje czy mrozy dalej pracujesz i zarabiasz na roli jak przyjdzie gradobicie to nie dość że włożysz kupę kasy w uprawę to potem musisz jeszcze kupić paliwo itd żeby to zniszczyć i jesteś ciagle do tyłu. Koledzy dobrze radzą oddaj w dzierzawę za 2 tyś/ha bez dopłat i ciesz się z pracy tyle w temacie.

#10 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 20:14

Marco ja zaorałem 3 ha łąk w tym część podmokłych trochę peszla głębosz i kuku rośnie jak głupia poza tym pracuję i mam w sumie ponad 11 ha kuku i praktycznie sam to obrabiam więc jak się chce .....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 20:15

Mam ziemię i nie wiem co z nią zrobić! ciężka sprawa, za mało masz aby doglądać co tydzień. i mieć na koniec jakiś zysk. z dzierżawy najmarniej pewne 6-7 tys będzie rocznie. a to zawsze jakis zastrzyk gotówki. więcej może byś zrobił np na warzywach ale to wymaga 100℅ zaangażowania

#12 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 20:18

Jaka klasa? Ogólnie to możesz na wszystkim zasiać trawę, lucernę, koniczynę itp, a potem tylko znaleźć kogoś kto by chciał kupować to jeszcze na pniu, samemu sobie kosić i zbierać. Bez obaw są tacy. Jak słaba klasa, to możesz zalesić. Jakieś są do tego dopłaty, i będziesz miał prywatny las. To jest marzenie wielu ludzi z miasta. Wszystkie inne uprawy wiążą się jakimś tam doglądaniem. 

#13 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 20:29

Mam ziemię i nie wiem co z nią zrobić! Najlepsze było to, "co mógłbym zrobić, aby zarabiać, a nie pracować" :D Kur.a, sam od dłuższego czasu myśle tak samo, ale nic nie potrafie wykombinować... :D

#14 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 08:41

Mam ziemię i nie wiem co z nią zrobić! masz dwa wyjścia albo sprzedać tylko chyba będziesz musiał podatek zapłacić ale nie jestem pewien a drugie wyjście to dac w dzierżawę kasować czysty pieniądz zbdoplat i czynszu bo bez doświadczenia i na odległość to nie zarobisz
ZETOR TEAM

#15 Share gotchisc

gotchisc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/watch?v=DyFw2NNgy1M Zapraszam !

Napisany 01 wrzesień 2016 - 20:54

Mam ziemię i nie wiem co z nią zrobić! śmieszne podejście mieszczucha żeby się nie na robić a zarobić , spadło mu cos z nieba i chce z g*wna bat ukrecic , przedaj to po godziwej cenie dobrym rolnika z okolicy.

#16 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 23:36

Marco ja zaorałem 3 ha łąk w tym część podmokłych trochę peszla głębosz i kuku rośnie jak głupia poza tym pracuję i mam w sumie ponad 11 ha kuku i praktycznie sam to obrabiam więc jak się chce .....

Kuzyn jeżdzi tirami na międzynarodówkach głównie do austrii coś zawozi ma swoja firmę jest tylko w weekendy w kraju i to nie zawsze w domu.  Uprawa 180 ha qq na 70 działkach  niekiedy mu opryskam jak coś pilnego mu wypadnie, żniwa  trwają tydzień  12 patelni wozi towar prosto do poznania z krakowa  3000 ton.kontraktu  da się? no da się ale po opłaceniu  wszystkiego zostaje tyle co by dostał za dzierżawę więc po co to wszystko jak można mieć gotową kase....

#17 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 05:56

Mam ziemię i nie wiem co z nią zrobić! odziedziczył to 5 lat bez konsekwencji nie sprzeda.

#18 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 18:15

Kuzyn jeżdzi tirami na międzynarodówkach głównie do austrii coś zawozi ma swoja firmę jest tylko w weekendy w kraju i to nie zawsze w domu.  Uprawa 180 ha qq na 70 działkach  niekiedy mu opryskam jak coś pilnego mu wypadnie, żniwa  trwają tydzień  12 patelni wozi towar prosto do poznania z krakowa  3000 ton.kontraktu  da się? no da się ale po opłaceniu  wszystkiego zostaje tyle co by dostał za dzierżawę więc po co to wszystko jak można mieć gotową kase....

jeżeli do wszystkiego wynajmuje sprzęt to tak ale jak coś się samemu zrobi plus dopłaty to coś zostanie choć w tym roku pewnie niewiele

#19 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 18:58

wynajmuje tylko kombajn, na tydzień bez operatora. opłaty w takim gosp: około 30 tyś miesięcznei oc podatki itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 19:26