Skocz do zawartości

Zdjęcie

chce przejąć gospodarstwo po rodzicach

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share xpaxpa

xpaxpa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 09:49

witam wszystkich

jakiś czas temu rodzice doszli do wniosku że chcą zakończyć działalność  gospodarcza z powodu problemów zdrowotnych. dużo nad tym myślałem i wymyśliłem że może ja bym je przeją tylko problem w tym że nie mam żadnych kwalifikacji rolniczych jestem po zawodówce i mam 21 lat i stąd moje pytanie czy trzeba mieć jakieś kwalifikacje rolnicze aby przejąć gospodarstwo? i do korzystania ze środków unijnych potrzebne sa też odpowiednie kwalifikacje? dodam że od dziecka jestem ubezpieczony w KRUS'e 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
chce przejąć gospodarstwo po rodzicach Dzisiaj, 05:12
  •  

#2 Share kuba24051

kuba24051

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 11:36

chce przejąć gospodarstwo po rodzicach nie musisz mieć żadnych kwalifikacji Ale żeby korzystać z dotacji i programów unijnych musisz mieć 5 lat KRUSU

#3 Share xpaxpa

xpaxpa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 11:45

nie musisz mieć żadnych kwalifikacji Ale żeby korzystać z dotacji i programów unijnych musisz mieć 5 lat KRUSU

w KRUSIE jestem ubezpieczony od dziecka...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 12:24

chyba od 18 roku życia bo od tylu można być ubezpieczonym. co do gospodarstwa w maju zmieniły się przepisy mogliście wcześniej o tym myśleć np w kwietniu na starych zasadach.

#5 Share xpaxpa

xpaxpa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 12:28

to teraz jakie sa nowe przepisy ?

#6 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 12:57

nie wiem kolego nie interesuje się tym ale gdzieś słyszałem że trzeba mieć kwalifikacje rolnicze czy coś w tym stylu.i ogólnie więcej załatwiania niż wcześniej..Poczytaj forum było o tym pisane że postawiono młodych  pod ścianą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 16:18

ładnie ci koledzy podpowiadają...

do samego przejęcia nie musisz mieć nic, poza kasą na notariusza.

kwalifikacje i przebywanie ponad rok na krusie po przejęciu są potrzebne w zasadzie tylko do młodego rolnika, chociaż w niektórych programach są dodatkowe punkty lub większy zwrot, np. modernizacja. do zakupu maszyn z modernizacji nie musisz być ani w krusie ani mieć wykształcenia. 

jesteś zapewne ubezpieczony "przy rodzicach" w zakresie ubezpieczenia zdrowotnego a to nie to samo co ubezpieczony jako domownik albo w pełnym zakresie.

#8 Share kuba24051

kuba24051

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 16:48

chce przejąć gospodarstwo po rodzicach na moderbizacje musi mieć takie same kwalifikacje jak na młodego rolnika nie krec.....

#9 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 17:08

nie musi. bez wykształcenia w modernizacji będzie miał 50% zwrotu, z wykształceniem 60%.

#10 Share kuba24051

kuba24051

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 18:57

chce przejąć gospodarstwo po rodzicach młody rolnik ma 60 a zwykły 50 nie wprowadzaj ludzi w błąd jeśli chce wziąć na zwrot to musi mieć 5 lat krusu po zawodowce

#11 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 19:52

ładnie ci koledzy podpowiadają...

Napisałem że nie wiem dokladnie jakie są zasady bo sie tym nie interesuje, Wiem od znajomych że wiecej jest papierków do wypełniania przy samym odpisie np: dochodzi młody rolnik do obszarówki i trza jezdzić  do krusu po zaświadczenie do gminy coś tam się zawozi dodatkow   i tak dalej i dalej ...a jak jest faktycznie niech ktoś sie wypowie kto przejmował niedawno gospodarstwo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 21:20

Nie ma nic więcej (bynajmniej w naszym przypadku), zmieniło się tylko to że jeżeli jest małżeństwo to przepisanie na oboje to trzeba zapłacić 2% wartości majątku od wzbogacenia (jeżeli na córkę czy syna to podatku nie ma) , jeżeli przepisują też kredyt (jeżeli oczywiście jest) to też 2% od ilości pozostałego kredytu, nie wiem jak przy przepisaniu ale w przypadku zakupu ziemi nie można jej sprzedać przez 10 lat. Dużo też zależy od notariusza bo różne zaświadczenia chcą.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878