Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil5421    25

Witam. Mam zamiar kupić ciągnik o mocy 150km i zastanawiam się nad Renaultem 155.54 ( 145 km )  , Fendt 515  i JD . rocznikowo tak 1999-2000+ .

Aktualnie mam Zetora Forterre 125 . z 2009 r . i trochę jest już za słaby .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymong1234    37

Każdy z tych trzech ciągników będzie dobrym wyborem pod warunkiem że będą w przyzwoitym stanie technicznym. No może unikał bym skrzyń vario i innych bezstopniówek i automatów. Jako nowe to ok, jeżeli cię stać ale w używanym to niewiadomo jak ktoś dbał wcześniej (wymiany i dbanie o oleje). Skrzynie mechaniczne z półbiegami zawsze będą trwalsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

traktor chce jak najbardziej mechaniczny wiadomo to juz ciagnik z przebiegiem wiec automatyczne odpadaja .. niby wszystkie z nich sa dobre i polecane ale wiadomo kazdy ma swoja opinię i kazdy mial z innym styczność..

a co do palenia paliwa to renault będzie palil tyle co fendt ? bo jd to wiadomo więcej ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Każdy ciągnik spoza bloku wschodniego z tamtych lat będzie dobry o ile będzie w dobrym stanie.

Unikałbym tylko bezstopniówek bo są droższe w naprawie i mniej trwałe od zwykłych skrzyń.

Porozglądaj się też za mniej znanymi markami jak Landini i McCormick,często łatwiej jest znaleźć z nich coś taniego w dobrym stanie.

Valtry i Valmety na HiTechu to też porządne i oszczędne ciągniki i nie są zbyt zaawansowane technicznie.

 

 


A co do spalania JD to z nim jest tak że przy dużym obciążeniu będzie oszczędny ale w transporcie i lekkich pracach spali więcej od innych marek.

Słyszałem takie opinie od użytkowników JD z lat 90 i w moim 7810 się to sprawdza.

Jakiś czas po 2000r. produkowali chyba te same ciągniki więc nic się tu nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

a no to trzeba będzie szukac cos tych.. a jescze pytanie jaki silnik w renaowce jest ? bo slyszalem ze iveco i fendta. czy ten iveco są również wytrzymale czy raczej ich unikać ?.

u mnie ciagnik będzie pracowal glownie w ciezkiej pracy agregat, plug itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Ja osobiście bym wziął MC Cormicka MTX 155 to dobry ciągnik za przyzwoite pieniądze. Jeszcze bym ci polecił Case IH CS150 też fajny ciągnik oszczędny, wytrzymały można znaleźć w naprawdę dobrym stanie.


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Ja polecam Case mx 150 :) Mocny z ładnym spalaniem Ciagniczek :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygas    0

Bierz Renówkę ale ze skrzynią mechaniczną. Miałem ją przez 6 lat ale model 120,54. Silnik masz tam WMW (bardzo oszczędny), udźwig podnośnika max. 8680, kabina resorowana, dźwignie wszystkie w zasięgu ręki. Szukałem właśnie modelu 155,45 bo tamten był za słaby i wybór teraz padł na Ursusa 1634 po liftingu, z którego również jestem zadowolony. Nie daj się namówić na zagraniczne zabaweczki bo naprawy tego słono kosztują jedynie Renóweczka, prosta nieskomplikowana budowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj