Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podatek za wode , absurd czy dbanie o zasoby

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 21:22

Powodzie, to już zaniedbania całych dekad, bo raz bak zbiorników, dwa pozwolenia na budowę w obrębie terenów zalewowych. Jeśli się jakieś tereny pod zabudowę przeznacza, to należałoby je zabezpieczyć. Jak się nie ma na to kasy, to nie powinno się tam planować osiedli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podatek za wode , absurd czy dbanie o zasoby Dzisiaj, 23:29
  •  

#22 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 21:53

Ja nie twierdzę, że zaniedbania są wyłącznie po stronie obecnego rządu. To trwa od dekad..., rzecz w tym, że wciąż nikt nic nie robi, by to zmienić, a na dokładkę psują to dalej.

Nakładanie opłat za korzystanie z wody (rolnicy mają być wykluczeni) nie rozwiązuje problemu. Jego rozwiązanie tkwi u źródeł (w dosłownym tego słowa znaczeniu).

Mam znajomego, którego pracą magisterską ( w 70- latach) była symulacja powodzi w wyniku opadów w Czechosłowacji i południowej Polsce. W 1997 ich symulacja sprawdziła się bardziej, niż ktokolwiek mógłby się tego spodziewać, a bazowali na badaniach z 1934-25 roku...

Nasze Starostwo Powiatowe wydaje zgodę na budowę na terenach zalanych w 1997 roku, nie robiąc nic, by te tereny zabezpieczyć... 

#23 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 22:05

ja mieszkam nad wisla od urodzenia, niedaleko od wodowskazu, niedlugo branie skali od dna, na piechote mozna spokojnie przejsc,  a wy pieprzycie glupoty o polityce, za pare lat nie bedzie wody do picia a co dopiero mowic o podlewaniu. mam w kolo pare rzeczek tam praktycznie same scieki plyna, w jednej. to sie mozna myc bez mydla z oczyszczalni sciekow wszelkie detergenty plyna-warzywa by sie pieknie blyszczaly gdyby nia podlewac........

Co ty chłopie wypisujesz. tak się składa że ja też mam domek nad wisłą koło rybitw i  jak robili stopy pod most na s7 to 2,70 m wody było  20 m szerokości było to w największą suszę w okolicy w lipcu. i wisła mu wysycha...... Ścieki również nie płyną a zwłaszcza żadna piana czy coś takiego...wiec nie pisz bzdur bo z takich rzek jak wisła jest zakaz od zawsze brać wodę.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 21:30

ciekawe skad pije wode caly slask i warszawa-moze masz jakies najnowsze informacje bo jeszcze wczoraj pili z wisly. scieki nie plyna -od kiedy bo dzisiaj ok 19,30 jeszcze plynely ,pozniej juz wisly nie widzialem. ja prawie codziennie przejezdzam  droga ktora prowadzi do promu co pare lat nadlewaja w dol asfaltu i znowu widac brzeg . 20-30 lat temu mogl z dwoma wozami po siano przejechac- dzisiaj wiekszych aut w ogole nie przewoza a dluzsze kombiaki to tra hakami o deski promu.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#25 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 22:59

Chyba się trochę pogubiłeś. Piszemy tutaj od ciągnięciu wody do podlewania warzyw z np: wisły nie do picia..... Ja jasno napisałem zakaz jest rolnikom brać wodę z głównych rzek i z mniejszych ujęć w polsce. Co do szamba w wodzie nie zaprzeczam że woda do czyściutkich należy ale to jest wyłącznie wina samych rolników bo jak ktoś kanalizacji nie ma a szambo się szybko zapełnia to zamiast wzywać szambare to przekopują rowki do rowów melioracyjnych i sobie leci albo wylewają normalnie za siate a potem po ulewie wszystko zmywa i idzie oczywiście w przypadku krakowa do wisły. Kto temu jest winien koryto rzeki? no chyba nie. Dodam jeszcze coś od siebie. Byłem z tydzień temu w krynicy zdroju i tam są sanie na kołach za koniami ciiągnięte do zwiedzania i cała trasa gdzie konie się przemieszczają jest tak zesrana że można w poślzg autem wpadnąć ale tylko do momentu ulewy bo jak przyjdzie to oczywiście droga wyglancowana czyściutka a cała gnojówa wpływa do rzeki zwanej od pokoleń Kryniczanką ( może ktoś tam był tam?) dalej już nie muszą pisać co się dzieje z tą wodą ale np: woda jana ma właściwości lecznicze 6 zł za 1.5 litry kolor jak piwo smak nie wiem nie kupiłem ale odnośnie wisły może woda też lecznicza a my nie wiemy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 06:08

Podatek za wode , absurd czy dbanie o zasoby Budować można i 100 m od rzeki pod warunkiem jej regulacji czyli stabilnego koryta. Zbiorników przepływowych niema, niema w czym zatrzymać wody przy czym zapominacie o parowaniu. Nie mniej jednak racja w tym ogromna. Potrzebują kasy to wyszukują takie programy, interpretują po swojemu i mówią - Unia kazała. Z Unią zawsze można negocjowac bo w przypadku braku możliwości daje wsparcie a nie pogrąża... W sprawie autogazu np było podobnie. Napisano, żeby jako alternatywa nie kosztował więcej niż 50% ceny Pb 95 a nasi przetłumaczyli to po swojemu i chcieli koniecznie do tych 50% dokręcić podatkami.