Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik w Mtz 82

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 01 kwiecień 2008 - 20:09

Podnośnik w Mtz 82 Po zakupie agregatu uprawowego 3,2m pojawił sie problem z podnośnikiem bo zabardzo niechce go unieść a waży około 700kg. Podniesie troche i jak bujne go to troche jeszcze uniesie. I tu pojawią się moje pytania, po pierwsze czy olej od podnośnika jest ten sam co do hydrauliki zewnętrznej? Po drugie czy jest jakiś filterek który mógłby sie zapchać? Czy to już oznaka o padniętej pompie? Za waszelkie info dzięki. :P
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik w Mtz 82 Dzisiaj, 21:42
  •  

#2 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 20:13

Podnośnik w Mtz 82 który rok produkcji tego mtz-a?

#3 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 20:15

Podnośnik w Mtz 82 1995 rok
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#4 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 20:26

Podnośnik w Mtz 82 dżwignię od podnoszenia ustaw w pozycji "N", a następnie przesuń skrajną prawa dżwignię znajdująca się przy kierownicy w kierunku do siebie, powinien unieść.

#5 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 21:11

Podnośnik w Mtz 82 Jak podnosiłem to właśnie tak robiłem bo inaczej wogóle by nie podniósł ale ostatnio to już to nie pomaga.

#6 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 21:29

Podnośnik w Mtz 82 rozdzielacz pod siedzeniem na złom,tak jak w moim.[czy przy tym rozdzielaczu są wycieki oleju,może trzeba wymienić oringi?]

#7 Share tommmek

tommmek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 21:38

Podnośnik w Mtz 82

rozdzielacz pod siedzeniem na złom,tak jak w moim.[czy przy tym rozdzielaczu są wycieki oleju,może trzeba wymienić oringi?]

3 lata temu jak podczepilem agregat do swojego mtz to musiałem przestawić punkt zaczepienia na wieszakach dolnich tam są jeszcze jedne otwory podnosi o wiele lepiej ale w tym roku to juz musze robić przegazówki jak jest załadowany do pełna po 11 latch pewnie by trzeba pompe oleju wymienić na nową

#8 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 14:55

Podnośnik w Mtz 82

dżwignię od podnoszenia ustaw w pozycji "N", a następnie przesuń skrajną prawa dżwignię znajdująca się przy kierownicy w kierunku do siebie, powinien unieść.

Dźwignia przy kierownicy - nią też można sterować TUZ-em??? Myślałem iż te dźwignie służą do sterowania hydrauliką zewnętrzną. Wiecie może czy przy moim Belarusie 820 z 2007r. tez idzie nimi sterować, jeśli tak to napiszcie mi jaka jest różnica pomiędzy tymi sposobami obsługi TUZ-u!
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#9 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 19:07

Podnośnik w Mtz 82

Dźwignia przy kierownicy - nią też można sterować TUZ-em??? Myślałem, że te dźwignie służą do sterowania hydrauliką zewnętrzną. Wiecie może czy przy moim Belarusie 820 z 2007r. też idzie nimi sterować, jeśli tak to napiszcie mi jaka jest różnica pomiędzy tymi sposobami obsługi TUZ-u!

w belarusie 820 jest inna instalacja hydrauliczna, i dzwigniami przy kierownicy nie da się sterować podnośnikiem.

#10 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 19:33

Podnośnik w Mtz 82 Dzięki za odpowiedź, od razu było mi to dziwne bo nie wspomniano o tym w instrukcji obsługi, więc postanowiłem zapytać!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2008 - 16:42

Podnośnik w Mtz 82 Widzisz waga agregatu to nie wszystko,liczy sie równiaz długość maszyny i waga +dzwignia jaką tworzy stawia wymagania podnośnikowi.Jeśli masz podnośnik o śr 100mm to pozostaje ci probować przestawic zawieszenie cięgieł ,można jeszcze zmienić siłownik na 110mm.Miałem ten sam problem z agregatem 3,2 hydraulicznie skladanym ,w polu ciągnik sobie radził ,lecz w transporcie były kłopoty oraz podnoszenie resztką tchu i to po zmianie położenia wieszakow.

#12 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 17:42

Podnośnik w Mtz 82 tak zmiana cięgien na lancach też,
ale powinien jeszcze chłopak wymienić rozdzielacz i zerknąć do filtra oleju ale nie wymienić tylko kupić o większej przepuszczalności, czyli rzadszy.

#13 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 19:53

Podnośnik w Mtz 82 Dzięki za podpowiedzi ale już problem zarzegnany. Najpierw wymieniliśmy z tatą ten regulator od podnoszenia i nie potrzebnie bo całkowicie przypadkowo ojciec znalazł regulator ciśnienia w rozdzielaczu, troche podkręcił i jak ręką odjoł podnosi bez problemu. Tyle roboty rozbierania po koleji wszystkiego na marne, a wystarczyło tylko jedną osłonkę zdjąć.

#14 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 06 kwiecień 2008 - 19:33

Podnośnik w Mtz 82 A co może być przyczyną gdy podnosi ok a nie chce opuścić,opuszcza tylko siłowo.

#15 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 20:10

Podnośnik w Mtz 82

Dzięki za podpowiedzi ale już problem zarzegnany. Najpierw wymieniliśmy z tatą ten regulator od podnoszenia i nie potrzebnie bo całkowicie przypadkowo ojciec znalazł regulator ciśnienia w rozdzielaczu, troche podkręcił i jak ręką odjoł podnosi bez problemu. Tyle roboty rozbierania po koleji wszystkiego na marne, a wystarczyło tylko jedną osłonkę zdjąć.

Tylko kolego z tym uwazaj bo jak źle podkręcisz to ci pompe rozerwie ciśnienie bedzie za duże a obrót tą srubką o niecały obrót to ponad 50 atm ciśnienia wiecej. Tak że sobie zegar lepiej załatw i zobacz jakie masz ciśnienie max to 180 atm. A też mógł ci przypchać ci sie ten otworek pod tym zaworkiem i też bedzie słabo podnsił. Pozdro :D

#16 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 19:25

Podnośnik w Mtz 82 mam pytanie ? jestem od niedawna właścicielem nowego belarusa 820.1 zauważyłem ze podnośnik pomału opada czy to normalne zjawisko czy da się to wyeliminować

#17 Share Markmajster

Markmajster

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 11:38

Podnośnik w Mtz 82 Wolno opadać może z powodu że olej jest za gęsty e albo też mam nowego tyle że 920.1. a gdzie kupiłeś?

#18 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 11:44

Podnośnik w Mtz 82 One tak wolno opuszczają, ale jak zaczepisz coś cięższego to będzie szybciej.

#19 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 11:12

Podnośnik w Mtz 82

Wolno opadać może z powodu że olej jest za gęsty e albo też mam nowego tyle że 920.1. a gdzie kupiłeś?

birawit szczuczy ul.łomżyńska 24 tel 0862725882

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sajan

sajan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 maj 2008 - 20:15

Podnośnik w Mtz 82

birawit szczuczy ul.łomżyńska 24 tel 0862725882

JA również kupiłem mtz 820 w birawicie w Szczuczynie. Moj podobnie bez obciążenia opada bardzo powoli lub wręcz wogole, ale przy pracy z ważącą okolo 700 kg broną talerzową bez problemu z szybkością opadania:P

Dodaj odpowiedź